שתף קטע נבחר

דרמה בדמשק: צלפים ירו לעבר פקחי האו"ם

הירי שיאיץ את התקיפה? אש נורתה לעבר רכב שהסיע את פקחי האו"ם לאזור שבו אירע הטבח הכימי. "צלפים ירו ופגעו ברכב", נמסר מהאו"ם. למרות הירי והפצצות שנפלו סמוך למלון שבו שהו הבוקר, החלו הפקחים בסיור בפרברים שנפגעו מנשק כימי

דרמה בדמשק: מהאו"ם נמסר היום (ב') כי אש נורתה לעבר הפקחים שהגיעו לאזור שבו משטר בשאר אסד תקף בנשק כימי את מעוזי המורדים והחלו בבדיקת השימוש בנשק כימי בפרברי הבירה. הירי אירע לאחר שהבוקר נפלו שני פצמ"רים באזור המלון בדמשק שבו שהו הפקחים.

 

לקראת תקיפה בסוריה? דיווחים נוספים ב-ynet:

"אם סוריה תותקף, הציונים יהיו הקורבן"

תעמולת אסד: "ביבי ושרה לצד המורדים"

 

דובר מטעם האו"ם סיפר כי "צלפים ירו לעבר הרכב שנמצא בשימוש של הפקחים ופגעו בו. הרכב נורה כמה פעמים באזור החיץ". הדובר ציין עוד כי הרכב שנורה הוצא מכלל שימוש ובשל כך המתינו הפקחים לרכב חלופי.

 

המורדים טוענים כי כוחותיו של אסד הם אלה שפתחו באש ולמעשה מונעים מהפקחים להיכנס לפרברי הבירה. בדיווח לא נאמר אם היו נפגעים בתקיפה. המורדים בפרברים טוענים כי אחד מכלי הרכב של משלחת האו"ם האמונה על בדיקת השימוש בנשק כימי בסוריה התקלקל אחרי שנפתח לעברו ירי מעמדה של מנגנון המודיעין האווירי בצבא סוריה בכניסה לעיר.

 

בהמשך טענו גורמי אופוזיציה בעיר מעדמייה א-שאם כי אחרי כמה

ניסיונות הצליחה משלחת האו"ם להיכנס לתוך העיר בפרברי דמשק.

 

רופא באזור שבו נמצאים המורדים סיפר כי חוקרי האו"ם נפגשו עם נפגעים לכאורה מהתקיפה בנשק הכימי ואספו מהמקום דגימות.

 

סוריה אישרה אתמול לפקחים להגיע למקום, אולם במערב טוענים כי הראיות לשימוש בנשק כימי ככל הנראה טושטשו בגלל ההפצצות במקום מאז. בסרטונים שהעלו המורדים נראים אנשי צבא סוריה החופשי מחכים למשלחת האו"ם במעדמייה א-שאם שבפרברי דמשק. לטענתם, המשטר מנע מהפקחים להגיע לאותו אזור, שגם בו נעשה שימוש בנשק כימי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים