שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שוב נשארנו לבד

  החקיקה נפסלה, אין מדיניות לאומית ברורה ואנחנו נותרנו עם המציאות הקשה. ראש העיר ת"א, רון חולדאי, דורש מהממשלה לקבוע תוכנית עבודה ולהקצות משאבים כדי לסייע לתושבים להתמודד עם מצוקת המסתננים

  החקיקה, פסיקת בית המשפט העליון שביטלה אותה והמון דיבורים מסביב אינם משנים את מציאות החיים הקשה שתושבינו מתמודדים עמה יום יום ושעה שעה. למציאות החיים הזו אין פתרונות קסם וקיצורי דרך, ומי שאומר שבאמצעות חקיקה בלבד ניתן לפתור את המצוקה הקשה בשכונות דרום העיר או להעלים עשרות אלפי זרים שהגיעו לכאן – משלה את הציבור.

   

  פסק הדין רק מחדד מחדש את טענתנו לאורך כל השנים בדבר נחיצותה של מדיניות ממשלתית ברורה, תוכנית עבודה מקצועית והקצאת תקציבים ומשאבים לטיפול במכלול הבעיות של מדיניות ההגירה, חינוך, רווחה, ביטחון אישי ותעסוקה.

   

  פליטים בתור לאוכל בדרום תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  פליטים בתור לאוכל בדרום תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

   

  עיריית תל אביב יפו היא הרשות היחידה שמתמודדת עם התופעה במשך שנים רבות וכך תמשיך לעשות. אבל אי אפשר להתעלם מכך שכמות ההגירה מאפריקה בשנים האחרונות ואופייה שינו את המציאות. למרות ההשקעה העצומה שלנו אין כיום מענה מספק לתושבינו במיוחד בנושא הביטחון האישי, הרווחה וחלוקת הנטל.

   

  על אלה יכולים לענות רק מה שהממשלה נמנעת מלעשות במשך שנים – קביעה ויישום של תוכנית ממשלתית מתואמת ומתוקצבת. גם אחרי בניית הגדר עדיין נמצאים כאן כ-70 אלף זרים שהם יותר מגודל האוכלוסייה בעיר בינונית בארץ - דבר המחייב מאמץ לאומי.

   

  המצוקה של תושבינו היא אמיתית וכואבת. אנחנו נמשיך לעשות ככל יכולתנו על מנת לטפל ולתגבר משמעותית את ההשקעה בכל תחומי החיים אך גם לטפל טיפול נאות בזרים שבלעדיו המצב יכול היה להיות קשה הרבה יותר.

   

  אני מקווה שבעקבות פסיקת בית המשפט העליון נראה סוף סוף את ממשלת ישראל עושה את המוטל עליה, נכנסת לעובי הקורה ומסייעת לנו במשימה החשובה זו.

   

  הכותב הוא ראש עיריית תל אביב-יפו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים