שתף קטע נבחר

גפסו ורוכברגר יוכלו להתמודד בבחירות

לפי עמדת המדינה, ראשי הערים רמת השרון ונצרת עילית יכולים להמשיך בתפקידם על אף כתבי האישום נגדם. הפרקליטות: עלול להיווצר אבסורד

ראש העיר רמת השרון יצחק רוכברגר ומקבילו מנצרת עילית שמעון גפסו לא יודחו מתפקידם ויוכלו להתמודד בבחירות המקומיות הקרובות על אף כתבי האישום נגדם. כך נכתב בתגובות המדינה שהוגשו היום (א') לבג"ץ. יומיים לפני הדיון בעניינם בפני הרכב מורחב של שבעה שופטים, מודה המדינה כי המצב הנוכחי מוביל לאבסורד, משום שבחירתם הפוטנציאלית לתפקיד עלולה להסתיים בהדחה מהירה לאחר הבחירות על ידי חברי מועצת העיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

"לעיני העולם צברה סוריה מאגר כימי ענק"

שדרות קורסת: עשרות מנקי רחובות פוטרו

 

רוכברגר הואשם בהפרת אמונים, במרמה וברישום כוזב במסמכי תאגיד בעת ששימש כיו"ר קרן השתלמות, וכתב האישום מייחס לו גם קבלה במרמה של כ-120 אלף שקלים מהקרן להשתלמות של עובדי רשויות מקומיות, בזמן שכיהן כראש עיר.

 

לטענת הפרקליטות, האישומים נגד ראש העיר רמת השרון "מטילים עננה כבדה על טוהר מידותיו". עם זאת, היא קבעה כי מכיוון שמועצת העיר טרם התכנסה כדי להחליט אם להעבירו מתפקידו, אין מקום להדיחו בשלב זה, ואין מקום לחייב את המועצה לדון בעניינו לפני הבחירות. המדינה הוסיפה כי דיני הפסילות להתמודדות בבחירות אינם כוללים מצב של הגשת כתב אישום, ולכן לא ניתן למנוע ממנו להתמודד.

 

גפסו נאשם בלקיחת שוחד, ולטענת הפרקליטות הוא וחבר מועצה התנו את המשך העסקתה של עובדת עירייה בהתפטרותו של בעלה לשעבר, ששימש כחבר מועצה. משלא עשה כך, נטען באישום, פוטרה העובדת. מועצת העיר התכנסה בעניינו, אך מצאה לנכון שלא להדיחו. לטענת הפרקליטות מעשיו חמורים, אך אינם "מגלים חומרה יתרה", מכיוון שמדובר במעשה בודד ובתמורה שאינה כספית.

 

המדינה הבהירה כי אם ייבחר רוכברגר שוב לראשות העיר, מחובתה של המועצה להתכנס ולדון בשאלת הדחתו. לגבי גפסו, הבהירה, תיאלץ המועצה להתכנס פעם נוספת אם יוגש נגדו כתב אישום נוסף, שאותו כבר החליטה הפרקליטות להגיש בכפוף לשימוע.

 

העתירות נגד ראשי הערים הוגשו זמן קצר לאחר דיון בבג"ץ בעניינו של ראש העיר רמת גן צבי בר. לאחר דין ודברים שכלל אמירות נחרצות של השופטים והיועץ המשפטי לממשלה נגדו, התחייב בר כי לא יתמודד לקדנציה נוספת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור שאולי
איציק רוכברגר
צילום: מור שאולי
צילום: שרון צור
שמעון גפסו
צילום: שרון צור
מומלצים