שתף קטע נבחר

משפחתה של האם הרוצחת: "נחבק אותה"

קרוביה של תושבת ירושלים, שדקרה למוות את בנה ובתה הקטנים, רוצים לבקר אותה היום בבית החולים: "היא תחלים ותבין מה עשתה". אחותה, שראתה את הזוועה, ביקשה בבכי: "אל תפחדו למצוא עזרה, אל תפחדו לפנות ולהפריע לאנשים שאוהבים אתכם"

"זו פעולה של אדם שהיה בדיכאון ונכנס לאטרף, אנחנו נצטרך להתגבר על זה". כך אומרים היום (שלישי) בני משפחתה של האם מירושלים החשודה ברצח שני ילדיה, שהתעוררו הבוקר ליום קשה מנשוא. האם עדיין מורדמת ומונשמת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם. "היא תזכה לחיבוק מהמשפחה", אמר ל-ynet גיסהּ של האם שרוצה לבקר אותה. "היא אדם מאוד עדין. היא תחלים ותבין מה עשתה. לא יודע מה עבר לה בראש". מבית החולים נמסר כי אין אפשרות לבקר את האם. 

אחותה של האם ישנה בביתה וראתה את הזוועה. היום, לצד תיאור הרגעים הקשים, היא ביקשה בקול רועד להעביר מסר לכל אדם שסובל מדיכאון: "אל תפחדו למצוא עזרה, אל תפחדו לפנות ולהפריע לאנשים שאוהבים אתכם, יש להם זכות להתערב בחייכם, תתנו לנו צ'אנס לעזור לפני שקורה משהו נורא". 

 

לאחר האירוע הקשה נמסר מעיריית ירושלים שהאם נפגשה עם פסיכולוג. לטענת בני משפחתה של האם, הם לא שותפו בטיפול הפסיכולוגי שעברה. "לא ידענו שום דבר על פסיכולוגים ומעורבות של גורמי הרווחה. בתקופה האחרונה היא התרחקה מאיתנו והסתגרה בעצמה, היא לא פנתה אלינו וחבל, כי יכולנו לעזור לה".

 

בשנה האחרונה עלתה המשפחה לארץ מרוסיה לאחר שבני הזוג התגרשו, אז החליטה האם לבוא לישראל ולהתאחד עם משפחתה המורחבת. "היא עלתה לארץ בניסיון לשפר את איכות החיים ולהיות עם אנשים שאוהבים אותה" אמר הגיס ."היו לה קשיי התאקלמות, היא באה לכאן לבד ולא הצליחה להשתלב ונכנסה לדיכאון שהחמיר".

האם יחד עם ילדיה שנרצחו ()
האם יחד עם ילדיה שנרצחו

  

על היום האחרון בחייהם של הילדים סיפר: "בערב שלפני הרצח פגשתי אותם. הגעתי אליהם הביתה כשאשתי הייתה שם והבאתי להם מצרכים מהסופר. הבית היה מלא שמחה, הם ראו סרט מצויר בטלוויזיה והכינו ארוחת ערב. הכול היה שגרתי".

 

אמא רצחה - עוד דיווחים ב-ynet:

"חברת האם הזהירה - וקבעה לשוחח הבוקר"

דיווח לפני חודש: "לאם יש קשיים עם הילד"

  

אחותה של האם אמרה היום ל-ynet, בעודה נתמכת בבעלה, שלא היתה כל אפשרות למנוע את הטרגדיה. "זה לא היה צפוי. גם אני נכנסתי לכל המצב הזה מאוחר מדי ולא הספקתי לעשות הרבה", אמרה האחות. "הגעתי אליה בלילה שלפני האירוע אחרי שבמשך שבוע היא לא ענתה לי לטלפון. חשבתי שהמצב לא יהיה טוב, אך לא האמנתי שהוא כל כך גרוע. היא הייתה בדיכאון גם בעבר ויצאנו מזה. ניסיתי להוציא אותה מהדיכאון והיה לי רושם שהצלחתי. היא הצליחה לזרוק את הסיגריה ולקום".

 

האחות סיפרה על השעות שלפני הרצח: "היא סידרה את הבית, גיהצה את הבגדים לילדים, הכנו פנקייקים, היתה אווירה נחמדה ושמחה. ישבנו יחד לאכול, ואמרתי לעצמי שזה סימן טוב שהיא אוכלת. לפני שהלכנו לישון דיברנו וצחקנו קצת, לא נרדמתי עד שהייתי בטוחה שהיא בסדר".

 

האחות סיפרה שנרדמה ושאינה יודעת כיצד הדרדר שהוביל לטרגדיה. "יכול להיות שהיא לא הצליחה לישון והפסיקה להאמין שנסתדר ונצא מהמצב הזה. היא מאוד פחדה שגורמי הרווחה יקחו ממנה את הילדים. אולי זה מה שגרם לה לחשוב שהכל נגמר".

 

"לא האמנתי שהמצב כל כך גרוע". אחותה של האם (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
"לא האמנתי שהמצב כל כך גרוע". אחותה של האם(צילום: איתי בלומנטל)

 

אביהם של הילדים אותר על ידי מפקד יחידת זק"א ברוסיה יהושוע דייטש. "דייטש הגיע אל האב מלווה בחובש ובפסיכולוג ובישר לו את הבשורה הקשה", סיפר יו"ר זק"א יהודה משי זהב. "האב החל לבכות, דפק על השולחן ואמר: 'ידעתי שזה יקרה'. הוא ביקש לשמוע עוד פרטים, אבל בשלב הזה הם בעיקר תמכו בו רגשית והפנו אותו לקונסוליה הישראלית, משם המשיך הטיפול בו". האב ינחת היום בערב בישראל, והוא יקבע את מועד ההלוויות.

 

הילדים נמצאו ללא רוח חיים

הילדה בת החמש והילד בן השבע נמצאו אתמול (יום שני) ללא רוח חיים בדירה ברחוב עין גדי בירושלים. האם (39) נפצעה קשה. במשטרה חושדים שהאם רצחה את ילדיה וניסתה להתאבד. השלושה, במקור מאוקראינה, עלו במהלך השנה האחרונה מרוסיה. בעלה לשעבר של האישה, כאמור, מתגורר עדיין ברוסיה ובן זוגה הנוכחי מתגורר בשוויץ.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

זירת הרצח (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
זירת הרצח(צילום: גיל יוחנן)

  

לפני כחודש התקבל אצל גורמי רווחה בעיריית ירושלים דיווח על אודות קשיים שיש לאם עם בנה. גורמי הרווחה יצרו קשר עם האם והחלו הליך בירור והיכרות "בשיתוף פעולה מלא של האם". מהעירייה נמסר שהאם נפגשה עם גורמי הרווחה ועם פסיכולוג באופן רציף ושיתפה פעולה בהליך הטיפולי.

 

בעירייה אומרים שהגורמים המטפלים, ובהם פסיכולוג, לא אבחנו סימן או רמז כלשהם שיכולים להעיד על התנהגות חריגה או סכנה ממשית לאם או לילדים. המשפחה עלתה לארץ בחודש מרס ולוותה מאז באופן רציף על ידי שירותי הקליטה של העירייה. השירות הפסיכולוגי במנהל החינוך שלח גורמי מקצוע למוסדות החינוך שבהם למדו הילדים במטרה לתת מענה לתלמידים ולצוותי ההוראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים