שתף קטע נבחר

בקרוב על הממיר שלכם: ערוץ המורשת

חמישה ימי פעילות בשבוע, ומגוון תכנים הנוגעים לזהות היהודית: ערוץ מורשת חדש יעלה לאוויר בעוד כחצי שנה, במסגרת חמישה ערוצים ייעודיים, תחת השם "ערוץ ישראלי", לאחר חתימת הזיכיון היום. יו"ר הערוץ, מוטי שקלאר: "יש רנסנס יהודי בחברה הישראלית, והיהדות כבר לא נתפסת כשייכת לדתיים בלבד"

ערוץ טלוויזיה יהודי חדש יעלה לאוויר בעוד כחצי שנה, לאחר שהיום (ה') הנפיק שר התקשורת את הזיכיון המיוחל להפעלתו. ערוץ המורשת, שייקרא דווקא "ערוץ ישראלי" – הוא אחד מחמישה ערוצים מסחריים ייעודיים שאמורים לעלות לאוויר (האחרים: ערוץ חדשות, ערוץ ערבי, רוסי ומוסיקלי). אלה יהוו חלק מכל חבילת בסיס של חברות הכבלים והלוויין "הוט" ו"יס", וכמובן ייכללו בערוצי עידן פלוס.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בראש הקבוצה שזכתה במכרז עומד איש התקשורת מוטי שקלאר, לשעבר יו"ר ומנכ"ל מועצת הרשות השנייה ומנכ"ל רשות השידור. בראיון ל-ynet מבטיח שקלאר לעסוק "בשיח ישראלי-יהודי, ואני מדגיש את זה כי הערוץ החדש לא יהיה מגזרי, ולא יתעסק רק בתכנים דתיים - אלא בכל הרבדים האיכותיים המשמעותיים שיש בחברה הישראלית".

 

זו לדבריו, הסיבה שבגינה נבחר השם "ערוץ ישראלי": "רצועת האקטואליה, למשל, לא תתעסק בהארד-קור הפוליטי של ביבי-לפיד-בנט, אלא תביא לידי ביטוי דברים אחרים בתחום האקטואליה שלא זוכים לחשיפה, בדרך כלל, כמו דברים שקשורים לזהות יהודית, שפה עברית, ערכיות, חינוך ועוד", שקלאר אומר. "אם יש כנס של רבני צהר עם דיונים חשובים, נסקר אותו בהרחבה. אם המרכז הבינתוחמי יקדם נושא מסוים, זה יהיה אצלנו, וגם פעולות של תנועת השומר החדש בגליל או של תנועת איילים בנגב".

 

יהורם גאון, עודד מנשה ושולי רנד

שקלאר מבקש, לדבריו, לספק "אלטרנטיבה לאלה שרוצים טלוויזיה שהיא לא הבידור הקלאסי שאנחנו מכירים מהערוצים המסחריים. זה, כמובן, לא אומר שלא יהיו שעשועונים גם אצלנו".

 

אנשי הערוץ מעדיפים שלא לחשוף עדיין את לוח השידורים, עליו מופקד מנהל התוכניות, טל ברקאי, עד לאחרונה מנהל ערוץ "אורות". "נתעסק בדוקו, דרמה, אקטואליה, תוכניות הגות, ותהיה רצועה על המהפכה הנשית שמתחוללת בחברה הישראלית - כולל הדתית".

 

בין השמות שישתלבו במדיה: יהורם גאון עם רצועה בסוגיות תנ"כיות ואחרות, עודד מנשה ושולי רנד העובד על פיתוח סדרת דרמה מקורית.

 

"לא מתיימרים לנתוני רייטינג גבוהים"

ראשי חברת "ערוץ יהודי ישראלי" שניגשו למכרז, אינם חוששים נוכח כשלון העבר של ערוץ "תכלת", וגם לא מהעובדה שקבוצה אחרת ויתרה על זיכיון דומה, ולמכרז הנוכחי ניגשה רק הקבוצה שלהם. "תכלת הקדים את זמנו", שקלאר קובע. "כיום יש רנסנס יהודי בחברה הישראלית, והיהדות כבר לא נתפסת כשייכת לדתיים בלבד.

 

"בנוסף, עיקר עיסוקם של הערוצים המסחריים הוא בבידור מסוג מסוים, והם מייצרים ביקוש לערוץ שכזה, עם טלוויזיה איכותית. אנחנו לא מתיימרים להשיג נתוני רייטינג גבוהים שיתחרו בהם, אבל כן כאלה שיאפשרו לנו להתקיים על פרסומות.

 

"אנחנו כבר מקבלים פניות מקרנות וגופים שונים שמבקשים לשתף איתנו פעולה. עיקר עניינם וענייננו הוא להביא את הציבור הישראלי לעיסוק בנושאים שהזכרתי. לא יודע אם יש מקום לשני ערוצים כאלה, אבל מכיוון שכיום אף אחד לא נותן מענה לביקוש הזה – בהחלט יש צורך בנו. אני גם מאמין שההיצע, אם יהיה טוב, יביא לעוד ביקוש".

 

עם קבלת האישור ממועצת הכבלים והלוויין על הזכייה במכרז, נחתם ההסכם עם שר התקשורת, גלעד ארדן, והקבוצה קיבלה את הזיכיון. מנכ"ל הערוץ יהיה דוד שריקי. "כמי שמאמין שאחד האיומים המרכזיים על עתיד מדינת ישראל הוא בניתוק ובחוסר הידע וההיכרות של הציבור עם עולם התוכן היהודי והמסורת, אני רואה חשיבות אדירה בעליית הערוץ לאוויר ובהצלחתו", אמר ארדן לאחר החתימה.

 

הערוץ החדש ישדר 24 שעות בין הימים ראשון עד חמישי, כאשר מפעיליו התחייבו לשידור ראשוני בהיקף ממוצע של 6 וחצי שעות בממוצע, וסכומי השקעה בהפקות מקומיות בסך 5.7 מיליון שקלים בשנה הראשונה, ועד 9 מיליון שקלים בשנה החמישית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביב חופי
"לא ערוץ מגזרי". מוטי שקלאר
צילום: אביב חופי
טלנט. שולי רנד
מומלצים