שתף קטע נבחר

הנהג נעצר, ומסר לשוטר משקה אלכוהולי

שוטר שעקב אחר נהג שנסע בפראות, הופתע לראותו יוצא מהמכונית עם כוס של משקה אלכוהולי. הפתעתו של השוטר גברה כאשר הנהג השאיר בידו את כוס המשקה, ונמלט מהמקום. לאחר שטען כי מיהר למסיבה, הורשע הנהג בנהיגה בקלות ראש והכשלת שוטר

הנהג המזגזג מסר לשוטר כוס של משקה אלכוהולי, וברח. הסיפור הבא ישמע מוזר גם למי שעוקב באדיקות אחר הנעשה בבתי המשפט לתעבורה. נהג שנעצר בגין נהיגה בלתי זהירה, יצא מהמכונית ובידו כוס מלאה במשקה אלכוהולי. את כוס המשקה הוא השאיר בידו של שוטר, ונמלט מהמקום. לאחר שנעצר והוגש נגדו כתב אישום, הסביר כי מיהר למסיבה ולכן נהג בקלות ראש. ואיך נגמר הסיפור הזה? כדאי שתמשיכו לקרוא.

"לא הייתה לו סיבה לתת לסתם עובר דרך את כוס האלכוהול" (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
"לא הייתה לו סיבה לתת לסתם עובר דרך את כוס האלכוהול"(צילום: אבי מועלם)

השוטר שעקב, והנהג שנמלט

בתחילת השנה נסע המפקח א' בעקבות מכונית שעברה בפראות מנתיב לנתיב. א', שלא היה בתפקיד באותה עת ונסע ברכבו הפרטי, החל לעקוב אחר המכונית המזגזגת. כאשר נעצרה ראה את הנהג יוצא, ובידו כוס מלאה במשקה אלכוהולי.

 

לטענתו, בשלב זה חבש א' כובע משטרתי, ניגש אל הנהג והזדהה עם תעודת שוטר. כאשר התקרב למכונית, שאל את הנהג מה הוא מחזיק בידו, ולאחר שהריח ריח חריף של אלכוהול גם ביקש ממנו להזדהות. אלא שכאן התפתחה העלילה לכיוון מפתיע. הנהג השאיר את כוס המשקה בידו של המפקח, ונמלט מהמקום.

 

אלא שלרוע מזלו של הנהג, הוא לא היה לבד באותה עת. הוא השאיר מאחור שלוש חיילות, כאשר אחת מהן היא בעלת המכונית ממנה נמלט בריצה. בתחילה אמנם אמרה בעלת המכונית כי "אין לה מושג מי נהג ברכב", אך בהמשך הצליחה המשטרה לעצור את הנהג, והגישה נגדו כתב אישום חמור.

 

למה מסר הנאשם משקה לשוטר?

בית המשפט לתעבורה בירושלים הרשיע את הנהג הנמלט בעבירות חמורות - נהיגה ברשלנות וקלות דעת והכשלת שוטר. "לאחר ששמעתי את המעורבים, אני קובע כי הנאשם ידע גם ידע כי מי שדיבר עמו הוא שוטר", מבהיר השופט אברהם טננבוים, "(והוא) עזב את המקום כדי להכשילו (את השוטר), ובעיקר כנראה מחשש שמא ייאלץ להיבדק בדיקת אלכוהול".

 

השופט טננבוים גם מתייחס להחלטת הנהג למסור למפקח א' את כוס המשקה האלכוהולי. "אין חילוקי דעות כי הנאשם החזיק בידו כוס מלאה אלכוהול, ומסר אותה לשוטר לפני שנעלם", מבהיר השופט. "הנאשם בחור גדול, ולא הייתה לו כל סיבה לתת לסתם עובר דרך את כוס האלכוהול שהכין לשתייה, לולא היה סבור כי מדובר בשוטר".

 

אגב, מהכרעת הדין עולה כי לנהג היה תירוץ מקורי אך לא ממש מוצלח לאופן נהיגתו. "טענתו של הנאשם כי מיהר למסיבה יכולה אמנם להסביר מדוע נהג בצורה קלת דעת", כותב השופט טננבוים, "אך אין בה להסביר את בריחתו מהמקום, וזו נעשתה כדי להימנע מבדיקה וחקירה". גזר דינו של הנהג צפוי להינתן בזמן הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר בתי המשפט
השופט אברהם טננבוים
מתוך אתר בתי המשפט
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים