שתף קטע נבחר

נאצות בבית ערבים שבג"ץ חייב לקבל ליישוב

בג"ץ חייב לפני שנתיים את היישוב רקפת להקצות מגרש לפאתנה ואחמד זבידאת, שוועדת הקבלה דחתה אותם מפאת "אי התאמה חברתית". הבוקר נמצאה על ביתם הנבנה ביישוב הכתובת "אין נאמנות - אין אזרחות"

כתובות נאצה נמצאו הבוקר (שבת) ביישוב רקפת שבגוש משגב על ביתם של בני הזוג פאתנה ואחמד זבידאת, שבג"ץ חייב את ועדת הקבלה של היישוב להקצות להם מגרש אף שזו הודיעה להם תחילה כי בקשתם נדחית מפאת "אי-התאמה חברתית". על הבית הנבנה בימים אלה הושארה הכתובת "אין נאמנות אין אזרחות".

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

"בפעם האחרונה שבה ביקרנו בבית שאנחנו בונים, אתמול, הכתובת הזו לא הייתה שם", סיפרה פאתנה. כששמעה מבעלה על הכתובת, יצאה בעקבותיו לשם, נסערת.

 

שרידי הכתובת ביישוב רקפת (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
שרידי הכתובת ביישוב רקפת(צילום: אביהו שפירא)

דגל ישראל שצויר על הבית הנמצא בבנייה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
דגל ישראל שצויר על הבית הנמצא בבנייה(צילום: אביהו שפירא)

 

תושב רקפת שהבחין בגרפיטי הודיע על כך למשטרת משגב, וזו פתחה בחקירה. "השאירו כתובות על בית שנמצא בבנייה", הסכים לומר רב-פקד משה ויצמן מדוברות מחוץ צפון במשטרה, "כתבו 'אין נאמנות - אין אזרחות' מחוץ לבית באתר בנייה".

 

היישוב רקפת. ועדת הקבלה דחתה (צילום: Lowshot.com ) (צילום: Lowshot.com )
היישוב רקפת. ועדת הקבלה דחתה(צילום: Lowshot.com )

 

היה זה בספטמבר 2011 כשבג"ץ פסק שוועדת הקבלה של היישוב רקפת מחויבת להקצות לבני הזוג פאתנה ואחמד זבידאת מגרש בתחומי היישוב בתוך 90 יום. בני הזוג עתרו נגד היישוב בשנת 2007 אחרי שוועדת הקבלה דחתה אותם בנמוק של "אי התאמה

חברתית" וגם ועדת הערר של מינהל מקרקעי ישראל לא סייעה להם. 

 

בעתירה צוין כי לאחר שנישאו בשנת 2006 ביקשו בני הזוג להקים את ביתם ביישוב קטן, מרווח ובלתי צפוף המעניק רמת שירותים גבוהה. הם הגישו בקשה לרכוש מגרש ביישוב רקפת ונתבקשו לעבור הליך קבלה בהתאם לנוהלי ועדת הקבלה, אולם לאחריו נמסר להם כי מועמדתם נדחתה מחמת אי התאמה חברתית. נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש והשופטים עדנה ארבל ואליקים רובינשטיין, קיבלו את העתירה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
מביטים בכתובת "אין נאמנות אין אזרחות" על הבית
צילום: אביהו שפירא
מומלצים