שתף קטע נבחר

הלילה: יריות ועוצר טיסות בנתב"ג

נוהל חירום הופעל בעקבות משאית גנובה ובה שני פלסטינים שפרצה את מחסום הכניסה ב-3:30 לפנות בוקר. מאבטחים ירו אל המשאית ושני הפלסטינים נמלטו ברגל ונתפסו. כל הטיסות הופסקו בשעת האירוע

נוהל חירום הלילה בנתב"ג: שני פלסטינים שגנבו משאית הצליחו להקפיץ לפנות בוקר (יום ג') את כל מערך האבטחה של נמל התעופה בן גוריון. הם פרצו את מחסום הכניסה הראשי ואחר כך פרצו חסימה נוספת וכמעט דרסו מאבטח. הוא ירה ארבעה כדורים לעבר גלגלי המשאית, שנעצרה רק 200 מטרים לפני הכניסה לטרמינל 3. הפלסטינים, מג'נין ומקלקיליה, נמלטו ברגל ונלכדו כעבור זמן קצר. כעת הם נחקרים בתחנת ראשון לציון ויובאו כנראה אחר הצהריים בפני שופט להארכת מעצרם. נוהל חירום הופעל וכל הטיסות עוכבו. נכון לשעה 8:20 בבוקר,יותר מ-10 טיסות המריאו באיחור, ובשעה זו תנועת המטוסים שבה לפעול כסדרה.

צילמתם סרטונים או תמונות? שלחו לאימייל האדום או ל-SMS במספר 5335  

כך זה התרחש
 
המשאית הגנובה. נעצרה רק 200 מטרים לפני טרמינל 3 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
המשאית הגנובה. נעצרה רק 200 מטרים לפני טרמינל 3(צילום: עופר עמרם)

 

ארבעת צמיגי המשאית נורו (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ארבעת צמיגי המשאית נורו(צילום: עופר עמרם)

 

פקקי ענק בגלל עוצר הטיסות  (צילום: נעמה אליהו) (צילום: נעמה אליהו)
פקקי ענק בגלל עוצר הטיסות (צילום: נעמה אליהו)

 

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)


 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)


שמואל זכאי, מנהל נתב"ג (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
שמואל זכאי, מנהל נתב"ג(צילום: עופר עמרם)

 

כעבור כשעה מתחילת האירוע הוסר נוהל החירום והעובדים הונחו לחזור לשגרה. אך נוסעים רבים עמדו זמן ממושך בפקקי תנועה ארוכים, ובשעות הבוקר עדיין צפויים עיכובים בהמראות ובנחיתות. האירוע עדיין נחקר. מנהל נתב"ג שמואל זכאי ציין כי נוסעי המשאית הם פלסטינים ששוהים בישראל שלא כחוק. הם כנראה התבלבלו בכביש המהיר ונכנסו לנתב"ג.

 

המשאית הגיעה למקום סמוך לשעה 03:30, לאחר שהשניים ככל הנראה גנבו אותה מרמלה. חבלן של משטרת ישראל בדק את הרכב ונשללה האפשרות שמדובר במשאית תופת. אך במהלך האירוע הוקפאו כל הפעילויות שמתקיימות בטרמינל החל מבידוק הנוסעים ועד לטיסות.

עיכובים בהמראות בנתב"ג ()
עיכובים בהמראות בנתב"ג
 

זכאי הגיע לשדה ומסר שהמאבטחים פעלו לפי נוהל שבמסגרתו נפרסים מחסומים כדי למנוע אירוע טרור וכניסת מחבלים לריכוזי הקהל: "נפרסה כאן חסימה, המשאית פרצה אותה וניסתה לדרוס מאבטח שביקש מהנוסעים לעצור. הוא שלף את הנשק, ירה ארבעה כדורים לגלגלים של הרכב ופגע בהם. הנוסעים שהיו ברכב ניסו להימלט והמאבטחים עצרו אותם".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הכישלון בבגרות: הרשויות מנסות להסביר

אסד לקונגרס: אל תמשיכו את דרכו של בוש

עומסים גדולים בטרמינל  (צילום: דניאל ליסי) (צילום: דניאל ליסי)
עומסים גדולים בטרמינל (צילום: דניאל ליסי)

כל העבודה הופסקה בנמל התעופה  (צילום: אלי משיח) (צילום: אלי משיח)
כל העבודה הופסקה בנמל התעופה (צילום: אלי משיח)
  

נוסעים במהלך נוהל החירום בנתב"ג (צילום: שון טל) (צילום: שון טל)
נוסעים במהלך נוהל החירום בנתב"ג(צילום: שון טל)

עוד מסר מנהל נתב"ג: "מבחינתנו היה פה ניסיון פגיעה במאבטח. על-פי התחקיר הראשוני, המאבטח וכלל הכוחות פעלו כנדרש. לאחר שווידאנו שלא מדובר באירוע טרור חזר הנמל לאט לאט לפעילות שגרתית". הוא סיפר כי רכב ביטחון רדף אחר המשאית, וכי הכוח הופעל באופן מדוד כדי למנוע את הגעת המשאית לאזור הקהל. זכאי ציין עוד כי מדובר בלילה עמוס מאוד, של יציאת חסידים לאומן. כ-60 אלף נוסעים עברו בנתב"ג ביממה האחרונה. 

 

על המאבטח אמר: "מדובר במאבטח ותיק שעובד פה כבר חמש שנים. הוא וכלל כוחות האבטחה במשמרת פעלו בצורה מקצועית ונחושה ומנעו כל פגיעה בנוסעים וזה התפקיד שלנו".  

 

בני, נוסע שהיה על מטוס שבו היו 180 נוסעים שאמור היה להמריא לאומן, סיפר שהוא ושאר הנוסעים הורדו מהמטוס בשל הנוהל שהופעל. "יש עומס של אנשים בשדה עכשיו. הטייס לא קיבל אישור המראה ואיפשר לכולם לרדת לאוטובוסים.

 

"אנשים הסתובבו על הכביש, על הנתיבים של המטוסים. שמענו שעוד מטוס עוכב ואנשים שהיו עליו רצו לרדת ולא נתנו להם. אחד מהם התעצבן ואף התחיל לזרוק מהמטוס דברים למטה. הייתה קטסטרופה גדולה. מהשעה 2:00 בערך אנחנו על הכביש", סיפר.

 

נעמה, שהייתה במונית בכניסה לנמל התעופה בן גוריון ואמורה לעלות לטיסה לפריז שממריאה בשעה 6:00, סיפרה שאחריה השתרך תור ארוך של מכוניות. "השמועות אמרו שרכב פרץ מחסום. אני יושבת במונית ומאחורינו עשרות מכוניות והמונה דופק". 

 

אזרחים נוספים שדיווחו ל-ynet באימייל האדום על המתרחש סיפרו גם הם על עומסי תנועה כבדים בכניסה לנמל התעופה. "אנחנו לא יודעים מה קורה. רק שיש תור ענק של מכוניות בכניסה ולא נותנים לאף אחד להיכנס", סיפר דניאל.

 

בהכנת הכתבה השתתף אלי סניור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נעמה אליהו
עיכובים ופקקי ענק בנתב"ג
צילום: נעמה אליהו
מומלצים