שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרויקט, לא קדנציה / למה גוטמן צריך להישאר
  ברחבי העולם כבר לא מדברים על קדנציה של מאמן לקמפיין כזה או אחר, אלא מגדירים את עבודתו כ"פרויקט". הגיע הזמן שגם כאן נתחיל לתכנן לטווח ארוך. אילן הלפרין קורא לתת לגוטמן הזדמנות לתקן את הטעויות שהוא מודה שעשה

  במסיבת העיתונאים הראשונה שלו כמאמן הלאומי ניסה אלי גוטמן להכניס מטבע לשון חדשה, שאותה לקח מהגרמנים, והגדיר את הנבחרת כ"קבוצה הלאומית‭."‬ יסלח לי גוטמן, אבל במקום לשחרר את אותה סיסמה שלא הצליחה לחדור מבעד לשכבות הציניות שהתגבשה אצל רוב חובבי הכדורגל במדינה, היה עליו להזכיר מילה אחת שנחשבת זרה לנו - פרויקט.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  כי ברחבי העולם בנבחרות (וגם קבוצות) לא מדברים על קדנציה של מאמן לקמפיין זה או אחר, אלא מגדירים את עבודתו כ"פרויקט‭."‬ ההסתכלות היא כבר מזמן לטווח ארוך מתוך הבנה שכדי לבצע שינוי מהותי מאמן צריך זמן.

   

  אלי גוטמן באימון. תנו לו לעבוד (צילום: אורן אהרוני ) (צילום: אורן אהרוני )
  אלי גוטמן באימון. תנו לו לעבוד(צילום: אורן אהרוני )

   

  אין ספק שגוטמן עשה לא מעט טעויות בתקופה הקצרה שבה הוא מאמן הנבחרת. גם הוא מודה בכך. אבל להבדיל מקודמיו, המאמן הלאומי הנוכחי הודה בהן, הוכיח שהוא מצליח לעשות חשבון נפש ולתקן.

  הנה, אחרי ההפסד הכואב לרוסיה בר"ג, גוטמן שינה לחלוטין את פני הנבחרת. התוצאה? ההופעות המרשימות מול פורטוגל וצפון אירלנד (עזבו לרגע את הניצחונות על לוקסמבורג‭.(‬

   

  לא, אין פה כוונה לטעון שבשבוע אחד נפתרו כל הבעיות של הכדורגל הישראלי, אלא רק תזכורת שלראשונה מזה כמעט עשור פתאום לנבחרת הייתה זהות. לקהל הישראלי הציני חזר קצת הניצוץ.

   

  אוהדי הנבחרת הלא ציניים. חזר קצת הניצוץ (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אוהדי הנבחרת הלא ציניים. חזר קצת הניצוץ(צילום: אורן אהרוני)

   

  אי אפשר להתעלם מכך שהשבוע האחרון קילקל לא מעט את הרושם מהמשחקים ביוני האחרון (לזכותו של גוטמן ראוי לציין שהשחקנים שהוציאו את העגלה מהבוץ לא עמדו לרשותו הפעם‭.(‬ אבל במקום להיסחף אחרי המתלהמים, לא כדאי לתת למי שיודע מה הבעיות ומסוגל לפתור אותן - כן, רק הוא מסוגל לפתור אותן כיום - הזדמנות להשלים את עבודתו‭!?

  אגב, את הלבנים הראשונות באותה חומה צינית שגוטמן לא הצליח לחדור באותה מסיבת עיתונאים שבה הוצג, הניח אחד ויחיד. במקרה, הוא המועמד הבולט להחליף אותו. מה אני אגיד לכם, ההעדפה שלי היא שהמאמן הלאומי יתעסק בבנייה אחרת לגמרי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים