שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העתקה המונית בבגרות? כל השכבה חשודה
  142 בחינות בערבית בתיכון ג'לג'וליה עלולות להיפסל. משרד החינוך: דיווחים על פגיעה בטוהר הבחינות. מנהל בית הספר זועם: מכפישים בלי הוכחות

  חשד להעתקה קולקטיבית: 142 בחינות בגרות בשפה הערבית של נבחנים מתיכון ג'לג'וליה נמצאות בבחינת אגף הבחינות במשרד החינוך, בעקבות דיווחים על פגיעה בטוהר הבחינות. לדברי גורם במשרד החינוך, "עלה חשד להקראת תשובות לתלמידים המקורבים להנהלה", אך מנהל בית הספר זועם על כך ש"פוגעים במחזור שלם".

   

  עוד חדשות ב-ynet:

  לפיד על המיצ"ב: היכונו לביטול בגרויות

  גרמן על חיסון הפוליו הארצי: "אין חשש"

  האיש שהפיל את מורסי: "אובמה, לך לעזאזל"

   

  משרד החינוך הודיע לאחרונה למנהל, ד"ר חאלד עראר, שהתקבל מידע מאישיות בכירה שלא נחשפה זהותה על כך שמעטפות בחינת הבגרות בערבית שנערכה ביוני השנה נפתחו לפני הזמן. עוד נטען על ידי משרד החינוך, שיש חשד ולפיו מורים מקצועיים בבית הספר סייעו לתלמידים.

   

  כולם נפסלו. תיכון כפר ג'לג'וליה ( ) ( )
  כולם נפסלו. תיכון כפר ג'לג'וליה( )

   

  "קיבלנו בתדהמה את ההודעה", כתב המנהל לד"ר משה דקלן, יו"ר אגף הבחינות במשרד החינוך. "בשיחתי עמך כשעה וחצי לפני הבחינה מסרת לי כי קיימת תלונה נגד בית הספר בנוגע לפתיחת מעטפות הבחינה טרם תחילתה והקראת שאלון הבחינה על ידי מורים, דבר שהכחשתי בתוקף. עם זאת עדכנתי והנחיתי את הצוות להגביר את ההשגחה ולנהוג במשנה זהירות".

   

  המנהל טען במכתבו ליו"ר אגף הבחינות, כי להבאת שאלוני הבחינה לבית הספר מתחנת הקליטה התלווה בקר מטעם משרד החינוך אשר התייצב בבית הספר כשעתיים לפני מועד תחילת הבחינה, ושהוא זה שפתח את המעטפות.

   

  "ההחלטה פוגעת בזכאות מחזור שלם כולל נבחני משנה שנבחנו מחוצה לכותלי בית הספר", כתב מנהל בית הספר. "אבקש בתוקף לבטל החלטה גורפת זו שנעדרת בסיס ראייתי, היגיון או הגינות ומשוללת תוקף משפטי. כמו כן אבקש להמציא בפני ציבור התלמידים וההורים את עדויותיהם של המשגיחים החיצוניים שנכחו בבית הספר בעת הבחינה, וכן להמציא בפני כל תלמיד ראיה שמוכיחה את החשד נגדו בהפרת טוהר הבחינה האמורה".

   

  עוד כתב המנהל: "אשמח לקבל נימוק יותר ברור שמגדיר את הביטוי 'מקורבי הנהלה'. מיהם ומה שמותיהם של מקורבי ההנהלה ושל חברי ההנהלה".

   

  בבית הספר נבחנו תלמידים מג'לג'וליה ומכפר ברא הסמוך. אחד מהם אמר ל-ynet: "העונש מאוד קשה. הכנתי את עצמי טוב מאוד לבחינה. לא הייתי צריך עזרה מאף אחד, וציפיתי לתוצאה טובה. אני שוקל ברצינות לפנות לבית המשפט. לא יכול להיות שבית ספר שלם נופל קורבן לטענות שווא".

   

  מנהל בית הספר אמר ל-ynet בתגובה לפרשה:" אנחנו מכחישים את כל הטענות. בבית הספר היו משגיחים ולא היו העתקות. אנו שוקלים להגיש תלונה במשטרה על מנת לחקור את הנושא לעומק ולחשוף את האמת. יש לנו בית ספר ותלמידים מצוינים. תמיד אנחנו שומרים על שמו הטוב".  

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעקבות דיווחים אשר התקבלו על פגיעה בטוהר הבחינות, עורך המשרד בדיקה מקיפה ויסודית של מחברות בחינת הבגרות במקצוע ערבית לערבים, בבית-הספר בג'לג'וליה. מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר,

   הבהירה כי המשרד לא יתפשר בעניין השמירה על טוהר הבחינות, ומנגד יוודא שאף תלמיד לא ייפגע באם לא יימצאו חשדות כלפיו.

   

  "המנכ"לית הוסיפה, כי אין מקום לייצר ציונים לא אמיתיים באמצעות שיטות פסולות, וכי חשוב שהציונים ישקפו השקעה, התמדה ולמידה אמתית", נמסר.

   

  לפני כשנה וחצי נפסלו 300 בחינות בגרות של תלמידי תיכון מקיף בכפר קאסם. באותו מקרה מדובר היה במחברות בחינה של 170 תלמידי כיתות י', י"א ו-י"ב במקצועות פיזיקה, כימיה, ערבית, ביולוגיה ואנגלית, שנפסלו בחשד להפרת טוהר הבחינות בקיץ האחרון. כעונש חריג הוחלט אז, שכל התלמידים לא יוכלו להיבחן במהלך השנתיים הקרובות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  הבחינות ייפסלו?
  צילום: אוהד צויגנברג
  מנהל בית הספר, ד"ר חאלד עראר
  מומלצים