שתף קטע נבחר

ת"א: אינטרנט חינם ברחובות

60 נקודות גישה יאפשרו לתושבי העיר העברית הראשונה ולאורחים בה לגלוש חינם ובמהירות מוגבלת לרשת WI FI במרחבים ציבוריים. בהמשך יחוברו עוד 20 מיקומים

כשלוש שנים לאחר שעיריית הכריזה על פרויקט לאינטרנט חינם ברחבי העיר, הבוקר (ג') היא משיקה באופן רשמי את הפרויקט. העירייה פרשה בשנים האחרונות בעיר 60 נקודות גישה (נקודות חמות) לתושבי העיר ולאורחים, שדרכן הם יכולים לגלוש באינטרנט בחינם. בהמשך יחוברו, כך נמסר, 20 נקודות נוספות.

 

>>למפת העיר עם הנקודות הקליקו כאן

   

נקודות הגישה יוצרות קו שעובר לאורך קו החוף החל מהדולפינריום ועד לנמל, לאורך בוגרשוב דיזינגוף ובן גוריון. עוד נקודות ספורדיות הוצבו באזור כיכר קדומים ביפו ובמקומות כמו מוזיאון ת"א, מרכז סוזן דלל, שני מיקומים בפארק הירקון. שהכוונה הייתה לפי העירייה לרשת בעיקר במרחבים הציבוריים – פארקים, חופי ים וגינות. בהמשך יפתחו נקודות בגן התקווה, פלורנטין, הסינמטק, וקריית ספר. לכל נקודה יש רדיוס של 100 עד 150 מטר של שידור.

 

העיר שחוברה לה יחדיו. מפת ה-WI FI (אתר עיריית ת"א ) (אתר עיריית ת
העיר שחוברה לה יחדיו. מפת ה-WI FI(אתר עיריית ת"א )

 

אז אני פשוט אוריד משם סרטים!

גם אם אתם גרים ליד אחת מהנקודות, זה לא אומר שתוכלו לשבת עליה כמו שאתם עושים לשכנים שהסיסמה שלהם היא 12345678. כל נקודה מוגבלת ל-25 משתמשים וקצב ההורדה הממוצע לכל אחד מהם הוא כחצי מגה בלבד. קצב שכבר לא מוכרים אפילו בספקיות הישראליות, ובהחלט לא מספיק בשביל להוריד סרטים או לחרוש על הרשת. זה קצב שעשוי להספיק לבדוק מייל, ולעדכן ולקרוא סטטוסים בפייסבוק.

 

אז אני אשתמש בזה לפורנו!

גם כאן, לא תבואו על סיפוקכם. אתרי זימה ותועבה או הימורים חסומים לגלישה מהרשת העירונית. הרציונאל, כפי שאמר אלון סולר, חבר המועצה וממובילי הפרויקט, עם תחילת עבודות התשתית: "הנטייה הראשונה שלי היא לכיוון של לא לחסום שום דבר, אבל ראשית - חוות דעת משפטית אומרת שעלינו לחסום אתרים מסוימים. וגם מבחינה רציונאלית, לא הגיוני שאינטרנט עירוני שניתן בחינם יאפשר לילדים להיכנס למה שהוריו חוסמים בבית. חוץ מזה, אני לא חושב שמישהו רוצה ללכת לשדרות רוטשילד ולהיכנס לפורנו".

 

בתל אביב עם האייפד שלי. כיף לנו (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
בתל אביב עם האייפד שלי. כיף לנו(צילום: כפיר סיון)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר עיריית ת"א
הרחובות מתחברים לאט
אתר עיריית ת"א
מומלצים