שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  רגע לפני שינוי: לשנה חדשה ושונה
  מדי שנה אנחנו מבטיחים לעצמנו שהנה בשנה החדשה שמתחילה נשתנה ונעשה דברים בצורה שונה - כך כל תחילת שנה וחוזר חלילה, וכלום לא משתנה. שרונה פומס מפצירה בכם לעשות את השינוי מבפנים כדי לראות את התוצאות בחוץ ולהבין שכל שנה היא באמת זמן להתחלה חדשה

  "להיות באזור הנוחות זה כל כך 2012" - כך יכול היה להיות משפט הפתיחה הפרסומי של שנת הנחש בחגי תשרי תשע"ד הרובצים לפתחינו.

  בראש השנה, כמידי שנה, אנו מוזמנים לזכור ולבחור להתחדש, לפתוח דף חדש, ובו בזמן גם להניח לישן בעזרת יום כיפור המציע לשחרר דפוסים ישנים, דרמות רגשיות, לחוות עינויים בגוף ובנפש, להתפלל שאלוהינו יושיענו. עד ששוב נשכח, נחזור לסורנו, לשגרה המוכרת.

   

  כך במשך דורות ועולם כמנהגו נוהג ודבר באמת לא השתנה.

   

  הסינים חקרו והעמיקו בחוקיות היקום והכירו בשינוי האינסופי שהוא עובר. אצל מרבית האנשים השינוי נצפה והוא חיצוני, ניכר בקמטים הניבטים על פני האנשים, בעיקר אצל חברי ילדות - ככל שהם מתבגרים, וניכר גם בצמח השב לאדמה לאחר שהגיע לשיא צמיחתו. עם זאת, מעטים האנשים האמיצים המסתכלים מבפנים החוצה, חווים שינוי פנימי חופשי מרעשים והשפעות חיצוניות.

   

  הזמן חולף ועולם כמנהגו נוהג (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הזמן חולף ועולם כמנהגו נוהג(צילום: shutterstock)

   

  אלמנט השינוי מיוצג על ידי האש המייצגת את הטרנספורמציה המהירה ואת הלב. כזו היא ההקסגרמה של אלמנט האש והבת האמצעית המכונה בשם לי, המראה שני קווים ינגים וקו ייני. זו מתארת התבוננות פנימית אל מה שבאמת מרגיש בלב כשהוא אמיתי ואותנטי עם עצמו.

   

  הקסגרמה לי

  אלמנט האש באיכותו החיובית מייצג: חמלה, נדיבות, אהבה,שמחה ובאופן הפוך זיוף, היעדר חמלה ואימפולסיביות המצויים אצל האדם הלא אוטנטי או לא ער.

   

  הקסגרמה לי ()
  הקסגרמה לי

   

  יותר ויותר אנשים חווים שהשנה הזאת שונה מחגי תשרי הקודמים. זה ניכר ,למשל, בצורך דוחק לעזוב מקום עבודה לא מספק, מערכת יחסים מאתגרת, לטפל

  בגוף קורס ולצאת מדפוס חוזר ונשנה של ליאות וסבל, בהבנה שהכלים הקיימים כבר לא משרתים וגם אם ידוע מה נדרש לעשות, דבר באמת לא השתנה.

   

  תדר השינוי מאיץ יותר ויותר וקורא לערותמ תוך אתגר, עצירה או תהליך אצל כל אחד מאתנו. עם כל שנה שעוברת זה יתחזק ויואץ אף יותר וניכר שאין ברירה אחרת אלא ללכת בעקבות האור, או כפי שהסינים ניבאו שכזה יהיה המסע לעבר עידן 9 הוא עידן ההארה שאותותיו ניכרים כעת ויתחיל באופן רשמי ב-2024.

   

  מנבאים שעידן 9 יגיע שונה משאר העידנים שבאו והלכו לאורך הדורות, היקום כולו עובר לראשונה שינוי שטרם נחזה בעבר, הוא ניבט במחשכי העולם הערבי, בקריאה לקבלת הזרים השונים המבקשים להוציא לפועל את השוני והייחודיות שלהם בחופש.

   

  לראות את העולם דרך עיניים שונות

  בסרט המומלץ "אורחים מהכוכב הירוק" רואים קבוצה מתפתחת של אנשים מכוכב אחר רואה את כדור הארץ ככוכב אלים, פרימיטיבי של אוכלי בשר, רדום ועוסק בדבר מיותר שנקרא כסף. מי שחזר משם אף סיפר שמצחיק לראות את המנוונים שולטים. בעוד הם חווים אריכות ימים, פשטות, הנאה מעוררת השראה, יחסים הרמוניים בין כולם ויכולת טלפטית עם הכל.

   

  שאלו את עצמכם:

  • האם אתם חשים בשינוי שלכם או של אנשים בסביבה שלכם?
  • האם אתם חווים קושי גדול בתחום מסויים?
  • האם הקושי חוזר שוב ושוב?
  • האם טיפלתם בו באותם כלים ישנים ושום דבר לא השתנה?
  • מתי לאחרונה עצרת לבדוק מהם התחומים שעובדים ולא עובדים בחייך?
  • הבית כועס או אוהב?

   

  כמו הגוף שלנו גם הבית אוגר כעסים, פחדים, תסכול, בדידות, זיכרונות, בדידות, שמחה, תקווה, הנאה ואהבה. האם אתה מרגיש נוח בבית או שהוא כבר לא משרת אותך או עוצר אותך ברצונך לפרוץ דרך? כל אזור בבית, כמונו, חווה סטגנציה או שינוי, באיזה חדר אתם שוהים השנה?

   

  אזור השינוי נמצא השנה במזרח ואנשים המצויים בו מוצאים את עצמם נעים קדימה, אזור דרום מערב מקשה השנה על השינוי ומעגן דאגות וסטגנציה. אזור צפון מערבי משאיר אותך בעבר, ברגשות הכואבים, בציניות, בביקורת , ואילו האזור המפעים את התקווה, הקלילות, השמחה והתשוקה לשינוי מצוי השנה בדרום.

   

  כמו הבית, גם תאריך הלידה שלך משקף את הדי.אנ.איי של השינויים וההזדמנויות, של מה שעובד ולא עובד, מה מומלץ ומתי זה קורה. שנה טובה מתחילה בהבנה המחלחלת פנימה שאתה לא לבד, באחדות שלך עם עצמך ועם הסביבה, בתשוקה לשחרר דפוסים ישנים, בהשקעה שלך בעצמך, באותנטיות, בהבנה שאתה נמצא במקום אידיאלי עבורך עכשיו, באהבה שלך לעצמך, בריקוד הזה שלך עם כל מה שיש

  ביחוד שלך ובחופש. וזו רק ההתחלה.

   

  שרונה פומס , פנג שואי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים