שתף קטע נבחר

נורו למוות בשטחים: שני שכנים, גורל אחד

ביוני 2003 נהרג סמ"ר מרדכי צייאדה מכדור שירה מחבל בג'נין. עשור לאחר מכן נורה השכן ממול, סמ"ר גל קובי, על ידי צלף בחברון. קרוב משפחה: "זה נורא ששתי האמהות, שנפגשות כל יום, חולקות אותו גורל מחריד"

עשר שנים זה אחרי זה, בנסיבות דומות להחריד, נהרגו בשטחים שני שכנים שהתגוררו זה מול זה משני צדי רחוב הרב וינריב בטירת כרמל. היום (א') נורה למוות בחברון סמ"ר גל גבריאל, על ידי כדור בודד שירה צלף. כעשור קודם לכן, ביוני 2003, נהרג סמ"ר מור (מרדכי) צייאדה מכדור שירה מחבל בעת פעילות צה"ל בג'נין. הוא היה בן 22 במותו.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

"האמהות של שני החיילים האלה גרות זו מול זו", אמר אבנר כהן, דודו של צייאדה. "הן נפגשות כמה פעמים ביום. זה פשוט נורא שהן חולקות עכשיו את אותו גורל מחריד".

סמ"ר גל קובי ()
סמ"ר גל קובי

סמ"ר גל קובי ()
סמ"ר גל קובי

צייאדה היה חובש ונהג נגמ"חון ברובאית 51 של חטיבת גולני, והוא השתתף במבצע "חומת מגן" בערים טול כרם, ג'נין, חברון ושכם. הוא השתתף בקרב בג'נין שבו נפל המ"פ אביהו יעקב ונפצע המג"ד אופק בוכריס.

 

ב-13 ביוני 2003, יום שישי, הוא יצא למשימה שהתבררה כאחרונה שלו: לכידת מבוקש בג'נין. אחרי שהושלם המעצר והכוח היה בדרכו מחוץ לעיר, ירה מחבל צרור לעבר הג'יפ שבו נסע צייאדה. כדור שחדר את לוחות המיגון פגע בצווארו והרג אותו.

 

באתר יזכור מצוטט חבר של צייאדה שכתב במלאות שש שנים לנפילתו: "תהיתי לעצמי יום אחד, מהו סודו של מור? מה יש בו שממגנט אליו חברים בכל מקום שבו הוא נמצא? מה בנוכחותו כה מרגיע ומשמח? מה בחיוכו כה קוסם? ועניתי לעצמי – הצניעות, הפשטות. נוכחות שלא תופסת מקום".

 

סמ"ר גל קובי נהרג אמש מירי צלף פלסטיני סמוך למערת המכפלה בחברון. החייל ספג כדור בודד בצווארו, פונה במצב אנוש לטיפול בבית החולים שערי צדק בירושלים ומת כעבור זמן קצר מפצעיו. הירי התרחש סמוך למחסום "בית מרקחת" באזור המערה במהלך הפרת סדר במתחם. זמן קצר לאחר מכן, הקימו המשטרה והצבא מחסומים רבים באזור בניסיון לאתר את היורה, וכוחות גדולים פתחו במצוד אחריו.


פורסם לראשונה 22/09/2013 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מרדכי צייאדה. "נוכחות שלא תופסת מקום"
צילום: דובר צה"ל
סמ"ר גל קובי
מומלצים