שתף קטע נבחר

בעל הבית השתגע? זה הזמן שיבקש סליחה

מחפשים דירה בשכירות? כל מה שאתם צריכים זה להיות נטולי חברים, עם נכונות לגור עם עוד 13 שותפים, לאהוב טוסטים, לדעת להיות שיפוצניקים ולהסכים לארח את המשכיר בשירותים. כך לפחות דורשים בעלי הבתים במודעות ההזויות שהם מפרסמים ברשת. לדעתנו הגיע הזמן לחשבון נפש

אם נשפוט לפי לוחות המודעות ברשת, נראה שעוד לא נולד התרנגול שיכפר על עוונותיהם (או ליתר דיוק דרישותיהם) של בעלי הבתים באזור המרכז ובתל-אביב בפרט. לכבוד יום כיפור, שהוא הרי ה-זמן לחשבון נפש, אספנו כמה מהמודעות ההזויות שפרסמו בעלי דירות ושוכרים שמחפשים שותפים. לקינוח, עבור השורדים את שלב המודעות, מחכים סיפורי שוכרים, שברוח החג מוכנים לקבל את התנצלות המשכירים.

 

גם השוכרים השתגעו - עוד כתבות בערוץ הנדל"ן:

כביסה בסיר ועקבות דם: השותפים הכי הזויים

"השותף חשב שאני מכשפה": שותפים מהגיהנום

השוכר קרא לי פּוּטה: מצעד השוכרים ההזויים

 

דרוש: שוכר ללא דרישות

השלב הראשון במסע לחיפוש דירה מתחיל, בדרך כלל, בלוחות המודעות של האתרים השונים. כבר בשלב הזה מתגלות פנינות הנדל"ן שחבויות בעיר הגדולה. חלק מהמודעות שהעלו גולשים מצאנו בקבוצת "דירות בתל אביב שמדכאות אותי" בפייסבוק, שקמה בדיוק בגלל המודעות ה"מפתות" שמפרסמים בעלי דירות בלוחות השונים. הקבוצה זכתה ללמעלה מ-17 אלף לייקים. מודעות נוספות מצאנו גם באתר WinWin וכשירות לציבור מחפשי הדירות הנואש הבאנו את חלקן.

 

אם אתם אנשים רזים, עדיף נמוכים, בעלי אמצעים עם דרישות צנועות ומאותגרים חברתית, בעל הדירה המרווחת הזאת מחפש אתכם לדירה שלו: "חשוב להבין שזה כמו חדר יפה של מלון, עם מטבח וחדר ארונות וחדר אמבטיה. אין מספיק יותר (הטעות במקור - ש.ב) מלישון וליהנות מהשקט, האור והנוחיות. אבל לא יהיה מקום להזמין 2-3 חברים, אולי רק את החבר/חברה לישון".

 

 

אין לכם חברים או אחים שקופצים לבקר מדי פעם, והנטיות המיניות שלכם לא ברורות? מעולה. מצאנו עבורכם שותף קשוח ולא מתפשר: "עדיפות לאדם סולידי שקט. תחבורה לתל-אביב 24/7 שעות, לא ניתן להביא אנשים לדירה. נק' אלו לא נתונות למו"מ, אפשרי גיי".

 

 

אתם אנשים חברתיים, אבל מאוד? לא מפחדים ממריבות על הרי כלים בכיור ורוצים להתאמן לקראת העונה הבאה של הישרדות? בהצלחה: "דירת 14 חדרים על שתי קומות בבניין פרטי. משופצת, שתי מרפסות שמש וחצר קטנה. לקבוצה מגובשת בלבד (קומונה, סטודנטים, שירות לאומי, עמותה וכדומה), לא ליחידים. ללא תיווך".

 

 

בעל הדירה הזו דואג לפינוק מיוחד לאוהבי אפייה וחובבי הטוסטים הרציניים (לא ברור אם טוסט משולשים או פסים, כדאי לשאול): "להשכרה, דירה פצצה במחיר מעולה, בתל-אביב. קרובה להכל. הדירה כוללת טוסטר במצב חדש שלא נעשה בו שימוש. לרציניים בלבד".

 

 

 

אם בדיוק סיימתם את לימודי השיפוצים ואתם מחפש סטאז', הגעתם למקום הנכון. בעל הדירה מוכן לאפשר לכם לשפץ את דירת הענק בשטח של 10 מ"ר שלו, ובתמורה גם תגורו בה במחיר סמלי: "חדר על גג 10 מטר וגג 35 מטר אני מחפש דייר שישפץ לפי תכנון על חשבונו ויגור במחיר סימלי (הטעות במקור - ש.ב) במשך שנה עם אופציה".

 

 

לאוהבי האירוח, מציע בעל הבית את נוכחתו הסמלית מספר פעמים בשנה. אין צורך להיבהל, הוא בסך הכול ישתמש מדי פעם במיטה, במטבח ובשירותים ולכם זה יעלה רק 6,000 שקל בחודש. החיסרון - אין מזגן: "בעל הדירה מגיע מספר פעמים בשנה למספר ימים וישתמש במטבח ובחדרי השירותים בזמן שהותו הקצרה. אין מזגן בדירה השוכר רשאי להשתמש במזגן נייד בלבד. בלי בעלי חיים".

 

 

ואחרונה חביבה, היא שוכרת אדיבה שמוכרת את תכולת הדירה שכנראה קנתה מארמון בקינגהם במחיר לכל כיס: "בשל ריבוי הפניות חשוב להדגיש כי המעבר מותנה ברכישה של הציוד בדירה. פירוט להלן, המחיר הכולל 24,000 והוא כולל ארון קיר גדול ספה גדולה + שז לונג (מקום לחמישה) ספת יחיד ועוד ועוד".

 

 

"תיקון? הכל פה חדש"

איזה יופי! אחרי שעברתם את השלב המתיש של סינון עשרות מודעות הזויות יותר או פחות, עשיתם המון טלפונים למספר בעלי דירות שחלקם עוד יופיעו בכלבוטק, וראיתם עשרות דירות שגרמו לכם לרצות לוותר על מגורים בחברת בני אנוש - סוף סוף מצאתם את דירת חלומותיכם. חשבתם שפה נגמרו סיפורי אזור הדמדומים? יכול להיות שמצפה לכם הפתעה לא ממש נעימה.

 

"אני שוכרת שנים דירות בתל-אביב" מספרת מיכל (34) ממרכז העיר. "אני ובן זוגי שוכרים חלומיים. עובדים בעבודות מסודרות ומכניסות, אין לנו בעלי חיים, משלמים חשבונות בזמן, נקיים ומסודרים. בדירה הקודמת ששכרנו, בעל הבית הצהיר מיד לאחר החתימה על חוזה השכירות שהוא לא מוכן להשתתף בשום עלות שקשורה לתיקון בבית. לטענתו, הכל בבית חדש ואין שום סיבה שמשהו יתקלקל, ואם כן - אנחנו צריכים לשאת בהוצאות".

 

מיכל מוסיפה שהצרות לא איחרו להגיע. "כבר כשנכנסנו גילינו נזילה בשירותים. אבל מה זה 300 שקל לעומת כמה אלפי שקלים ששילמנו מכיסנו, לאחר שבהמשך בעל הבית סירב לשלם על תיקונים אחרים, כמו תיקון הבריח של דלת הכניסה שהתמלא חלודה ועבודת אינסטלציה מקיפה במקלחת. והדובדבן שבקצפת: לבעל הדירה לא ממש נוח להטריח עצמו לבנק כל חודש, אז הוא דרש את כל סכום השכירות השנתי, כמה עשרות אלפי שקלים, מראש ובצ'ק אחד. אין לכם? חפשו מקום אחר. החלק העצוב הוא שתמיד יהיו שוכרים שיסכימו לתנאים האלה", היא מסכמת.

 

כאן משטחים בכיף

גם אורי (26) ממרכז תל-אביב גילה כמה דברים מפתיעים לאחר החתימה על החוזה. "כשהגעתי לראות את הדירה, הבחנתי במגרש חול שלידו עמד טרקטור קטן. שאלתי את בעל הדירה אם יש בנייה באזור, כי אני סטודנט ורעש של אתר בנייה הוא לא בדיוק חלום כשאתה לומד למבחן. הוא אמר שלא בונים שם ושהטרקטור רק מפנה חול מדי פעם", הוא מספר.

 

אורי נכנס לדירה כשבוע לאחר מכן, וזמן קצר אחר כך הגיעו לאזור שיירות של דחפורים ומשאיות והתחיל רעש בלתי נסבל, לטענתו. "פניתי לבעל הדירה, שאלתי אותו לפשר העניין והזכרתי לו שהוא אמר לי שאין בנייה באזור", הוא אומר.

 

לדבריו, בעל הבית "השיב בחצי גיחוך שלא אדאג ושהרעש לא כזה נורא. כששאלתי אם הוא רציני ולמה הוא אמר שאין בנייה כשבפועל יש בנייה, הוא אמר שזה לא באחריותו, ושבאופן כללי מדובר בהשטחת מגרש שלא נחשבת כבנייה - ולכן לא שיקר". 

 

כאן משטחים, לא בונים. אילוסטרציה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
כאן משטחים, לא בונים. אילוסטרציה(צילום: ירון ברנר)

 

רומיאו ויוליה בהרצליה

שיר (27) מספרת על התקופה בה גרה בהרצליה עם שותפה נוספת. "חמש דירות בבניין שגרנו בו היו בבעלותו של אותו אדם. הוא עצמו גר בקומת הקרקע מול הכניסה הראשית. חודש לאחר שנכנסו לדירה הוא שמע שיש לי בן זוג וקרא לי לשיחה. הוא אמר שלא מקובל עליו שהחבר שלי מגיע לביקורים תכופים, ומעתה הוא דורש שיגיע עד יומיים בשבוע", היא אומרת.

 

לדבריה, "לאחר שראה שהופתעתי מהבקשה, הוא אמר שבגלל שהוא מחבב אותי הוא מאשר לחבר להגיע שלוש פעמים בשבוע, והוסיף כי אם הוא יגיע יותר משלוש פעמים הוא יגבה מאיתנו שכר דירה על שותף נוסף. למרות שזה היה קצת הזוי, לא חשבתי שהוא ייקח את הסיפור ברצינות. טעיתי. הוא תצפת מעמדת הכניסה לבניין, ובכל פעם שהחבר שלי הגיע, הוא שם לב וספר את הפעמים. אם חרגנו הוא העיר ואיים. ואז התחיל סיפור רומיאו ויוליה. החבר שלי התגנב לדירה מספר פעמים, היינו עושים תרגילי הסחה ומדי פעם נתפסנו. זה היה כמו לגור עם ההורים".

 

גם לי (28) הרגישה לרגע שהיא גרה עם ההורים. "אני ובת זוגי שנשארה לישון בדירה ששכרתי בדרום תל-אביב, התעוררנו בוקר אחד בבהלה מרעש של מפתחות בדלת", היא מספרת. "עוד לא הספקנו להבין מה קורה, ובעל הדירה עמד מולנו - כשאנחנו לא בדיוק במצב הכי לבוש שלנו. הוא החליט לקפוץ לבקר בלי הודעה מראש ופשוט נכנס פנימה. אפשר להגיד שהוא הופתע מאוד. היום אני צוחקת על זה, אבל אז רציתי להרוג אותו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים