שתף קטע נבחר

סוגיית הקבוצה ה-16 בלאומית טרם הוכרעה

בית המשפט המחוזי הורה להחזיר את הדיון בנושא אום אל פאחם לבית הדין העליון (ראשון ב-11:30 בבוקר) ועדיין לא ברור האם היא תשחק בליגת המשנה או שמא הפועל כפר סבא. הקבוצה שתקבל את המקום בלאומית - תארח את הכח עמידר ר"ג ביום רביעי

הליגה הלאומית תיפתח ביום ראשון הקרוב, אך הזהות המלאה של הקבוצות שישחקו בה טרם ברורה. בית המשפט המחוזי אשר דן בערעורה של מכבי אום אל פאחם שהורדה לליגה א' החליט להחזיר את הדיון בנושא לבית הדין העליון של ההתאחדות, וטרם ברור האם הקבוצה מהמגזר היא זו שתשחק בליגת המשנה או הפועל כפר סבא. הדיון יתקיים ביום ראשון בשעה 11:30 בבוקר.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

השופט , גדעון גנות הסביר את החלטתו בכך שלבית הדין של ההתאחדות יש סמכות לדון מחדש בנתונים העובדתיים הרלוונטים, והוא מוסמך לדון לפי שיקול דעתו.

 

אנשי אום אל פאחם. עדיין אין הכרעה (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
אנשי אום אל פאחם. עדיין אין הכרעה(צילום: יובל חן)

 

בפסק הדין כתב השופט גינת: "אני מעכב את החלטתה של מליאת הרשות לבקרה תקציבית בדבר ירידתה של אום אל פאחם לליגה א' עד להחלטה מעודכנת של בית הדין העליון בעניין. אני מחזיר את הדיון לבית הדין העליון כדי שיאפשר לאום אל פאחם להגיב על מסקנות הרשות לבקרה תקציבית ולעדכן את הנתונים העובדתיים הרלוונטיים לעניין זה. בית הדין ישמע את מי שימצא לנכון, ויפסוק על-פי הוראות הדין".

 

כעת, ההתאחדות תצטרך לקבל החלטה האם היא תערער על החלטת השופט לבית המשפט העליון כדי להגן על תקנוניה, שכן אום אל פאחם לא עמדה בתנאים לשחק בליגה הלאומית שעומדת להיפתח ביום ראשון כדי למנוע תקדים. או לחילופין, ההתאחדות יכולה לזמן את אום אל פאחם לדיון נוסף בבית דין עליון היום או ביום ראשון בבוקר בטרם יפתח המחזור הראשון בלאומית.

 

סתיו שחם ואלי יאני. בהפועל כפ"ס הופתעו מההחלטה (צילום: זאב גולדשמיט) (צילום: זאב גולדשמיט)
סתיו שחם ואלי יאני. בהפועל כפ"ס הופתעו מההחלטה(צילום: זאב גולדשמיט)

 

בכפר סבא אמרו בתגובה: "אנחנו מופתעים מההחלטה במחוזי; אבל סומכים על בית הדין העליון שיידע לפעול בהתאם ותמיד יזכור מי הקבוצה שעמדה בתנאי הבקרה כשהתבקשה לעשות זאת במועד".

 

בהמשך לדיונים המתקיימים במערכת המשפטית, קבעה ועדת הליגה והגביע כי משחק הליגה הלאומית במחזור ראשון, בו תארח אחת מהקבוצות הבאות: הפועל כפ"ס/נס ציונה/מכבי א.א.פאחם (בהתאם להחלטות המערכת המשפטית ורישוי הקבוצה) את הכח עמידר ר"ג - ייערך בשבוע הבא ביום רביעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד בן שימול
שמעון הדרי
צילום: דוד בן שימול
מומלצים