שתף קטע נבחר

נבחרת ישראל: שכטר מחוץ להרכב נגד רוסיה

אליניב ברדה צפוי לשחק מחר במקום החלוץ שכבש ב-1:1 המאכזב עם אזרבייג'ן. שכטר: "למה האנטי הזה? לא הצמדתי אקדח לרקה של אלי, כשבן בסט וחמד היו ישבתי בשקט בצד ועודדתי". אוואט יפתח בשער, אבל עשוי לסיים את דרכו בנבחרת בתום הקמפיין. ליאור רפאלוב מועמד לשחק במקום חן עזרא

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון החליט לבטל את הגעתו היום לרוסיה, אחרי האכזבה הגדולה מהתיקו 1:1 המביך של נבחרת ישראל שלשום מול אזרבייג'ן. לוזון אמור היה להגיע למשחק הנבחרת בסט. פטרסבורג, ולהמשיך משם לדיוני אופ"א ביום רביעי בפולין, אבל הודיע כי יישאר בארץ ויגיע מישראל לדיונים.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

לוזון התקשר אחר הצהריים לאלי גוטמן והשניים שוחחו על המשחק. בשיחה לא עלתה סוגיית חידוש החוזה של המאמן הלאומי, אלא בעיקר האכזבה של לוזון מהמשחק מול האזארים.

 

 

איתי שכטר. "שמח שכבשתי שער שמנע הפסד" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
איתי שכטר. "שמח שכבשתי שער שמנע הפסד"(צילום: אורן אהרוני)

גוטמן מתכנן מהפכה בהרכב, שנובעת בין היתר מעומסים על שחקנים ששיחקו מול האאזרים. איתי שכטר, שהפך למושא הביקורת הקשה ביותר

נגד גוטמן בשל הרכבתו מול האזארים, למרות שכבש את שער השוויון, יירד לספסל לאחר ששיחק 90 דקות. את מקומו יתפוס אליניב ברדה.

 

את איתן טיבי המוצהב, שנשאר בישראל, יחליף דקל קינן. טל בן חיים נפצע באימון וההערכה היא כי יהיה כשיר. אם לא - שיר צדק אמור להחליפו. האכזבה הקשה מביברס נאתכו וערן זהבי, שגם סובל מחום גבוה, עשויה להשאיר את אחד מהם על הספסל. את מקומם עשוי לתפוס מהרן ראדי.

 

שומר את הביקורת לסוף הקמפיין. אלי גוטמן (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שומר את הביקורת לסוף הקמפיין. אלי גוטמן(צילום: יובל חן)

 

שני מאכזבים נוספים הם חן עזרא, שאת מקומו עשוי לתפוס ליאור רפאלוב, ומאור מליקסון, שלא ברור אם יוחלף. ההערכה בנבחרת היא כי ישנם סיכויים גבוהים ששלושת המשחקים האחרונים בקמפיין ינעלו גם את הקריירה של דודו אוואט כשוער הנבחרת, מתוך כוונה שבקמפיין הבא יוצב שוער צעיר יותר שיצבור בטחון. למרות זאת, הוא יפתח בהרכב מחר. גם יוסי בניון, שעדיין לא מצא קבוצה, עשוי לסיים את דרכו בנבחרת בקמפיין הבא, כשהרבה תלוי בזהות המאמן.

 

גוטמן היה מאוכזב מאוד מרגע שריקת הסיום במוצ"ש, עד להשכמה בשעות הבוקר במלון המפואר ברוסיה. הוא שוחח עם השחקנים ואמר להם: "אני מעריך את ההשקעה. אתם צריכים להיות יותר יציבים בקצב המשחק".

 

ביטל את הנסיעה לרוסיה. אבי לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ביטל את הנסיעה לרוסיה. אבי לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

 

גוטמן לא נראה היסטרי וניסה להתנתק מהביקורות מבית. מבחינתו התיקו נבע מחוסר מזל של החמצות, יחד עם שלוש בעיטות למסגרות של האזרים במשחק כולו. הוא מודע לכך שלוזון אמר לו עוד לפני הקמפיין כי אין כל סיכוי לעלות מבית שכזה, ולכן אם הנבחרת תסיים במקום השלישי היא תעמוד במטרה מבחינתו. זאת, במיוחד לקראת הקמפיין הבא, בו מקום שלישי עשוי להבטיח עליה ישירה ליורו או להצלבה.

 

גוטמן שלם עם דרכו, שכללה הכנות עמוקות למשחקים, מקצועיות באימונים ובעיקר יושר מקצועי. הוא מודע לכך שצפון אירלנד למשל היא נבחרת טובה יותר מישראל. הביקורות על ההרכב שבחר לעלות מול האזארים לא ממש הטרידו אותו ומבחינתו היה עולה שוב עם הרכב זהה, כולל איתי שכטר, שלדעתו לא היווה את הבעיה במוצ"ש והיה מהטובים על המגרש בניתוחו האישי. 

 

אוואט מאוכזב בשבת. בקמפיין הבא נראה שוער אחר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אוואט מאוכזב בשבת. בקמפיין הבא נראה שוער אחר(צילום: אורן אהרוני)

 

גוטמן שומר את מה שיש לו בבטן לסיום הקמפיין. רק לאחר מכן יוכל לדבר בפתיחות על גישת השחקנים כלפי התיקו מול האזארים למשל. המשחק הביתי מול צפון אירלנד יהיה למעשה האחרון שלו בחוזה הנוכחי. לאחר מכן הוא יוכל לשוחח בפתיחות על הבעיות של הכדורגל הישראלי ואם ייבחר על ידי לוזון, אולי גם לנסות לפתור אותן.

 

החוזה של גוטמן בהתאחדות מסתיים בדצמבר. בשיחות סגורות עם בכירי ההתאחדות קיימת ביקורת על גוטמן בשל התוצאה מול האזארים, שעשויה להזיק לו. בין היתר הוא ספג ביקורות בשל הרכבת שכטר, כשברור כי נצחון מול הנבחרת הזו היה מסיים עבורו קמפיין סביר בהחלט, עם פנטזיות לפני המפגשים ברוסיה ובפורטוגל. מצד שני, עדיין ישנה הערכה לעבודתו היסודית, בנוסף לכך שאין אלטרנטיבות איכותיות אחרות. בשל כך קיים סיכוי שהוא ימשיך לקמפיין נוסף.

 

דקל קינן ואליניב ברדה (צילום: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל) (צילום: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל)
דקל קינן ואליניב ברדה(צילום: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל)

 

ראשי ההתאחדות הבהירו כי עד ינואר לא יתקיימו דיונים בנושא המאמן. לפני כן קיימים בפניהם צמתים חשובים יותר כמו הסכם השיווק ויישום הרפורמות בכדורגל.

 

אחד מראשי ההתאחדות אמר: "עד ינואר לא ימונה מאמן אחר, זה יהיה גוטמן עצמו, או שנחכה עד לינואר ונראה. שום דבר לא בוער. איזה מאמנים בדיוק יש שיכולים לאמן את הנבחרת כבר בחוץ? כל הספקולציות שטותיות והכל יהיה ברגוע".

 

ליאור אפאלוב באימון ברוסיה (צילום: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל) (צילום: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל)
ליאור אפאלוב באימון ברוסיה(צילום: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל)

 

לא ברור עד כמה גוטמן עצמו מעוניין להישאר בתפקידו. לוזון כבר רמז לגוטמן לפני המשחק מול אזרבייג'ן, כך טענו גורמים בהתאחדות, כי הוא רוצה שימשיך בקמפיין נוסף, במיוחד כשמדובר בכזה בו קיים סיכוי גבוה לעלות ליורו 2016 בצרפת, בשל התרחבותו למספר גדול יותר של נבחרות.

 

המטרה בהתאחדות היא שגוטמן יבצע מהפכה ובקדנציה של שנה וחצי מהפכה כזו כמעט לא אפשרית. באותן שיחות, גוטמן טען בפני לוזון כי אם יישאר מאמן נבחרת והיא לא תגיע ליורו, הוא יניח את המפתחות מיידית.

 

איתי שכטר מאוכזב אחרי שהאזארים כבשו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
איתי שכטר מאוכזב אחרי שהאזארים כבשו(צילום: אורן אהרוני)
 

שכטר: "הגיע לי לפתוח"

המבוקר העיקרי מהרגע שקיבל את גופיית ההרכב הראשון באימון המסכם היה איתי שכטר. רבות דובר על הקשר שלו עם גוטמן מהפועל ת"א ועל כך שלא

הציג יכולת טובה מול האזרים, אבל השער שלו החליש במעט את הביקורת.

 

בשיחות עם חבריו ברוסיה אמר להם שכטר שבערב החג גילה כי התפילין שלו היו פסולות והחליפן מייד: "אני לא הצמדתי אקדח לרקה של גוטמן, הוא מאמן מקצועי ואני לא מכיר מאמן שלא רוצה לנצח. מי שהגיע לאימונים יכול היה לראות שהייתי מצוין בהם והגיע לי לפתוח. לא עליתי עם משקולות על הרגליים, אני מודע ליכולות שלי והכי מאמין בעצמי. כבר עשו סיכומים אחרי שני מחזורי ליגה, בואו נחכה ונראה".

 

שכטר הוסיף: "אני שמח שכבשתי שער שאמנם הספיק רק לתיקו, אבל מנע הפסד. כשתומר חמד ועדן בן בסט היו גוטמן פתח איתם בצדק. ישבתי אז בשקט ועודדתי את הנבחרת מהצד. כשהם לא פה ואני טוב באימונים, למה האנטי הזה בתקשורת כלפיי?". השחקנים דיברו בטיסה לרוסיה בשקט בינם לבין עצמם. הם נראו חסרי אנרגיות והתמקדו בשני דברים: קבלת מעטפת האלף יורו כנהוג במשחקי חוץ והמשחק הסלולרי קנדי-טראש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אלי גוטמן
צילום: עוז מועלם
מומלצים