שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האישה עם רגל הלגו נותנת תקווה לקטועים
  כריסטינה סטיבנס שאיבדה את כף רגלה בתאונה הפכה בחודש שעבר לכוכבת יוטיוב כשבנתה לעצמה פרוטזה מהלגו של ילדיה. כעת מתברר שהפכה להשראה במלחמה נגד הסטיגמה, ואפילו עודדה אחרים להעדיף קטיעת רגל על חיים בכאב

  כשכריסטינה סטיבנס יצרה לעצמה בחודש שעבר רגל תותבת בעזרת קוביות הלגו של ילדיה, היא הפכה לסנסציית אינטרנט. סטיבנס, בת 31, איבדה לאחרונה את כף הרגל שלה בתאונה והחליטה להשתמש בניסיון הרפואי שלה כמרפאה בעיסוק כדי לסייע לאחרים להתמודד עם קטיעות איברים.

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  סטיבנס החלה ליצור סדרה של סרטוני יוטיוב ועמוד פייסבוק תחת אותו השם - "AmputeeOT" - שבהם היא עוסקת בנושאים הקשורים לקטועי איברים חדשים. כשבנתה רגל תותבת ממאות קוביות לגו היא הפכה לכוכבת אינטרנט. נכון להיום צבר הסרטון ביוטיוב יותר מ-1.3 מיליון צפיות מאז שפורסם בתחילת יולי.

   

  צפו בסרטון המדובר

  צפו בסרטון המדובר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "חשבתי שלווידאו הלגו שלי יש פוטנציאל מסוים, אבל לא היה לי מושג שזה יתפוצץ ככה", היא מסבירה. "הרגל אינה עובדת, כמובן, אבל לא זו הנקודה. חלק ממה שאני עושה בווידאו שלי הוא דה-סטיגמטיזציה לתופעה של קטיעת איברים והפיכה של כל הדבר הזה לפחות מאיים".

   

  בינואר היא החליפה את רפידות הבלמים במכונית שלה כשהג'ק קרס פתאום והמכונית צנחה על רגלה. בעלה כריסטופר השתמש בג'ק הידראולי כדי להרים את המכונית והבהיל אותה לבית החולים, שם התברר כי כף הרגל שבורה. "היא לא נראתה כל כך רע", סיפרה. עם זאת, אחרי כמה שבועות אצבעותיה וחלקים אחרים מרגלה הפכו לאפורים ואז לשחורים. המנתח שלה האמין שהוא יכול להציל את רגלה, אבל לא הייתה ערבות לכך. כיוון שידעה שהכאב עלול להישאר אם לא תקטע את כף הרגל, היא בחרה בקטיעה.

   

  היא צחקה עם עמיתיה על סוגי הפרוטזות שבהם תשתמש, ומאחד מהם שמעה כהלצה שהיא צריכה לבנות גם אחת מלגו. סטיבנס אהבה את הרעיון להציב את כישורי ילדותה במבחן. לקח לה כשעתיים לצלם את סרטון הווידאו בביתה. בסרטון היא נראית בונה פרוטזה צבעונית, גם אם לא שימושית: כשאתה עומד עליה, הרגל מתפוררת.

   

  פרוטזת הלגו לא אמורה הייתה מלכתחילה להיות שימושית. "הווידאו הזה הוא מאין מטאפורה לבניית החיים שלך מחדש אחרי שהפכה לנכה", היא אומרת, "אבל אתה לא יכול באמת ללכת איתה".

   

  כך או כך, לרגל הלגו יש השפעה חיובית. שרי יאנג, בת 38, נולד עם שוקה חלקית ברגל ימין. אחרי שני שברים שחוותה, הכאבים הפכו חזקים

  מדי והרגל לא החלימה. היה עליה לעבור קטיעה או ניתוח לשיקום. היא מצאה את הסרטון של סטיבנס ביוטיוב, ובעקבות מה שראתה בו - החליטה לעבור קטיעה. "ללא כריסטינה, אני לא חושבת שהייתי עוברת את זה", היא מספרת. "הייתי מנסה להתמודד עם הכאב ופשוט ללכת על קביים. אני שמחה מאוד שקיבלתי את ההחלטה הזו".

   

  כעת סטיבנס מתכננת סרטונים נוספים, ויש לה גם רגל לגו חדשה - "רגל לגו 2.0", היא קוראת לה. לזו כבר יש חלקים שיכולים לנוע, אבל גם היא - לצורכי תצוגה בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האישה עם רגל הלגו נותנת תקווה לקטועים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים