שתף קטע נבחר

ההצבעה והעונש: כץ כבר לא "שר התשתיות"

נתניהו זעם שישראל כץ התנגד לשחרור אסירים ולקח את המילה "תשתיות" משם משרדו. הסמכויות יישארו בידי כץ, שהגיב: "אמשיך להצביע נגד". לשכת רה"מ: "אין קשר בין הדברים. כץ ידע על כך עוד לפני ההצבעה"

ברית או מילה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט לשלול מהשר ישראל כץ את המילה "תשתיות" משם משרדו ולהעבירו ממשרד האנרגיה והמים. כץ עצמו אולי מתבדח על ה"עונש" שקיבל ומזכיר שהסמכויות בתחום יישארו בידיו, אבל דבריו מבהירים את המתיחות בינו לבין ראש הממשלה. 

 

כבר בממשלה הקודמת עבר בין נתניהו לכץ חתול שחור, כשנתניהו העדיף להיוועץ במהלכים פוליטיים חשאים בזאב אלקין ולא בו. ראש הממשלה החליט אחרי הבחירות האחרונות להשאיר את כץ במשרד התחבורה במטרה "ליישרו", אך הוא המשיך בשלו. כץ התמודד שוב על תפקיד יו"ר מזכירות הליכוד ודרש לחקור את הכישלון בבחירות הכלליות האחרונות. הוא אמנם כיוון את חציו כלפי גלעד ארדן וגדעון סער, אך נתניהו לקח את זה אישית. כץ המשיך להכריז על ועדת חקירה, נבחר למזכירות - והמתח גבר.

 

כץ ונתניהו. עבר ביניהם חתול שחור (צילום: איציק בירן) (צילום: איציק בירן)
כץ ונתניהו. עבר ביניהם חתול שחור(צילום: איציק בירן)

  

השיא היה בישיבת הממשלה שדנה על שחרור אסירים כמחווה לקראת שיחות השלום. נתניהו שוב כעס על כך שכץ הצביע נגד. בתגובה, יילקח התואר "שר התשתיות הלאומיות" מכץ, אך מדובר

 באקט סמלי משום שכאמור הסמכויות יישארו אצלו.

 

שר התחבורה לא נשאר חייב והגיב למהלך בעמוד הפייסבוק שלו: "הצבעתי בממשלה נגד שחרור מחבלים רוצחים כתנאי לפתיחת משא ומתן, זוכרים? היה לי אפילו ויכוח עם ראש הממשלה. ובכן, עכשיו מגיע "העונש". בישיבת הממשלה ביום ראשון יילקח משם משרדי "התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים", התואר "תשתיות" ויועבר למשרד האנרגיה והמים - בלי לשנות בעניין הסמכויות. אני מתכוון להמשיך ולהצביע נגד שחרור רוצחי יהודים בכל עת שהנושא יעלה. אמשיך להוביל את מהפכת התשתיות והרפורמות בדיוק כמו שעשיתי עד עכשיו". 

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בעקבות דברי השר כץ כי "אין כל קשר בין הדברים. כבר כשבועיים, לפני ההצבעה על שחרור המחבלים, ידע השר כץ כי יש כוונה לשנות את שם משרדו. הוא הביע כבר אז התנגדותו, ועל כן - אין קשר בין דבריו של השר כץ להחלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר כץ. לא "מתיישר"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים