שתף קטע נבחר

נגב טקסטיל בשדרות שוב עומד בפני סגירה

משרד הכלכלה לא אישר את המתווה להצלת מפעל הטקסטיל שכלל מענק של 3 מיליון שקלים. משרד הכלכלה: "סיכמנו על הלוואה - לא על מענקים"

רק לפני שבועיים עובדי מפעל "נגב טקסטיל" בשדרות פתחו שמפניה ושתו לכבוד הצלתו של המפעל ברגע האחרון, אבל נראה כי השמחה הייתה מוקדמת מדי. ח"כ עמר בר-לב, שפעל להצלת המפעל בוועדת הרווחה של הכנסת יחד עם ח"כ חיים כץ, הודיע היום כי המתווה להצלתו של נגב טקסטיל, שכלל מענק של 3 מיליון שקלים, לא אושר על ידי משרד הכלכלה. במשרד הכלכלה טוענים בתגובה כי "סיכמנו על הלוואה - לא על מענקים".

 

נגב טקסטיל ניצל, המדינה תעביר מענק

קריאה לבנט: מנע ייצוא הגז למען נגב טקסטיל

"אם מפעל נגב טקסטיל ייסגר - ניזרק לרחוב"

 

מחר (ב') צפוי להיערך כנס חירום במפעל כשעל הפרק המשבר במקום. לפני שבועיים פורסם כי סוכם על מתווה להצלתו של המפעל שכולל מענק של 3 מיליון שקלים, קיצוץ בשכר העובדים הבכירים והתחייבות מצד ההנהלה להפעיל את המפעל למשך 3 השנים הבאות.

 

הפגנת עובדי נגב טקסטיל מול ביתו של נפתלי בנט לפני כחודש (מיכל שוקרון מגמה ירוקה) (מיכל שוקרון מגמה ירוקה)
הפגנת עובדי נגב טקסטיל מול ביתו של נפתלי בנט לפני כחודש(מיכל שוקרון מגמה ירוקה)

 

מיד לאחר קבלת הבשורה עובדי המפעל פתחו בצהלות שמחה. אלא, שכאמור הבוקר, חלה תפנית, עם הודעתו של ח"כ בר-לב: "מצער לשמוע ששר הכלכלה שלנו אוטם את אוזניו וליבו. ההתעקשות להציג פתרון לא רלוונטי במקום לא להגיע לפתרון הפרקטי שהרווח הכולל ממנו גם ברמה הערכית באמירה כלפי הפריפריה וגם ברמה הכלכלית, איננה מובנת ואיננה סבירה ואני קורא לו לחזור בו ולמנוע את הפיטורים ערב ראש השנה".

 

מחר בבוקר צפויים להתאסף הנהלת המפעל, הח"כים וראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, במטרה לגבש תוכנית פעולה שתגרום למשרד הכלכלה לאשר את המתווה. 50 עובדי מפעל נגב טקסטיל, שיצאו לחופשה בת שבועיים עקב סגירתו, קיבלו אתמול את הבשורה בצורה קשה. "במשך כמה ימים שאנו מקיימים דיונים עם נציגי האוצר והכלכלה ומדי יום נראה היה לנו שהמתווה הולך ונעלם, כלא היה. השמחה שלנו הייתה מוקדמת, ועכשיו האכזבה גדולה הרבה יותר כי סגירת המפעל ופיטורי העובדים נראים קרובים מתמיד", אמר חבר הנהלת המפעל.

 

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה כי "המשרד מלווה שבועות ארוכים את מפעל נגב טקסטיל, הנהלתו ועובדיו ואף התחייב לדאוג לעובדים במידה והמפעל יפסיק את עבודתם. עם זאת, משרדי הכלכלה והאוצר הדגישו בתקופה האחרונה כי יסייעו למפעל בקבלת הלוואה בערבות מדינה ולא במתן מענקים. כל התחייבות אחרת - יש לבדוק מול מי שהתחייב לה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
נגב טקסטיל
צילום: אבי רוקח
מומלצים