שתף קטע נבחר

מוסלמית חויבה לשחות עם בנים ב"בורקיני"

בת 13 מפרנקפורט סירבה לשחות עם בנים בבריכה, אך בית המשפט קבע שאם תלבש בגד ים ארוך שמכסה את כל הגוף היא לא תפעל בניגוד לאמונתה

בית משפט בגרמניה פסק כי תלמידת בית ספר מוסלמית תשתתף בשיעורי שחייה מעורבים. רשת החדשות הבריטית BBC דיווחה כי הוריה של הנערה בת ה-13 התעקשו שהיא לא תיטול חלק בשיעורי השחייה בבית ספרה בפרנקפורט בתואנה ששיעורים אלה מנוגדים לעקרון הצניעות של האיסלאם.

 

צרפת: בריכה מנעה כניסה מאשה עם "בורקיני"

 

עוד חדשות בעולם :

NY: מפלה ליהודים שהסתבכו בפרשיות מין

הנאום והמפנה: 15 דקות התהילה של אובמה

חשיפה: ארה"ב העבירה ל-8200 מידע סודי

מ"פאשניסטה" באמריקה ללוחמת באפריקה

 

אולם, ראש חבר השופטים וורנר ניומן פסק כי התלמידה יכולה להשתתף בשיעורי השחייה המעורבים מבלי לפעול בניגוד לאמונתה הדתית אם תלבש לגופה "בורקיני" - בגד ים ארוך שהוא שילוב של בורקה וביקיני. מוסלמים בגרמניה סירבו לקבל את פסיקתו של השופט וטענו כי לא מתקבל על הדעת שבנות מוסלמיות יהיו קרובות כל כך לבנים בעודן לבושות בבגדי ים.

 

פוגעים לה בחופש הדת? אסמה בבית המשפט בלייפציג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פוגעים לה בחופש הדת? אסמה בבית המשפט בלייפציג(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

עורך הדין של משפחת התלמידה המוסלמית אמר להגנתה כי בשיעורי התעמלות באזורים קתוליים יש הפרדה בין בנים לבנות ולכן אין כל סיבה שמרשתו תופלה. הוא טען כי התלמידה תחוש בושה גדולה ושהפרו את זכותה לחופש דת אם תלבש "בורקיני".

 

"אני הנערה היחידה בכיתה שלי שעוטה כיסוי ראש", אמרה התלמידה, והוסיפה שהיא חשה מוכפשת.

 

השבועון הגרמני "דר שפיגל" דיווח כי משפחתה של התלמידה היגרה לגרמניה ממרוקו ושהנערה הגיעה להישגים נאים בלימודים מאז שהצטרפה לבית הספר. הדיון בבית המשפט המנהלי הפדרלי בא אחרי שהתלמידה הפסידה בשתי ערכאות נמוכות במדינת הסן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים