שתף קטע נבחר

גנבו מהדיוטי: עשרות עובדי אל על נחקרו

27 עובדי חברת התעופה נלקחו לחקירה בחשד לגניבת בשמים ומשקאות אלכהוליים, שנועדו למכירה בטיסות. אל-על: "נפעל למצות איתם את הדין"

27 עובדים של חברת אל על עוכבו הבוקר (ו') לחקירה בחשד לגניבות מחברת התעופה. בחקירה סמויה של היחידה המרכזית במחוז מרכז במשטרה נאספו ראיות נגד שורת עובדים בחשד לגניבת מוצרים הנמכרים בעגלות הדיוטי-פרי בטיסות.

 

עוד בחדשות ynet:

אסד קונה בעלת ברית: "נשק רוסי עדיין זורם"

הגנה גם במרכז: "כיפת ברזל" בגוש דן

 

לפני כמה חודשים התלוננה במשטרה הנהלת אל על, באמצעות אגף הביטחון שלה, לאחר שהתגלה מחסור של מוצרים במחסני החברה. בין היתר נגנבו בשמים, משקאות אלכוהול, מוצרי מזון וביגוד.

 

החשד הצביע על אפשרות למעורבות של עובדים באל על, אך לא מדובר בקבוצה שניתן "לחדור לתוכה" וכך לתפוס חשודים במעשה. לכן החליטו ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, בפיקודו של נצ"מ יגאל בן שלום, להפעיל סוכן סמוי.

 

תוך שיתוף הנהלת חברת התעופה, הועסק בלש משטרה כעובד מן המניין בחברה. במשך חודשים יצר קשר עם עמיתיו, והחל לתעד אירועי גניבות. הפעילות המשטרתית הסמויה חשפה את היקף המעורבים הרב בגניבות הקטנות לכאורה, שעלותן הכוללת עשויה להגיע למאות אלפי שקלים.

 

לאחר שהמשטרה אספה די ראיות לטענתה, היום הפך המבצע לגלוי. כשהם מצוידים בצווים של בית משפט פשטו עשרות בלשי ימ"ר על בתיהם של אותם עובדים שעל פי החשד תועדו במעשי גניבה. בבתיהם בוצעו חיפושים, ובחלק נמצא רכוש גנוב.

 

כל החשודים עוכבו לחקירה במשרדי הימ"ר, ולפי חומרת החשדות יוחלט אם יש צורך לבקש הארכת מעצר. בשלב זה במשטרה לא יודעים להגיד אם הראיות יתבססו לכדי כתב אישום, או שהפרשה תסתיים בהליך משמעתי פנימי בתוך אל על.

 

מאל על נמסר בתגובה: "אל על שיתפה ומשתפת פעולה עם המשטרה ותמשיך לעשות כן ככל שתידרש עד להשלמת החקירה. ההנהלה רואה את האירועים בחומרה רבה ותפעל למצות את הדין עם כל הנוגעים בדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס אל-על
נצ"מ יגאל בן שלום
מומלצים