שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יום העטלף הבינ"ל וכל אירועי סוף השבוע

  טיול אל החרמון של ימי הקיץ, אירועי יום העטלף הבינלאומי ברחבי הארץ, קבלת שבת בנמל ת"א, סיורי מכוורות ופעילויות דבש בעמקים ושאר אירועי סוף אוגוסט בסימן החגים לסופ"ש

  כלל ארצי

   

  להתעלף על עטלף

  רשות הטבע והגנים מציינת את יום העטלף הבינלאומי ומזמינה את הקהל הרחב לקחת חלק בפעילויות שיערכו בגנים הלאומיים ירקון, בית גוברין, חורשת טל, אשכול וקומראן. במסגרת הפעילויות, שיחלו בשעות הערב, יערכו סיורים ליליים, הרצאות, הקשבה לעטלפים בעזרת גלאים מיוחדים, התנסות בזיהוי עטלפים בשטח והסברים על חשיבות היונק המעופף.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  עטלף יזנוב קטן (צילום: עזרא חדד) (צילום: עזרא חדד)
  עטלף יזנוב קטן(צילום: עזרא חדד)

   

  פסטיבל מתוק כדבש

  מועצת הדבש מקיימת את "פסטיבל הדבש" המסורתי. משפחות וילדים מוזמנים לבקר במגוון מכוורות בכל רחבי הארץ, למפגש עם דבוראים, טעימת סוגי דבש שונים, קבלת הסברים על עולמן המיוחד של דבורים שמייצרות דבש ועל חשיבותן בעולמנו, בתפקידן כמאביקות לפרחי ירקות ופירות. בין המכוורות בהן ניתן לבקר: מכוורת גליל - קיבוץ שמיר, מכוורת פרחי הגליל - במושב מנות, כוורת הבוסתן בפקיעין, דבורת התבור - בשדמות הדבורה, מכוורת אופיר - אלון הגליל, יערת הדבש - אלוני אבא, מכוורת עמק חפר, משק דבורים לין - כפר בילו א', בית הדבש והדבורה - קיבוץ יד מרדכי, מכוורת פורת- דבש מן המדבר - עין יהב. הפסטיבל ימשך עד 28 בספטמבר.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

   

  צפון

   

  אל רום החרמון

  בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע ואתר החרמון מקיים בכל יום במהלך יולי ואוגוסט סיורים שימשכו שעה וחצי במפלס העליון של החרמון ללא תשלום. טיול בגבעות הקרב ותצפית לכיוון סוריה, לבנון וישראל סיפורי מורשת קרב של האזור, גיאולוגיה, זואולוגיה ופריחה ייחודית לחרמון.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט, 11:00 ו-13:00

  מחיר: סיורים ללא תשלום, התשלום רק על העלייה ברכבל

  לפרטים: 04-6965030

   

  החרמון - מבט ממסעדה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  החרמון - מבט ממסעדה(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  לילה לבן במוזיאון הפתוח

  "לילה לבן" יתקיים במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן. משפחות מוזמנות להגיע עם אוהלים ולשהות במדשאות המקיפות את המוזיאון ובגן הפסלים. כל משפחה מקבלת עששיות ומארז עם משחק מטמון שיעבור בתחנות המוזיאון. בכל תחנה בגן, תינתן משימה לתחנה הבאה, כך עוברים את הלילה במשימות ברחבי הגן, דרך תערוכת אוסף המכוניות הקלאסיות ונתקלים בדרך גם בהפתעות קולינריות.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, מהשעה 20:00

  מחיר: 150 שקל למשפחה (זוג הורים + 2 ילדים)

  לפרטים: 04-9872022

   

  פסטיבל חזנות ומוסיקה

  "הללויה", פסטיבל חזנות ומוסיקה יהודית במלון קיבוץ לביא. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו שני קונצרטים לציבור הרחב: ערב 'שירת רבים' עם הזמר דוד ד'אור בליווי נגנים, שייערך בפארק המעיין שבכפר תבור. קונצרט חזנות חגיגי בהשתתפות ישראלי רנד, יעקב מוצן ושמואל קרישר, שייערך באמפיתיאטרון במצפה נטופה. בנוסף יתקיימו סדנאות, הרצאות ואירועים שונים. תפילת ליל שבת תתקיים בבית הכנסת של הקיבוץ עם החזן שלמה גליק ובליווי מקהלת "קולות מן השמיים" בניצוחו של רפאל ביטון.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6799450

   

  לילות מורשת באילניה

  כחלק מאירועי "לילות מורשת בגליל" מקיימים תושבי המושבה "אילניה" (סג'רה) פעילויות המשלבות סיפורים מרתקים של התושבים וסיורים ליליים בין חצרות הבתים. הדרכה בחצר משפחת שמואלי-פרוטופופוב, שם שומעים את קורות חייה של המשפחה וסיפורם של הסובותניקים, גרי הצדק שעלו לארץ בתחילת המאה שעברה ולקחו חלק פעיל ומשמעותי בבניית מושבות הגליל התחתון. וערב שירי חלוצים רוסיים בחצר שמואלי.

  מתי: הדרכה וערב שירי חלוצים: חמישי, 22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום, 25-20 שקל למשתתף

  לפרטים: בהרשמה מראש: 058-5850888

   

  בתי אבן באילניה (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  בתי אבן באילניה (צילום: רונית סבירסקי)

   

  אירוח במאהל דרוזי

  מתחם "נחלה בטבע" בסמוך לצומת צלמון בבעלות קאסם ופארחה אברהים מקיים פעילות המשלבת בין המסורת הדרוזית למורשת הגלילית. במתחם מסעדה דרוזית אותנטית, אירוח במאהל דרוזי הכולל הרצאה, סדנאות מסורתיות ביניהן: אפיית פיתות, הכנת כדורי לבנה, לימודי רקמה דרוזית וקליעת מגשי קש.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 050-3095250

   

  הקרנה ללא תשלום

  באמפי הפתוח של פארק המחצבות (הגליל) בכרמיאל, שהיה בעבר מחצבה, ששוקמה על ידי הקרן לשיקום מחצבות ועיריית כרמיאל, תתקיים הקרנה ללא תשלום של הסרט הראשון בפסטיבל הקולנוע האמריקאי העצמאי. האירוע מתקיים לציון הפסטיבל הראשון לקולנוע עצמאי אמריקני שייפתח ב-22 באוגוסט בקולנוע לב בתל אביב במעמד שגריר ארה"ב בישראל דניאל שפירו.

  מתי: שבת, 24 באוגוסט, 20:30

  מחיר: ללא תשלום

   

  הישרדות עם פיראטים

  בנמל עין גב תתקיים פעילות שייט פיראטים ופעילות הישרדותית עם מעיין פורטר כוכבת התוכנית "הישרדות". במהלך הפעילות מצטרפים להפלגה פיראטית עם פורטר השורדת אשר תלמד את הילדים כיצד שורדים בלב ים ואיך מתגברים על כל המכשולים בדרך. המשתתפים יקבלו מפת אוצר, כתב חידה, ערכת פיראט, שק מעוצב למלא את המטבעות שאוספים ויצאו לדרך עם החידה שתוביל לתחנות השונות בנמל כשבדרך פוגשים פיראטים ופיראטיות ולבסוף מוצאים את האוצר שהתפזר בנמל.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6658036

   

  עמקים

   

  רודים וטועמים דבש

  "מכוורת אופיר" באלון הגליל מציינת את "פסטיבל הדבש" בפעילות לכל המשפחה. היכרות עם עולם הדבורים באמצעות צפייה בדבורים בתוך כוורת זכוכית, השתתפות פעילה ברדיית דבש, לבישת בגדי כוורן (דבוראי), טעימת סוגים שונים של דבש, יצירת נרות מדונג והכנת פיתות עם דבש בטאבון. מומלץ להצטייד במצלמה. ניתן לשלב ביקור ביקב יפתחאל הסמוך.

  מתי: שבת, 24 באוגוסט, 14:00-09:00

  מחיר: 25 שקל למשתתף מגיל 3 (פיתות עם דבש בטאבון, שתייה קלה בתשלום נפרד)

  לפרטים: 052-2824644

   

  זה הזמן שלהן. דבורים רודות דבש (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  זה הזמן שלהן. דבורים רודות דבש(צילום: רועי עידן)

   

  טעימות דבש וסיור במכוורת

  במסגרת "פסטיבל הדבש" יתקיימו במרכז המבקרים "דבורת התבור" בשדמות דבורה פעילויות חווייתיות לכל המשפחה ביניהן "מבחן טעימות" של זני דבש שונים. במסגרת הסיור יסופר סיפור המכוורת שמעבירה את מסורת הדבוראות מדור לדור, ביקור מודרך במכון רדיית הדבש, הסברים על חשיבות הדבורים בטבע, ביקור במצפה הדבורים וסיור באולם גידול פקעות המשי. בנוסף, פעילויות יצירה של הכנת שוקולד דבש, נר מדונג, קישוט גבס, שלט לחדר ושכמיית דבורה. במקום גם פינת חי שניתן להאכיל בה עזים ננסיות. דבורה ענקית תסתובב בין האורחים ויושק ספר מתכוני דבש חדש. משך הסיור כשעתיים.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט, 15:00-09:00, סיור כל 20 דקות

  מחיר: 35 שקל מבוגר , 48 לילד (כל הפעילויות כלולות)

  לפרטים: 04-6769598

   

  בציר משפחתי חווייתי

  עונת בציר הענבים מתחילה וביקב "יפתחאל" ביישוב אלון הגליל מקיימים חוויית בציר משפחתית במסגרת "לילות מורשת בגליל". הפעילות כוללת הסברים והתנסות בתהליך יצירת יין. מתחילת בבציר הענבים, לאחריו מפרידים אותם מהשזרות, מועכים, סוחטים ומוזגים את התירוש לבקבוק אישי. מכינים תווית ומדביקים על הבקבוק. הפעילות מלווה בהדרכה צמודה ולאחריה ביקור ביקב והסברים על תהליך הייצור. למבוגרים יתקיימו טעימות יין. בחמישי, 21 באוגוסט יערך בציר לילי החל מ-20:00.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט, 19:30-16:00, בימי שישי ושבת 14:00-09:00

  מחיר: מחיר: 30 שקל למשתתף, 20 שקל למלווה.

  לפרטים: אין צורך בהרשמה מראש (הרשמה רק לבציר לילי) 052-4641849

  מרכז

   

  סיור מודרך בסטף ללא תשלום

  סיור שישי חופשי עם מדריכי קרן קימת לישראל יתקיים לאוהבי לכת אל מעיינות הסטף. המסלול רגלי כולל הקפצת מכוניות לסוף המסלול ומותאם לכל המשפחה. הוא ימשך כשעתיים עד שלוש.

  מתי: שישי, 23 באוגוסט, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  הסטף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  הסטף(צילום: גיל יוחנן)

   

  צפרות לילית טיול צפרות לכל המשפחה בשעות הערב הקרירות בבריכות מעגן מיכאל. המטיילים יעקבו מקרוב אחר "החופמאים", יתנסו בטיבוע ציפורים ויקבלו הסברים מבכירי המדריכים.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  צפר בספר

  טיול צפרות לכל המשפחה באזור ספר המדבר, כפר אדומים והסביבה. המטיילים יצטרפו לצפר מומחה, לבוקר בעקבות נודדי סתיו ובעלי חיים נוספים בנוף הפראי שבין ירושלים לים המלח. יכירו את המינים המעניינים של ספר המדבר, סלעיות, חנקנים ואולי את כוס החרבות הביישן. ימים אילו הם ימי השיא של חסידות נודדות החולפות בלהקות ענק ממעל.

  מתי: שישי, 23 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  קטנטנים בתנינים

  טיול למשפחות עם קטנטנים בשעת אחר צהריים בשמורת הטבע נחל תנינים. המטיילים יראו מגוון ציפורי מים, דגים ואולי גם צבים.

  מתי: שבת, 24 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  אור חבצלות

  טיול למשפחות במסלול מעגלי בין מכמורת לחדרה, בשמורה מקסימה וחבויה, שמורת תל גדור. המטיילים יתרשמו מסלעי הכורכר, גלי הים, מהחול המשמש את צבי הים כקרקע פורייה להטלת ביציהם ומחבצלת החוף היפיפייה.

  מתי: שבת, 24 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  צבי ים ירוקים (צילום: יניב לוי, רשות הטבע והגנים) (צילום: יניב לוי, רשות הטבע והגנים)
  צבי ים ירוקים(צילום: יניב לוי, רשות הטבע והגנים)

   

  הופעות חיות ובתים פתוחים

  בהוד השרון יתקיימו אירועים לציון סיום חופשת הקיץ. בחמישי תתקיים הופעה של מאיה בוסקילה עם הלהיטים הגדולים בעיבודים חדשים ושירי מימון ושמעון בוסקילה במופע משותף. פארק 4 העונות. במהלך סוף השבוע יתקיים אירוע בתים פתוחים, אמני העיר פותחים את ביתם: ציור, פיסול, קרמיקה, תכשיטנות ועוד.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  החלילן מהמלין

  במדיטק חולון תתקיים שעת סיפור לילדים עם חברי תיאטרון הביצה. שרלי דנינו בסיפור "החלילן מהמלין" מאת: רוברט בראונינג. חלילן מגיע לעיר מוכת עכברים המחפשת פתרונים.

  מתי: שבת, 24 באוגוסט, 12:00

  מחיר: 15 שקל

  לפרטים: 03-5021552

   

  מצאנו מים

  במתחם הבאר העתיקה ובמדרחוב רוטשילד בראשון לציון יתקיים פסטיבל "מצאנו מים". הפסטיבל יאיר את הקשר בין הציבור ומורשתה של העיר. בין הפעילויות: יורי אור מיומנים, חמושים בפנסי ענק צבעוניים יאירו בניינים ברחבי העיר. סדנא מבית מכון ויצמן תציג את כוחם האדיר של המים בדרך יצירתית. סדנת סירות מוארת לאורך תעלת המים במדרחוב, הכנת סירות נייר אליהן מחוברות נורות לד יאירו את העיר, הצגות רחוב, תזמורת צעידה, אמני בועות, מיצגים מימיים, סדנת "מים בכפית", תערוכות, הקרנות וידאו-ארט וזמרת אופרה.

  מתי: חמישי-שישי, 23-22 באוגוסט, 22:00-18:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  מערת הנטיפים באור אחר

  רשות הטבע והגנים פותחת את מערת הנטיפים לציבור הרחב גם בשעות הערב. בימי חמישי, במהלך חודש אוגוסט, השמורה תהיה פתוחה עד 20:00 בערב, כך שניתן לקיים סיור אל בטן המערה בשעות אחר הצהרים והערב. הילדים יוכלו למצוא במקום את "רומיאו ויוליה" - הזקיף והנטיף שאולי לעולם לא יפגשו ודמויות מוכרות אחרות. כמו כן, בכניסה למערה ישנה "פינת ליטוף", בה ניתן לגעת בנטיפים, כיוון שנגיעה בנטיפים בתוך המערה אסורה.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, עד השעה 20:00

  מחיר: 29 שקל למבוגר, 15 שקל לילד

  לפרטים: 3639*

   

   

  מערת הנטיפים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  מערת הנטיפים(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  תל אביב

   

  נגנית מבוסניה בפסטיבל העוד

  פסטיבל העוד ה- 11 יתקיים בצוותא תל אביב. הפסטיבל מביא השנה מבחר הופעות בתחומי מוסיקה שונים: פולקלור ועדות ישראל, מוסיקת עולם, קלאסיקה ערבית, מוזיקה יוונית, מוזיקה מקורית שירים ישראלים ופיוטים. לראשונה בפסטיבל, תופיע נגנית העוד המקצועית , מרינה טושיץ' ילידת בוסניה, המופיעה עם התזמורת האנדלוסית אשקלון. בפסטיבל יופיע מאסטר העוד, תייסיר אליאס, מהלהקה המיתולוגית "בוסתן אברהם" ונגני עוד נוספים: יניב רבה, עמוס הופמן, ואסים עודה מתזמורת נצרת, יניב טיכמן ואליאסף באשרי.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: 95 שקל למופע

  לפרטים: 03-6950156

   

  סדנת פופ-אפ

  סדנאות יצירה לילדים יתקיימו במוזיאון בית ראובן תל אביב. סדנת יצירה בגבס בה ילמדו הילדים כיצד כף היד שלהם תהפוך באמצעות תבליט גבס לדגים, לווייתנים, תמנונים, או סוסוני ים. סדנת פופ-אפ יצירה בנייר המציגה תמונות "קופצות" בה יצרו הילדים כרטיסי ברכה. הפעילות כוללת: סדנת יצירה רב-גילאית, סיור מודרך והפעלות בתערוכת הקבע מציורי ראובן וביקור בסדנת האמן.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, 11:00

  מחיר: 60 שקל למבוגר+ילד

  לפרטים: 03-5255961

   

  סבתא בישלה גורמה

  לרגל ראש השנה ותקופת החגים, קבוצת שורשים, המטפלת בקשישים ובניצולי שואה, יוזמת פעילות התנדבותית ייחודית: קשישים חוברים לשפים ומבשלים במסעדות מנה ייחודית הזכורה להם מבית אמא. המנות ימכרו בשוק האיכרים בנמל תל אביב בדוכן העמותה, כשכל ההכנסות יעברו לסיוע לקשישים. הקשיש יכין במטבח המסעדה עשר מנות של המתכון שאותו יבחר, והשף יתפקד כעוזרו האישי.

  מתי: שישי, 23 באוגוסט

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  מופעי רחוב ואקרובטיקה

  הפנינג מופעי רחוב ומוסיקה יתקיים במתחם התחנה תל אביב. רחבת המתחם המרכזית תתמלא בצבע וחוויה עם פסלי רחוב בדמויות שונות ומשעשעות, לולייני אקרובאטיקה, אמני ג'אגלינג, ליצנים, פעלולנים, דמויות על קביים והפתעות נוספות. בשעה 21:00 מופע מוסיקה לייב של ההרכב All Star שינגן להיטי דיסקו, פאנק ושנות ה-90 עברי ולועזי מכל הזמנים.

  מתי: שבת, 24 באוגוסט

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  לפת ענקית

  במוזיאון תל אביב לאמנות יתקיימו הצגות ילדים. בין ההצגות: בגן של ביאליק, הלפת הענקית, צרור נפלאות הקרקס, אלאדין ומנורת הקסמים, מעלה קרחות, עם צבע ומכחול אני מצייר את, עמי ותמי בבית הממתקים, הכבש השש עשר וארבעה משלים ומלכה.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6077020

   

  קבלת שבת בנמל

  קבלת שבת מוזיקלית של בית תפילה ישראלי תתקיים בנמל תל אביב, עם תפילה, שירה, ומוסיקה מול הים בעת השקיעה. קבלת השבת משלבת בין הישן לחדש, בין היהודי והישראלי ובין האישי לקהילתי ומתאימה לכל המשפחה. בשישי זה יתקיים במסגרת קבלת השבת טקס "מי שרך" לילדים החוזרים השבוע לשנת הלימודים. קבלת השבת מתורגמת לשפת הסימנים לכבדי שמיעה.

  מתי: שישי, 23 באוגוסט, 18:30

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  נמל תל אביב (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
  נמל תל אביב(צילום: בני דויטש)

   

  סירות מפרש בשלט רחוק

  חברת 'סקיפר בפארק' משיקה את הפעילות "סקיפר צעיר" המשותפת לילדים ולהוריהם בחופש הגדול ובמהלך חופשת חגי תשרי. המשתתפים ישיטו יחד ובפיקוח מדריך מקצועי, סירות מפרש בעזרת שלט רחוק בפארק הירקון. סירות המפרש נעות באמצעות הרוח ואינן ממונעות. בעזרת שלט רחוק יכולים המבקרים להשיט אותן, 'לתפוס' את הרוח ולהיות 'סקיפרים' בעצמם. הסירות פשוטות להפעלה, ידידותיות לסביבה ומתאימות גם לילדים שיכולים ללמוד דרך הפעילות את יסודות הימאות.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, 19:00-10:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 054-3271400

   

  ירושלים

   

  פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת

  פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת יתקיים בחללים מיוחדים שטומנים בחובם משמעות דתית ורוחנית. ממוזיאון מגדל דוד בין חומות העיר העתיקה, דרך מערת צדקיהו ועד מגדל ימק"א. בפסטיבל ישתתפו מוסיקאים מובילים מכל הדתות, מהארץ ומהעולם. גם השנה יתקיים ליל "השוטטות הלבנה" במוזיאון מגדל דוד. מחצות הליל בחמישי ועד זריחת החמה ביום שישי, ניתן בכרטיס אחד, לחוות ולהשתתף במופעים, טקסים, מעגלי שירה, תפילות, סדנאות וריקודים המבוצעים על ידי שורה של אמנים ויוצרים מובילים מכל קצוות תבל. בנוסף לתוכנית המוסיקלית יתקיימו גם "מפגשי עדות" - סיורים מגוונים ברחבי העיר העתיקה המאפשרים צפייה בטקסים, תפילות וצורות אמונה המתקיימים בעיר.

  מתי: חמישי-שישי, 23-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  סיורים ותפילות. קבר דוד בי-ם (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  סיורים ותפילות. קבר דוד בי-ם(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  סיפורים מהמסילה

  סיור מודרך בעקבות מסילת הברזל הישנה של ירושלים שהייתה הראשונה להיבנות בלבנט. במסגרת פרויקט חדש היא הופכת בהדרגה לפארק מושקע, ניתן להלך לאורכה ולראות נקודות חמד שעד כה היו סמויות מן העין. בסיור יוסבר על קבלות פנים קיסריות בתחנת הרכבת הישנה ועל אחת הפרשות העגומות מתש"ח הקשורה לתחנת הכוח הישנה. בהמשך, ביקור במנזר שכמעט הפך למחנה פליטים, הכרות עם שכונת גנים אנונימית בירושלים וסיום בכפר ציורי שנמצא על תוואי המסילה. הסיור כולל ביקור במתחם החדש של תחנת הרכבת הישנה. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, 18:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203463

   

  מנהרה, נקבה ומערה - ירושלים של מטה

  סיור מודרך עם מויש מעוז לאורך רחוב הגיא התת קרקעי בירושלים: עולמות ומפלסים, עיר גלויה ונסתרת ונופים מרשימים. תחילת הסיור בעיר דוד, משם דרך התעלה התת קרקעית, יציאה מפתח הנמצא במרכז דווידסון משם אל חפירות הכותל הדרומיות ולאורך מנהרת הכותל עד למערת צדקיהו. סיור קריר שמתאים לימי הקיץ החמים. המסלול: שער ציון, עיר דוד (נקבת חזקיהו, בריכת השילוח והתעלה ההרודיאנית), מרכז דווידסון, מנהרות הכותל, ויה דולורוזה ומערת צדקיהו. יש לבוא בלבוש צנוע, כולל נעליים + בגדים להליכה במים (עד מחצית הגוף) ובגדים להחלפה. מומלץ להצטייד בפנסים. הסיור כולל כניסה ל-4 אתרים.

  מתי: שישי, 23 באוגוסט, 8:00

  מחיר: בתשלום כולל כניסות לארבעה אתרים

  לפרטים: 02-6203606

   

  מנבי סמואל ועד עין יעל

  סיור רכוב (סיור באוטובוס) שיחל בדרום העיר במסגרת "המטייל הסדרתי" וימשיך לכיוון מערב. תחילתו מנבי סמואל עד לעין יעל. נבי סמואל וקבר שמואל הנביא מקודשים לשתי הדתות. משם ממשיכים דרך שכונת רמות לאנדרטת התאומים (בעמק הארזים) לתצפית לעבר הכפר הערבי ליפתא ותצפית על גשר המיתרים. המסלול ממשיך דרך גבעת הלאום ועמק המצלבה, גבעת הוורדים (שכונת רסקו) ומגיע עד קצהו השני של פארק המסילה. עצירה לטעימת כעכים ופיתות בבית צפאפא ולסיום ביקור בווילה הרומית שבעין יעל. יש לבוא בלבוש צנוע

  מתי: שבת, 24 באוגוסט, 10:00

  מחיר: בתשלום, הסיור כולל אוטובוס, טעימות וכניסות לאתרים

  לפרטים: 02-6203461

   

  נבי סמואל (צילום: דורון ניסים) (צילום: דורון ניסים)
  נבי סמואל(צילום: דורון ניסים)

   

  מערת האוצר ואי המטמון

  הגן הבוטני, בגבעת רם, ירושלים, חוזר לארץ לעולם לא האגדית המקום בו נפגשות כל האגדות. הילדים מוזמנים להרפתקה בארץ חדשה, ארץ בה מחפשים את מערות האוצר של אי המטמון, מצטרפים לחבורת השודדים של רובין הוד, לומדים קסמים בכיתת הפיות של טינקרבל ומוצאים את סופם הטוב של כל הסיפורים. בכניסה לגן, הילדים יקבלו את מפת "ארץ לעולם לא" וכתב חידה שיכוון אותם לאורך מתחמי התרחשות אינטראקטיביים שיהיו פרוסים ברחבי הגן.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, 20:00-16:00

  מחיר: 60 שקל

  לפרטים: 03-5745005

   

  מבט נשי

  התערוכה הקבוצתית "מבט נשי 2013" תיפתח במתחם התחנה הראשונה בירושלים. התערוכה תכלול מיצגי וידאו- ארט, פסלים, ציורים וצילומים, פרי עבודותיהם של שמונה אמנים ישראלים, אשר שמים את האישה במרכז יצירותיהם. האמנים המציגים: נועה ארד- יאירי, שושנה צ'חנובסקי, אנדריי דג'ווי, שולי נחשון, בטי שונפלד, יובל יאירי, דן גרובר ורשל ידיד.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  בעקבות גיבורים ואוצרות

  במוזיאון ארצות המקרא ירושלים יתקיים מידי יום סיור ברחבי המוזיאון בעקבות גיבורי העבר והאוצר האבוד. כמו כן, סדנאות יצירה להכנת מזכרות מדליקות. בעזרת מפה עתיקה, מצפן ופנס יפצחו המשתתפים חידות קדומות, ימלטו ממלכודות, יפענחו רמזים ויגלו את האוצר האבוד.

  מתי: חמישי, 22 באוגוסט, 12:00-10:00

  מחיר: 37 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

  לפרטים: 02-5611066

   

  דרום

   

  פסטיבל אינטימי במדבר

  פסטיבל "אִינְטִימִדְבָּר" 2 יתקיים במצפה רמון. מטרת הפסטיבל היא לייצר מסורת של מפגשים אינטימיים בין הקהל ליוצרים במגוון סגנונות מוסיקליים, באווירה המיוחדת ובשקט של מצפה רמון. במהלך ימי הפסטיבל יהפוך "רובע דרכי הבשמים" לרובע של מועדוני מוזיקה, בהשראת מועדוני ניו אורלינס. לאורך היום והלילה, במתחמים שונים ברחבי הרובע, ייערכו הופעות מוסיקה, לצד יריד אמנים ודוכנים ססגוני מתוצרת הנגב ומגוון אירועי תרבות. במה של הרכבים מוזיקליים מקומיים, להקת המחול 'ליאת דרור וניר בן גל – הלהקה' (האנגר "אדמה") במופע טרום בכורה, תערוכת צילומי זמרי בלוז במתחם "הדסער", הצגת תיאטרון של השחקנית מירב גרובר, קונצרט בארוק עם נגן הצ'מבלו הבינלאומי שלו עד-אל. בנוסף, פתיחה חגיגית של סטודיו לאמנות של הצייר והפסל איצו רימר ועלמה זוהר במופע מיוחד.

  מתי: חמישי-שישי, 23-22 באוגוסט

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 058-5884882

   

  עולמות קטנים

  תערוכת המיניאטורות "מיני ארט" עוברת מיפו לאילת ותוצג בגלריית האמנים החדשה. יצירות מיניאטוריות של אמנים נחשבים מהארץ ומהעולם: מודלים "room box" הלקוחים מהשראות של תקופות וסגנונות חיים, מדינות ותרבויות, ספרי ילדים וקלאסיקות. בנוסף תארח התערוכה את אמן ציורי המיקרו המוערך, חסאן קלה מטורקיה.

  מתי: חמישי-שבת, 24-22 באוגוסט, 20:00-10:00 שישי עד השעה 14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 077-7500858

   

  צילום מדבר

  במסגרת פסטיבל ערד ולכבוד 15 שנות פעילות של מועדון הצילום "מדבר" תיפתח תערוכת צילום באכסדרת אולם אורון. 8 צלמים מציגים בתערוכה החדשה את נקודת מבטם על אנשים, דומם ונוף ומשתמשים בטכניקות צילום שונות, מצילום קלאסי ועד עיבודים ממוחשבים.

  מתי: חמישי-שישי, 23-22 באוגוסט

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים