שתף קטע נבחר

מבקרים בוונקובר

ג'ייסון אלכסנדר, גלעד שליט ודיוויד ברוזה יופיעו בפני הקהילה היהודית המקומית

שלוש דמויות מוכרות בעולם היהודי והישראלי יגיעו בקרוב לביקור בוונקובר ויופיעו בפני הקהילה היהודית המקומית.

 

השחקן האמריקאי-יהודי, ג'ייסון אלכנסדר, ישתתף בערב הפתיחה של הקמפיין החדש של ג'ואיש פדריישן של מטרו ונקובר ב-10 בספטמבר. האירוע החגיגי להשקת הקמפיין של 2013-2014 יתקיים בתאטרון "קווין אליזבת" בדאון-טאון בשמונה בערב. בקמפיין אשתקד הפדרציה גייסה 7.64 מיליון דולר והכספים מיועדים לפעילויות שלה, לתמיכה ב-26 ארגונים אחרים שפועלים בוונקובר ולמימון פרויקטים בישראל.

 

 

יופיע באירוע להשקת קמפיין חדש של הפדרציה היהודית. אלכסנדר (צילום: לירון גל) (צילום: לירון גל)
יופיע באירוע להשקת קמפיין חדש של הפדרציה היהודית. אלכסנדר(צילום: לירון גל)

 

אלכסנדר (59) התפרסם בעיקר בתפקיד ג'ורג' קוסטנזה מהסדרה המיתולוגית "סיינפלד". השחקן פעיל בתנועת "קול אחד", שמטרתה לעודד את את המתונים בישראל וברשות הפלסטינית, שרוצים בסיום הסכסוך בין הצדדים. במסגרת קול אחד הוא ביקר בישראל מספר פעמים לקדם את הנושא. אלכסנדר השתתף בערב השקת הקמפיין לגיוס כספים ל-2012 של הפדרציה היהודית של מטרו טורונטו.

 

החייל לשעבר גלעד שליט, שהוחזק בשבי ברצועת עזה במשך למעלה מחמש שנים ושוחרר באוקטובר לפני כשנתיים, ישתתף בערב התרמה של אגודת הידידים הקנדית של "קרן קיימת לישראל" בקנדה ב-29 בספטמבר. האירוע יתקיים בבית הכנסת "טמפל שלום" בשמונה בערב. שליט ישתתף בשלושה אירועים דומים של קרן קיימת בקנדה: בטורונטו (ב-16 בחודש), מונטריאול (17) וקלגרי (22).

 

שליט השתתף לפני מספר חודשים במסע התרמות של קרן היסוד בקרב קהילות יהודיות ברחבי העולם, וביקר בן היתר בארגנטינה, ברזיל, אורוגוואי, אוסטרליה, ניו-זילנד ושוויץ. בזכותו גויסו מיליונים לטובת ישראל, והוא התקבל בחום ואהבה רבה בקהילות השונות באולמות מלאים עד אפס מקום.

 

ישתתף בערב התרמה של אגודת הידידים הקנדית של קרן קיימת לישראל. שליט  (צילום: מנו פרננדז) (צילום: מנו פרננדז)
ישתתף בערב התרמה של אגודת הידידים הקנדית של קרן קיימת לישראל. שליט (צילום: מנו פרננדז)

 

במפגשים הוא סיפר על קורותיו בשבי ועל חייו מאז, והכיר תודה על התמיכה הגדולה בה זכה. עבודתו עבור קרן היסוד וקרן קיימת היא בהתנדבות והן מממנות עבורו את הוצאות הנסיעה והשהייה. שליט, שכותב כיום למדור הספורט של "ידיעות אחרונות", יתחיל ללמוד כלכלה באוניברסיטה בשנת הלימודים הקרובה.

 

הזמר הישראלי דיויד ברוזה יקיים מופע ב-2 בנובמבר בבית הכנסת "טמפל שלום" בשעה שמונה בערב. ברוזה קיים מופע בטורונטו בסוף ינואר השנה במסגרת אירועי סיום הקמפיין השנתי של הפדרציה בטורונטו. קודם לכן הוא הופיע בנובמבר באדמונטון וקלגרי. המופעים הם חלק מסיבוב ההופעות החדש של ברוזה בצפון אמריקה, "שפה שלישית", על שם התקליט האחרון שלו (הוא כתב גם את מילות השירים), שיצא לאור במאי אשתקד. המופע כולל שירים בעברית, אנגלית וספרדית.

 

יופיע בבית הכנסת "טמפל שלום". ברוזה (צילום: אילן בשור) (צילום: אילן בשור)
יופיע בבית הכנסת "טמפל שלום". ברוזה(צילום: אילן בשור)

 

ברוזה (58) שהעביר את ילדותו בספרד בזמן שאביו היה בשליחות שם, חי כיום ישראל ובניו-יורק. תקליטו "האישה שאיתי" שיצא ב-1983 הציב אותו בראשות עולם המוזיקה הישראלי, הנמכר ביותר מ-200 אלף עותקים ונחשב לאחד האלבומים הנמכרים ביותר בכל הזמנים. ב-2008 קיבל ברוזה תואר כבוד ממלך ספרד, חואן קרלוס, על פעילותו הרבה במוזיקה הספרדית, וכן על פועלו למען קידום השלום. הוא הוציא עד היום 16 תקליטים בעברית ו-11 תקליטים באנגלית וספרדית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן בשור
בסיבוב הופעות בצפון אמריקה. דיוויד ברוזה
צילום: אילן בשור
מומלצים