שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נורמן עיסא ינהל את פסטיבל הצגות הילדים

  "זה מרגש ומלחיץ לא פחות מתפקיד חדש או מבכורה של הצגה", אומר השחקן נורמאן עיסא שעומד לראשונה לתפקיד ניהולי של מוסד תרבות

  שחקן תיאטרון חיפה, נורמן עיסא, מונה לתפקיד מנהל הפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים. עיסא יחליף בתפקיד את צביה הוברמן, מי שניהלה את הפסטיבל המוביל בתחום בהצלחה רבה בחמש השנים האחרונות. "זה מרגש ומלחיץ לא פחות מתפקיד חדש או מבכורה של הצגה", אומר עיסא, בעל קריירה מצליחה כשחקן ובמאי בתיאטרון ובטלוויזיה ("עבודה עברית"), שלוקח על עצמו לראשונה תפקיד ניהול אמנותי של מוסד תרבות.

   

  "אני מאוד מקווה שהבחירות שלי יאפשרו לילדים להרגיש שותפים, יתנו להם את הכבוד שמגיע להם וישאירו להם מקום לחשוב ולדמיין". עיסא, שלקח בעבר חלק בפסטיבל כשחקן ויוצר ואף זכה שלוש פעמים בפרס המרכזי בתחרות הרשמית, אומר: "אני חוזר לפסטיבל ממקום אחר וכיף לדעת שנותנים בי את האמון והרוח הגבית. אני חיפאי במקור ושחקן של תיאטרון חיפה, כך שיש בתפקיד הזה המשך של דרך. חיפה היא עיר רב תרבותית וזה יבוא לידי ביטוי בתוכן הפסטיבל".

   

  צביה הוברמן, מנהלתו היוצאת של הפסטיבל מברכת את עיסא על המינוי ומסכמת תקופה. "קיבלתי את הפסטיבל בתקופה שבה עתידו לא היה ברור. למעשה חשבו לסגור אותו בשל המצב הקשה אליו נקלע תיאטרון חיפה", היא אומרת, "לשמחתי הוחלט שלא לעשות כן ולתת לפסטיבל הזדמנות נוספת. בניתי אותו צעד אחרי צעד והוא הלך והתעצם גם מבחינת היקף הקהל שגילה בו עניין, וגם מבחינת כוח המשיכה של אנשי התחום".

   

  לדברי הוברמן ההחלטה לפרוש נובעת ממניעים שונים בהם הרצון להמשיך בבימוי ובכתיבה.

  "חמש שנים בתפקיד זה מספיק. היה לי חשוב להחזיר את אמון הקהל והגיע הזמן ללכת הלאה לכוונים שונים. אני מאמינה שתחלופה מאד חשובה ליצירה. ניהלתי את תיאטרון אורנה פורת, ניהלתי את הפסטיבל להצגות ילדים והתפקיד הניהולי מעולם לא היה מטרה - אלא אמצעי שמאפשר להשפיע. הפסטיבל הזה הוא ה'בייבי' שלי ואני אשמח כמובן לתת מניסיוני ולייעץ בכל הנוגע להמשך הדרך".

   

  ניצה בן צבי, מנכ"לית תיאטרון חיפה וחברת הוועדה לבחירת מנהלו האמנותי של הפסטיבל, אומרת בתגובה: "ראינו לנכון שיש מקום לרענן ולהכניס רוח חדשה לפסטיבל. נורמן מבחינתנו הוא המינוי האולטימטיבי. הוא במאי ושחקן מוערך, שהוכיח את עצמו בתחום הילדים, והמקצועיות והיצירתיות שהוא מפגין טובה לפסטיבל". בן צבי, ששימשה כמנכ"לית הפסטיבל בשלוש השנים האחרונות ועבדה בשותפות עם המנהלת האמנותית היוצאת, אומרת: "לצבייה הוברמן יש זכויות רבות בפסטיבל. היא עיצבה אותו בדמותה וחיזקה את תדמיתו בקרב יוצרים וקהל. היא משאירה אחריה מסורת נפלאה, ואין לי ספק שנורמן, שנכנס לנעליה, ימשיך את הקו שסימן את הפסטיבל כמוביל בתחומו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'רר אלון
  נורמאן עיסא. מרגש כמו הצגת בכורה
  צילום: ז'רר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים