שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרצדס S היברידית - פאר, קידמה ו-33 ק"מ לליטר

  יצרנית מכוניות היוקרה משטוטגארט מציגה גרסה היברידית לספינת הדגל המפוארת וכנראה המתקדמת בעולם, עם תצרוכת דלק של מכונית מיני ידנית זולה

  מרצדס S500 סופר-מאובזרת, יקרה, מהירה, מתקדמת וחזקה, ועם תצרוכת דלק טובה משמעותית מקיה פיקאנטו עם מנוע זעיר ותיבה ידנית. אחת ההוכחות הטובות ביותר לאבולוציית פתרונות הנעה אלטרנטיביים לבנזין ודיזל, מגיעה היום משטוטגארט. יצרנית מכוניות היוקרה מרצדס, הבוחנת כבר מספר עשורים אפשרויות שונות לתחליפי בנזין כמקור אנרגיה לרכב, מיישרת קו עם ה-כמעט-סטנדרט של התעשייה, ומציגה רכב היברידי נטען מרשת החשמל - פלאג-אין.

   

   (יצרנית) (יצרנית)
  (יצרנית)

   

  במקרה של מרצדס, אולי אפילו כראוי לאחת משלוש יצרניות היוקרה המובילות, את הכבוד מקבלת מכונית העל של היצרנית, ה-S קלאס שהופיעה רק לאחרונה כדגם כל-חדש ומאד מרשים. כזה המתקרב באופן ברור להפיכתה של מכונית הנוסעים לאוטונומית - המסוגלת לנהוג עצמה ללא מעורבות הנהג. ההיברידית פלאג-אין - בגרסת S500 היוקרתית במיוחד - תוצג לראשונה בפני הקהל בתערוכת הרכב הבינלאומית של פרנקפורט, שתתקיים בספטמבר הקרוב, ותציע תצרוכת דלק ממוצעת של כ-33 ק"מ לליטר. לשם השוואה, קיה פיקאנטו ידנית עם מנוע בנפח ליטר, צורכת 25 ק"מ לליטר בנזין.

   

   (יצרנית) (יצרנית)
  (יצרנית)

   

  מרצדס תשלב בפלאג-אין בין מנוע 3.0 ליטר V6 מוגדש עם 330 כ"ס ו-48 קג"מ, למנוע חשמלי חזק יחסית שמייצר 109 כ"ס ו-34 קג"מ. לטענת מרצדס, פליטת המזהמים של ה-S הכבדה (כ-2 טון) תעמוד על 69 גרם CO2 לק"מ, נמוך אף מזה שפולטת טויוטה פריוס היברידית (לא פלאג-אין). עוד מבטיחה היצרנית כי ספינת הדגל מסוגלת לנסוע עד 30 ק"מ "חשמליים" לחלוטין - ללא פליטת מזהמים כלל. בכך היא אף מציעה טווח נסיעה חשמלי-לחלוטין גדול אף מזה של הפריוס פלאג-אין המודרנית.

   

  ואם אתם מודאגים באשר לביצועים, הרי שאין לכך סיבה. ה-S הנטענת מזנקת מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 5.5 שניות בלבד, ומגיעה כמובן ל-250 קמ"ש מוגבלים אלקטרונית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים