שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקשר בין אבי לוזון לארכה של מכבי אום אל פאחם
  בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל כבר הודיע שנס ציונה תשחק בליגה הלאומית במקום אום אל פאחם, שהורדה לליגה א' אחרי שלא עברה בבקרה התקציבית. אלא שיו"ר ההתאחדות אירגן לראשי אום אל פאחם פגישה עם יו"ר הבקרה התקציבית ולפתע ההחלטה שונתה והיא קיבלה ארכה עד יום שני. לוזון: "כל קבוצה בישראל שאפשר לעזור לה אני תמיד אעזור לה. אם מישהו הביא ערבות בנקאית באיחור של שבוע, להוריד קבוצה ליגה בגלל זה?"

  כיצד קיבלה לפתע מכבי אום אל פאחם גלגל הצלה שעשוי לסייע לה להישאר בליגה הלאומית? סערה גדולה פרצה אתמול (ד') סביב זהות הקבוצה האחרונה שתשחק בליגה הלאומית, אום אל פאחם או נס ציונה.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  כבר ביום שלישי התקבלה החלטה בנושא, ואתמול, בשעות הצהריים, בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל פירסם את החלטתו הסופית על ידי הרכב של שלושה שופטים בראשות אב בית הדין, עו"ד עמי פזטל, לפיו "מכבי אום אל פאחם לא הצליחה להוכיח יכולת תקציבית כדי להמשיך ולהימנות על הליגה הלאומית". זאת אחרי שבמועדון לא דאגו לדו"חות ערבויות וביטחונות, כנדרש על ידי הבקרה. גם תובע ההתאחדות, עו"ד שלום אבן עזרא, אישר את ההחלטה.

   

  אוהדי מכבי אום אל פאחם. כבר קיבלו הודעה על ירידת הליגה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אוהדי מכבי אום אל פאחם. כבר קיבלו הודעה על ירידת הליגה(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בנס ציונה כבר חגגו את ההישארות בלאומית, אלא שכעבור מספר שעות, קיבלה לפתע אום אל פאחם ארכה לא מקובלת להציב את הערבויות עד ליום שני הקרוב. כצפוי, ההחלטה גרמה

  למהומה רבתי בנס ציונה, שכבר הורדה ליגה על ידי הבקרה התקציבית, יחד עם מכבי יפו, לפני מספר שנים.

   

  מסתבר כי יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, אירגן לראשי אום אל פאחם פגישה עם יו"ר הבקרה התקציבית, עופר אורליצקי, למרות ההחלטה שהתקבלה כבר ביום שלישי ופורסמה רשמית ביום רביעי, לפיה אום אל פאחם תרד לליגה א'.

   

  נס ציונה. זועמים בעקבות ההחלטה (אורן אהרוני) (אורן אהרוני)
  נס ציונה. זועמים בעקבות ההחלטה(אורן אהרוני)

   

  מנכ"ל אום אל פאחם, מחמיד איהאב, הגיע ביום רביעי לבקרה עם עו"ד מוטי נבון, היו"ר מוחמד מחמיד והמאמן שמעון הדרי והם התחייבו בבקרה לגייס ערבויות של 700 אלף שקל, בנוסף ל-900 מאות אלף שקל שגייסו השבוע. בסך הכל התקציב של אום אל פאחם בעונה הקרובה הוא 3.2 מיליון שקל.

   

  "אבי לוזון סידר לנו פגישה עם אורליצקי"

  בשיחה עם איהאב, אישר מנכ"ל אום אל פאחם כי לוזון היה זה שדאג לפגישה עם אורליצקי.

   

  בבקרה אמרו לכם שאת 700 אלף השקלים אתם צריכים להביא עד יום שני?

  "נכון, עופר אורליצקי ושוקי כהן אמרו לנו את זה. ישבנו אצל אורליצקי במשרד".

   

  אנשי אום אל פאחם. המנכ"ל: "אין כמו אבי לוזון" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  אנשי אום אל פאחם. המנכ"ל: "אין כמו אבי לוזון"(צילום: עוז מועלם)

   

  הפגישה נערכה בזכות אבי לוזון?

  "הכל בזכות אבי לוזון".

   

  הוא סידר את הפגישה את עופר אורליצקי?

  "נכון, הוא סידר לנו את זה. ביום שלישי דיברתי איתו אצלו במשרד. הייתה ישיבה של כל הקבוצות, אחר כך פניתי אליו במשרד וביקשתי ממנו אישית. הוא דיבר עם עופר אורליצקי וקבע לי את הפגישה במשרד אצלו".

   

  מה אתה יכול להגיד על אבי לוזון? הוא חשוב לכדורגל הישראלי?

  "תאמין לי, אין כמו אבי. אם הוא יעזוב את הכדורגל זה הפסד למדינה".

   

  אבי לוזון. "אני לא ישבתי עם אום אל פאחם בבקרה" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אבי לוזון. "אני לא ישבתי עם אום אל פאחם בבקרה"(צילום: אורן אהרוני)

   

  לוזון: "הייתי מנסה לעזור גם לנס ציונה"

  יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, אמר בתגובה: "כל קבוצה בישראל שאפשר לעזור לה אני תמיד אעזור לה. יש לאום אל פאחם את הזכות המלאה לערער ואף אחד בעולם לא יכול למנוע לעזור לקבוצה א' או קבוצה ב'. הם ישבו עם אורליצקי ואני לא ישבתי איתם. הדבר היחידי שדאגתי הוא שהבקרה התקציבית יישבו איתם".

   

  בנס ציונה טוענים שהתקבלה החלטה ואז אבי לוזון התערב וסידר להם פגישה בבקרה.

  "אני מזכיר לך שהתקבלה החלטה שהפועל פ"ת יורדת ושכפר סבא עלתה ליגה במקומה והם כבר חגגו עלייה. אחר כך, כשפ"ת הביאו אחרי כמה ימים את הדברים לבקרה, אישרו להם את זה ובסוף כפר סבא נשארה בליגה השנייה ופ"ת בליגה הראשונה".

   

  לוזון הדגיש: "גם אם זה היה הפוך והיו אומרים להוריד את נס ציונה, הייתי מבקש מהבקרה להיפגש איתם. ביקשו מהם בבקרה עד יום ראשון-שני להביא ערבויות. אם הם יביאו - הם יישארו, אם לא יביאו - לא יישארו. זה תלוי בהם, לא בי ולא בך. אורליצקי אמר להם תביאו ערבות. אם מישהו הביא ערבות בנקאית באיחור של שבוע, להוריד קבוצה ליגה בגלל זה? זה נשמע לך הגיוני?"

   

  שלום אבן עזרא (מימין). "לא יודע למה אום אל פאחם הלכו לבקרה" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  שלום אבן עזרא (מימין). "לא יודע למה אום אל פאחם הלכו לבקרה"(צילום: יובל חן)

   

  תובע ההתאחדות, עו"ד שלום אבן עזרא, הגיב על כך שאום אל פאחם פנו שוב ביום רביעי לבקרה: "אני לא יכול להסביר מה עומד מאחורי המניעים של אום אל פאחם. מבחינה משפטית, בית הדין העליון החליט כי לבקרה אין סמכות לשנות את החלטת בית הדין. אום אל פאחם הלכו לבקרה ואני לא יודע למה. ערעור? הם לא יכולים לערער, זו החלטת בית הדין. הם יכולים להגיש בקשה לדיון נוסף או דרך בית משפט".

   

  מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "ביום שלישי אחר הצהריים, עוד בטרם נודע פסק הדין (פורסם בצהרי יום רביעי), ביקש נציג אום אל פאחם מיו"ר ההתאחדות אבי לוזון לעזור לו להיפגש עם ראש הבקרה התקציבית. לוזון הבטיח כי יסייע לו לקיים פגישה. מעבר לזה, לא היתה ליו״ר ההתאחדות כל התערבות בנושא. ההחלטה אם יהיה ערעור לבית הדין העליון, היא עניינם של הבקרה התקציבית ומוסדות השיפוט של ההתאחדות בלבד"

   

  קובי כדורי. יבקש צו (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  קובי כדורי. יבקש צו(צילום: אבי מועלם)

   

  בנס ציונה הגיבו: "זו פשוט שערוריה. ממניעים פוליטיים וכדי לקבל נקודות זכות בבלגן בהתאחדות, מארגנים לאום אל פאחם קומבינה להסדיר עוד כמה ימים לבקרה. אותנו כבר הורידו לפני כמה שנים. אנחנו דורשים לדעת מי נתן את ההוראה מאחורי הקלעים לסדר את הקובמינה. לנו אמרו היועצים המשפטיים של ההתאחדות שאום אל פאחם ירדו וזה לא מקובל. זו שערוריה ואנשים צריכם לשלם פה בכיסאות שלהם, גם הגבוהים ביותר".

   

  במקביל, בעקבות ההתפחויות האחרונות, החליט יו"ר העמותה בנס ציונה, קובי כדורי, לבקש להוציא בבית המשפט צו מניעה שיאסור על פתיחת הליגה הלאומית עד לבירור הפרשה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים