שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  סיפור חיים אישי: צרו לכם מציאות חדשה
  מרגישים ריח של סיום והתחלות חדשות באוויר? זה מכבר הסתיים לו החופש הגדול והנה מתחילה לה שנה חדשה עם המון התחלות חדשות - האם אנחנו מאפשרים לעצמנו להתקדם ולהתחיל מחדש או תקועים מאחור בשגרה?

  לא כל ההתחלות הן קלות ולפעמים אף מלוות בחששות ופחדים ממסגרות חדשות, שינויים ועוד. הנה מתחילה לה שנה חדשה ויחד איתה גם שנת לימודים חדשה, ובמחשבותינו עולות כל מיני מחשבות מטרידות, כמו, למשל,  האם הילד יסתדר במסגרת החדשה או שמא יתקל בקשיים? כיצד אנחנו נקבל את המצב החדש?

   

  בדרך זו אנו משדרים הן לילד והן למערכת את חוסר האמון שלנו ואת החששות, והמחשבות השליליות הנ"ל הן בבחינת נבואה שעלולה להגשים את עצמה. הכיצד?

   

  אלוהים ברא אותנו בצלמו ולכן יש לנו את היכולת האלוהית לברוא וליצור מציאות חיים ולשנות את העתיד שלנו לטובה. אנחנו בני האדם מיוחדים ומורכבים מהמון אנרגיות אמונות, הרגלים, מחשבות, רגשות ועוד. כך שהשנה תהיה מושפעת מגורמים רבים: מעצמכם, מסביבתכם המשפחתית, מסביבתכם החברתית, מחוקים ומהתניות של המערכת המדינית ומהמערכות חינוכיות כגון: גן, ביה"ס ועוד.

   

  צרו בעצמכם את המציאות שלכם (צילום: shutterstock)
  צרו בעצמכם את המציאות שלכם(צילום: shutterstock)

   

  ביקום קיים חוק משיכה שעיקרו הוא שאנחנו מושכים לעצמנו חוויות והתנסויות במודע ובלא מודע לטובה ולרעה. אנחנו גם עושים הרבה שינויים, בחירות, החלטות ופעולות חשובות בחיינו כבר מגיל קטן ובכך אנחנו משפיעים על גורלנו ועל סביבתנו.

   

  דוגמה: א' ילדה ילד מחוץ לנישואים וכיום היא סטודנטית ולא עובדת למחייתה. לא' התלבטה האם לתבוע את האב של בנה למזונות או להשאיר את המצב כפי שהוא ולנסות להסתדר עם הכסף המועט שהיא מקבלת מאמא ולהמשיך לחיות בצמצום רב. בפני א' הייתה אפשרות לבחור לא לפעול ולהמשיך לחיות בעוני או לפעול לטובת בנה ולשנות את המציאות של חייהם. בקשה לעזרה הובילה אותה להגיע להחלטה סופית, למרות הפחדים שלה. כיום היא מקבלת דמי מזונות ויכולה לכלכל את בנה בכבוד, דבר שהחזיר לה גם את שימחת החיים.

   

  זיכרו, העבר עבר ומומלץ להפיק ממנו לקחים, לשחרר אותו ולהתקדם קדימה בעזרת פעולותיכם ברגע הזה - בהווה שישפיע על עתידכם. אל תשכחו אנחנו חיים כל הזמן בהווה שהוא המתנה הכי גדולה עבורנו, העבר הוא זיכרון והעתיד עדיין לא קיים.

   

  אנחנו מתבגרים ולא נשארים צעירים לנצח ולכן חשוב לנצל כל רגע, ליצור חיים, לחיות בהווה, לפעול ולא לחכות שהזמן יעבור ויחלוף לו ואז בבגרותנו נצטער שהחמצנו הזדמנויות בגלל פעולות שגויות.

   

  כל אדם הוא שונה ומיוחד ובעל נקודת מבט אחרת על החיים ומה שמתאים לאחר, לא בהכרח מתאים עבורנו. לכן התבוננו תמיד והקשיבו לנקודת המבט שלכם על החיים ולכו בעקבותיה.

   

  אז הגיע הזמן שהשנה תתחילו בשינוי בעצמכם ותפתחו את השנה עם רגל ימין ודף חלק ונקי שבו אתם מתחילים לכתוב ולספר את סיפור חייכם בדרך שאתם בוחרים ויודעים שטובה עבורכם. ואם מתעוררים קשיים ואתגרים בחייכם, דמיינו סיטואציה דומה לשלכם שבה חבר מגיע להתייעץ איתכם, מה הייתם ממליצים לו לעשות במצב הזה?

   

  מסר חשוב לחיים, שם הסיפור הוא הסוד, שהוא אגדת עם אינדיאנית:

   

   

  מאחלת לכם מכל הלב שנה מתוקה, שנה טובה, שנת בריאות, הצלחה, שגשוג, שפע, אושר, אהבה וברכה בכל דרך שתלכו.

   

 1. גל חן  - מיסטיקנית בכירה, מומחית לייעוץ בקלפי טארוט, בקלפי אושו, בקפה, בפתרון חלומות ובמודעות עצמית
 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סיפור חיים אישי: צרו לכם מציאות חדשה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גל חן
  מומלצים