שתף קטע נבחר

שוב רה"מ: מלוא הסמכויות הוחזרו לנתניהו

מנהל בי"ח הדסה בדק את רה"מ לאחר ניתוח הבקע הדחוף שעבר, ולאחר שיחה בינו לבין מזכיר הממשלה נלקחו מיעלון הסמכויות שהוענקו לו כראש הממשלה בפועל. נתניהו: "תודה לצוות הרפואי ולאזרחים שהתעניינו בשלומי"

שר הביטחון הוא כבר לא ראש הממשלה בפועל: לראש הממשלה בנימין נתניהו, שעבר בהצלחה ניתוח בקע בבית החולים הדסה עין כרם, הוחזרו הבוקר (יום א') מלוא הסמכויות. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מילא את תפקידו של נתניהו, בעת שזה היה בהרדמה מלאה ובשעות הראשונות של ההתאוששות. נתניהו צפוי להשתחרר היום בשעות אחר הצהריים או בערב.

 

לנתניהו הוחזרו כל סמכויותיו כראש ממשלה בהמשך לשיחה שהתקיימה בין ד''ר יובל וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם, שבדק אותו הבוקר, לבין מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט.

 

בתגובה ראשונה לאחר ניתוח הבקע בטבור, שנמסרה מלשכת ראש הממשלה, אמר נתניהו: "אני מבקש להודות לצוות הרפואי המקצועי והמסור שטיפל בי, ומבקש להודות לכל האזרחים שהתעניינו בשלומי. אני ממשיך לדאוג כל הזמן לשלומכם וביטחונכם''.

 

מנהל בית החולים וייס אמר מוקד יותר כי נתניהו צפוי להשתחרר מבית החולים בהמשך היום, אך הבהיר כי ייאלץ לנוח כמה ימים ורק לקראת אמצע עד סוף השבוע יוכל לחזור לעבודה סדירה. ישיבת הממשלה שהייתה אמורה להיערך הבוקר נדחתה, אבל דיון צוות השרים לשחרור אסירים יתקיים כמתוכנן וינוהל על ידי יעלון.

 

רופאו האישי של נתניהו, ד"ר צביקה ברקוביץ', אמר לאחר הניתוח הדחוף כי "אתמול ראש הממשלה ביקש לבדוק

 את הכאבים שחש באזור הטבור. בבדיקתי התרשמתי כי הוא סובל מבקע שדורש ייעוץ כירורגי. הזמנתי כירורג שאימת את האבחנה שלי ולקחנו את ראש הממשלה אל בית החולים. בהדסה עבר ראש הממשלה בדיקות ובירור ואכן האבחנה הייתה אותה אבחנה. את הניתוח הוא עבר בהצלחה. כרגע יצאתי מחדרו, לאחר שהייתי איתו כל הלילה, ואני רוצה לומר שהוא חזק ובריא ובמצב כללי טוב. אני בטוח שיחזור במהירות לעבודתו".

 

פרופ' יורם וייס, הרופא המרדים של נתניהו, הוסיף: "ראש הממשלה הגיע במצב רוח טוב ובמצב יציב. הוא עבר את הניתוח ללא כל סיבוכים ואני יכול להגיד שהיום בבוקר מצבו טוב והוא נינוח. הוא חזר לעצמו לחלוטין והוא חש בטוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בית החולים הדסה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים