שתף קטע נבחר

הזוג של כיפת ברזל: מפקדי סוללות התארסו

ביתה של סרן הדר אזולאי מקריית גת נפגע מרקטה ב"עמוד ענן". בקרוב היא תתחתן עם מפקד סוללה אחרת

הקצינה שביתה נפגע מרקטה הפכה למפקדת סוללת כיפת ברזל - ומצאה אהבה בין הטילים: בין הקצינים והחיילים שיתארחו היום (ב') בסוכת הרמטכ"ל המסורתית במחנה הקריה שבתל אביב, תישא דברים סרן הדר אזולאי, בת 26 מקריית גת, שמשרתת מחודש ינואר בתור מפקדת סוללת כיפת ברזל בחיל האוויר. ובקרוב תהיה לה סיבה נוספת לשמוח.

 

עוד בחדשות ynet:

בכיר חמאס: "אנו על סף אינתיפאדה נוספת"

הפולנייה שרוצה לשכב עם 100 אלף - לא בירדן

 

בתחילת מבצע "עמוד ענן" ספג ביתה של אזולאי נזקים של רסיסים והדף מפיצוץ רקטת גראד ששוגרה מרצועת עזה סמוך לבית המשפחה. באירוע לא נפגע איש. כעבור חודשיים מונתה אזולאי למפקדת הסוללה החמישית של כיפת ברזל. אותה סוללה נכנסה לפעילות מבצעית בשיא מבצע "עמוד ענן" והגנה על אזור תל אביב.

 

תחת פיקודה של אזולאי, למרות הרגיעה היחסית, הספיקו חיילי הסוללה לרשום שני יירוטים מוצלחים של רקטות מעל שמי אשקלון בחודש מרס.

סרן הדר אזולאי ורס"ן נדב פוקס (קרדיט: דוצ) (קרדיט: דוצ)
סרן הדר אזולאי ורס"ן נדב פוקס(קרדיט: דוצ)

אזולאי התארסה באחרונה למפקד של סוללה אחרת במערך כיפת ברזל, רס"ן נדב פוקס, והשניים צפויים לעבור לגור במשותף ברמת גן. למרות השירות המשותף באותו מערך, אזולאי מעדיפה שלא לדבר על בעלה לעתיד, אלא על השירות הצבאי, שכלל לפני כשלושה שבועות פריסה מבצעית בצפון הארץ במסגרת היערכות חיל האוויר לתקיפה סורית, כתגובה למתקפה אמריקנית אפשרית בסוריה.

 

"התרגשתי לקבל את התפקיד. זוהי זכות לשרת במערך ההגנה האווירית, לא רק בכיפת ברזל, אלא גם ביתר המערכים המתפתחים. מעבר ליכולות הצבאיות, ביחידה משרתים חיילים וחיילות מדהימים. ממש קיבוץ גלויות, עם איתנות גבוהה ויכולת הסתגלות מרשימה", מתלהבת אזולאי.

 

אחד האתגרים המרכזיים עבורה, כמפקדת סוללה בתקופת רגיעה, הוא לשמור על החיילים במתח מבצעי.

 "כשנפרסנו בצפון לא היה צריך להעלות את רמת הדריכות של החיילים, שהיו מוכנים ודרוכים מאוד. ביתר הימים אנחנו מקפידים על תדרוכים רציפים לחיילים. זה נותן להם הרבה מוטיבציה והם מבינים שהם מוכנים למשימה".

 

אזולאי היא המפקדת השנייה של סוללת כיפת ברזל. קדמה לה רב סרן רויטל אוזן, שמונתה לראשונה לתפקיד מפקדת סוללה בשנה שעברה. בסוללה של אזולאי משרתות כיום 14 חיילות, בהן לוחמות וטכנאיות. היא הדגישה: "אין הבדל ביחס או בפעילות של החיילות. כולן באותה רמה בדיוק. אני לא שוללת שיום אחד תשרת מפקדת גדוד בכיפת ברזל, וגם לי לפעמים יש רצון כזה, לקבל בעתיד תפקיד שכזה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: דוצ
סרן הדר אזולאי
קרדיט: דוצ
צילום: AFP
סוללת כיפת ברזל. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים