שתף קטע נבחר

שר פלסטיני: עוד שחרור אסירים - בחודש הבא

שר האסירים הפלסטיני חושף לכאורה את לוח הזמנים החשאי לשחרור אסירים פלסטינים שעליו סיכמו ישראל והרשות. לדבריו ישראל התחייבה שאף אסיר לא יגורש לחו"ל

האם נחשף לוח הזמנים לשחרור האסירים הפלסטינים? אם להסתמך על דבריו של שר האסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, אחרי סבב שחרור האסירים שבו יצאו מבתי הכלא בישראל 104 פלסטינים בחודש שעבר, הפעימה השנייה של השחרור תתבצע ב-29 באוקטובר.

 

קראקע אמר כי סבב שלישי של שחרור אסירים על-ידי ישראל ייעשה ב-29 בדצמבר והרביעי והאחרון במסגרת ההסכם יהיה ב-28 במרס. הוא הדגיש כי שחרור האסירים לא יהיה תלוי בהתפתחויות במשא ומתן עם ישראל, וכי אף אסיר לא יגורש אל מחוץ לרצועת עזה ולגדה המערבית.

 

אם זהו אכן לוח הזמנים לשחרור האסירים, הרי שזו עוד הדלפה במסגרת שורה של הדלפות לכאורה בימים האחרונים מהמשא ומתן. עם חידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים בחודש שעבר הזהיר מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, כי בחודשים הקרובים יתפרסמו בוודאי פרטים רבים בנוגע למשא ומתן, אך מוטב שלא להתפתות להאמין להם. הוא דרש מישראל והפלסטינים לשמור על סודיות גמורה, ואמר כי שני הצדדים הסכימו שהוא יהיה בעל הסמכות הבלעדית למסור מידע על המשא ומתן.

 

בתוך כך, הנשיא הפלסטיני אבו מאזן אמר היום בפגישה עם משלחת של ספורטאים ערבים המבקרת בשטחי הרשות כי ייתכן שהפלסטינים

יחזרו בהם מהעיקרון של חילופי שטחים כבסיס להסכם שלום עם ישראל, אם ישראל תחזור בה מההסכמים שנחתמו בעבר עם הפלסטינים. לדברי אבו מאזן המשא ומתן סובב סביב הגבולות.

 

"הצגנו את השקפותינו, והצד הישראלי אמר שהוא רוצה למחוק את מה שהוסכם עליו בנוגע לגבולות וביטחון עם אהוד אולמרט", אמר אבו מאזן. הנשיא הפלסטיני הוסיף שצוות המשא ומתן הפלסטיני הודיעה לצוות הישראלי כי נסיגה מההסכמות עם אולמרט תוביל לכך שהפלסטינים יחזרו בהם מעמדתם בעניין חילופי השטחים, כך שהם ידרשו להקים מדינה בגבולות 67' ללא תיקוני גבול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אסירים משוחררים עם אבו מאזן ברמאללה
צילום: רויטרס
מומלצים