שתף קטע נבחר

ציירו וגלו: האם אתם רוצים להחליף מקצוע?

חשים שהמקצוע בו בחרתם לא מתאים לכם? שאין לכם סיכוי במקום העבודה? שאתם נותנים "פול גז בניוטרל" ולא מגשימים את המטרות שהצבתם? ציירו פטיש ומסמר וגלו עד אתם מעוניינים לערוך שינוי בקריירה. ניתוח גרפולוגי

כמעט כל אחד ואחת שואלים את עצמם מפעם לפעם, אם הם עוסקים במקצוע המתאים להם ואם יש סיכוי שיתקדם במקום עבודתם הנוכחי, או שאולי עדיף לצאת לשוק ולחפש עבודה חדשה. ננסה לענות לשאלה הזו באמצעות הגרפולוגיה - אז קחו דף ועט וציירו עליו פטיש ומסמר.

 

 

תפקיד הפטיש בציור זה, הוא להראות עד כמה האדם מוביל את עצמו קדימה בתחום הקריירה והאם יש לו פוטנציאל להתקדם - או שהוא תקוע במקום עבודתו. במקרה הזה, הגודל בהחלט משפיע - ככל שהפטיש גדול יותר כך האמביציה והמרץ גדולים יותר, ולהפך.

 

תפקיד המסמר הוא להראות לנו את היכולת של האדם להוציא לפועל את יעדיו ומטרותיו בתחום המקצועי וליצור שינוי בחייו שישפיע גם על בני משפחתו. המרחק בין הפטיש למסמר קובע את היכולת הזו - ככל שהמסמר קרוב יותר כך המצייר יממש את רצונותיו המקצועיים בצורה מיידית יותר - ולהפך.

 

עכשיו ניגש לתוצאות. רק זיכרו - אל תיקחו ציור או שרבוט אחד ותשליכו ממנו על כל תכונות האופי שלכם. 

 

 (באדיבות מרדכי שרם) (באדיבות מרדכי שרם)

פטיש גדול ומסמר קטן - אתם אנשים של עבודה קשה אולם לא מתייחסים ברצינות להגעה ליעדים ומטרות שהצבתם לעצמכם ובדרך כלל שמים פול גז בניוטרל. נסו להכניס להילוך יותר גבוה ואולי תראו תוצאות.  (באדיבות מרדכי שרם) (באדיבות מרדכי שרם)

 

מסמר גדול ופטיש קטן - אתם אוהבים לפנטז על משרה בכירה ועל החלפת תפקיד אך בפועל לא תמיד מצליחים. אתם מסוג האנשים האוהבים להגזים ולדבר גבוהה גבוהה, אך "אחד בפה ואחד בלב".

  

 (באדיבות מרדכי שרם) (באדיבות מרדכי שרם)
 

פטיש גדול ומסמר קטן עם מרחק גדול ביניהם - קיים פער גדול בין הרצוי למצוי ובין הצלחה לכישלון. אתם מתנדנדים על הגדר ולא יודעים להחליט האם להישאר במקום העבודה הקיים או שמא ליצור שינויי אמיתי בחייכם. המרחק בין הפטיש למסמר הוא זה שיצור את השינוי שאתם רוצים להגיע אליו, אך ככול שהוא גדול יותר - מורה הדבר על הפחד שלכם ממנו.

 

 (באדיבות מרדכי שרם) (באדיבות מרדכי שרם)

פטיש נוגע במסמר - אתם אנשים שבדרך כלל ממשים את החלומות שלהם. אתם נמצאים כרגע בתהליך של שינויי בתחום המקצועי, אולם אתם חייבים לתת יותר גז ולדחוף עוד קדימה עד סיום כל התהליך.

 

 (באדיבות מרדכי שרם) (באדיבות מרדכי שרם)

פטיש ומסמר צבועים, עם יד האוחזת את הפטיש - אתם אנשים החייבים מסגרת, סדר ודיוק, ונשמעים למוסכמות חברתיות. אין לכם שום חשק לצאת מהמסגרת הקבועה שלכם ואין לכם שאיפות להתקדמות או התפתחות מקצועית ואישית.


 (באדיבות מרדכי שרם) (באדיבות מרדכי שרם)

 

 

פטיש שהלהב שלו בצורת לב עם מסמר קטן יותר - אתם אנשים שבדרך כלל פועלים דרך הרגש ואח"כ מגיעה מחשבה. אתם מאוד מתלהבים בהתחלת העבודה אולם חסרה לכם האנרגיה בסוף התהליך. 

 

הכותב הוא גרפולוג מומחה, מנהל מכון גרפולוגיה, מאבחן ומאמן אישי, עורך סדנאות גיבוש לעובדים ולחברות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים