שתף קטע נבחר

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) מתרחב

תוכנית ההתרחבות של IAC כוללת הקמת מטה מרכזי ארצי לארגון ומספר סניפים ברחבי ארצות הברית, אשר יספקו מבנה קהילתי מקומי וארצי לכלל הישראלים האמריקאים בארה"ב

ביום ראשון ה-8 בספטמבר, במהלך קבלת הפנים שנערכה בלוס אנג'לס לציון ראש השנה, הכריז ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית ("IAC" או "הארגון") על תוכנית ההתרחבות הארצית שלו. מאות חברים ב-IAC, תורמים ואורחים, לרבות חברי קונגרס והקונסול הכללי של ישראל נאספו בביתו של יו"ר ה- IAC, שון (שרון) אבן חיים כדי לשמוע את ההודעה.

 

תוכנית ההתרחבות של IAC כוללת הקמת מטה מרכזי ארצי לארגון ומספר סניפים ברחבי ארצות הברית, אשר יספקו מבנה קהילתי מקומי וארצי לכלל הישראלים האמריקאים בארה"ב. התוכניות המוצעות תכלולנה פעילויות תרבות, חינוך, חברה, אירועים והסברה פרו ישראלית. ה-IAC מעוניין לעבוד בשיתוף עם ארגונים אחרים ויציע ליווי ומימון ליוזמות ישראליות-אמריקאיות וכאלה התומכות בישראל אשר תופעלנה ברחבי המדינה.

 

 

לפי ההערכות, מספר הישראלים האמריקאים וילדיהם המתגוררים בארה"ב עומד על 800,000. מרבית בני הקהילה מתרכזים בשלושה אזורים גיאוגרפיים עיקריים: לוס אנג'לס, ניו יורק/ניו ג'רזי ופלורידה. קהילות נוספות קיימות גם בשיקאגו, סן פרנסיסקו, הסיליקון ואלי, סן דייגו, פורטלנד, סיאטל, פניקס, לאס וגאס, דנבר, דאלאס, בוסטון, קונטיקט, אטלנטה, קליבלנד, פילדלפיה, וושינגטון DC, בולטימור ועוד.

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית, אשר הוקם בשנת 2007 על ידי קבוצת אנשי עסקים מצליחים מהקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, הינו הארגון הישראלי-אמריקאי הגדול ביותר בארה"ב.

במועצת המנהלים של ה- IAC חברים כיום שון (שרון) אבן חיים, אדם מילשטיין, נתי סיידוף, מירי שפר, דני אלפרט ויוסי רבינוביץ.

 

אדם מילשטיין, יו"ר ועדת ההתרחבות של IAC אמר כי "אחת הסיבות העיקריות ליישום מאמצי ההתרחבות היא הצורך החיוני להשיק קמפיין משמעותי בקהילות ישראליות-אמריקאיות; קמפיין אשר יבטיח שישראלים-אמריקאים וילדיהם ממשיכים (1) להשקיע מאמצים בחיזוק מדינת ישראל ובטחונה הלאומי; (2) להיות מחוברים לישראלים ולתרבות הישראלית; (3) להיות מחויבים לערכים היהודיים ולמורשת שלהם.

 

לפי דבריו של מילשטיין, ישראלים-אמריקאים רבים, כמו יהודים-אמריקאים, מוטרדים מאוד מהתרופפות הקשר של ילדיהם עם ישראל והיהדות, ולכן הם מחפשים מבנה קהילתי המבוסס על אורח החיים והתרבות היהודית, כמו גם על קשר חזק עם מדינת ישראל. חשוב להבין שישראלים אינם רגילים לחיות בגולה. יהודים שחיים מספר דורות בגולה רגילים לשמור על יהדותם באמצעות זיקה למוסדות חינוך, תרבות ובתי כנסת. מרבית הישראלים החיים בארה"ב אינם עושים זאת. הם שולחים את ילדיהם ללמוד בבתי ספר ציבוריים (לא יהודיים) ובד"כ אינם משתייכים למוסדות הקהילה היהודית ולבתי הכנסת. כתוצאה מכך, הם מנותקים מהקהילה היהודית-אמריקאית וממוסדותיה. אמנם הם ממשיכים לדבר עברית ומבקרים בארץ הרבה יחסית, אך אין בכך בכדי לחבר אותם ליהדות והילדים שלהם מתבוללים בשיעור גבוה."

הארגון, אשר מבוסס בלוס אנג'לס, צמח במהירות בשנים האחרונות. לפי דברי מנכ"ל ה- IAC, שגיא בלשה, הגיע הארגון השנה ליותר מ-50,000 משתתפים בפעילויותיו, לרבות פסטיבלים ואירועי ענק ותוכניות רחבות היקף לכל חתכי הגילאים. בנוסף, סיפר בלשה כי ה-IAC תומך כבר כיום ב-21 ארגונים שונים המזוהים עם המטרות והיעדים שלו.

 

פעילות ה- IAC ממומנת על ידי מועצת המנהלים, חברי הארגון ותורמים רבים מקרב בני הקהילה הישראלית וקהילות אמריקאיות פרו ישראליות, לרבות שלדון ומירי אדלסון, חיים ושריל סבן, בני ואדל אלג'ם, ליאו ורות דיויד ודוד וינר. בנוסף, מקבל הארגון תמיכה ממספר קרנות יהודיות אמריקאיות בארה"ב.

 

בחודש נובמבר הקרוב, ישתתפו נציגי ה-IAC בפאנל מיוחד שיתכנס בירושלים באסיפה הכללית של פדרציות יהודיות בצפון אמריקה (GA) שם הם יקיימו פגישות עם בכירים בממשל הישראלי ועם חברים בהנהגה היהודית האמריקאית.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציון דרך. שלדון אדלסון ואנשי IAC
מומלצים