שתף קטע נבחר

מתפללים לשלום הרב יוסף: "שיפור מסוים"

הרב עובדיה יוסף מורדם ומונשם בבית החולים הדסה עין כרם. דרעי בקול חנוק: "מאתמול אנחנו מרגישים מיותמים ואנחנו מתפללים לבורא עולם". הבוקר עדכן רופאו פרופ' דן גילון: "יש רושם של שיפור מסוים. בסך הכול הייתי אומר שהוא יציב וזה בהחלט משמח אותנו"

מתפללים לשלומו: מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, עדיין מורדם ומונשם בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, והבוקר (יום ג') מסר פרופ' דן גילון, הרופא המטפל בו, כי "הרב עבר לילה שקט, והוא יציב מבחינת המערכות השונות. לגבי הסיבה שבגללה עבר אתמול הנשמה, יש רושם של שיפור מסוים. בסך הכול הייתי אומר שהוא יציב וזה בהחלט משמח אותנו". ynet העביר שידור החי מבית החולים.

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי ביקר הבוקר את הרב ואמר בקול חנוק: "מאתמול אנחנו מרגישים מיותמים ואנחנו מתפללים לבורא עולם שבקרוב נשמע בשורות טובות. הרב במצב יציב לפי הרופאים אבל המצב לא פשוט גם בגלל הגיל, הסכנה מזיהומים והחשש שהמצב יכול להידרדר. אנחנו מקבלים טלפונים מכל העולם ומכל החוגים - לא משנה חרדים דתיים חילוניים אשכנזים ספרדים יש דאגה גדולה מאוד. כולם מגלים התעניינות ודרישה לשלומו של הרב. אני מבקש שיתפללו לשלומו של הרב".
דרעי הוסיף: "מבחינת הרופאים כל הסימנים יציבים. יש התייעצות של צוות גדול של רופאים שמכסה את כל הבעיות. הרופאים מעודדים אותנו מאוד, אל ייאוש. אני אומר לכולם: זה הזמן להתפלל כי המצב הוא הפיך ויש סיכוי טוב שהרב יכול לצאת מזה".

מתפללים לשלום הרב בבית הכנסת  (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
מתפללים לשלום הרב בבית הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג )
 

פרופ' גילון הוסיף כי בשעות הבוקר תיעשה הערכה של הצוות הרפואי לגבי המשך ההנשמה וההרדמה של הרב: "ההנשמה עובדת ונרשם שיפור קל במדדים". לשאלה אם נשקפת סכנה לחיי הרב, השיב רופאו: "אצל כל אדם שחולה במחלות רציניות הכול יכול לקרות. עם זאת, ההחלטה להרדימו ולהנשימו נועדה למנוע הידרדרות חמורה במצבו ובעניין זה המטרה הושגה".

 

הנכד יונתן יוסף ()
הנכד יונתן יוסף

פרופ' גילון ()
פרופ' גילון

התפילה ההמונית ברחבת הכותל (צילום: גואל ועקנין - קול חי ) (צילום: גואל ועקנין - קול חי )
התפילה ההמונית ברחבת הכותל(צילום: גואל ועקנין - קול חי )

אלי ישי קורא תהילים (צילום: גואל ועקנין - קול חי ) (צילום: גואל ועקנין - קול חי )
אלי ישי קורא תהילים(צילום: גואל ועקנין - קול חי )

חסידיו של הרב מתפללים לרפואתו בבית החולים הדסה עין כרם, בבתי כנסת שונים, בכותל המערבי וגם בבתיהם. יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיע גם הבוקר לבית החולים. עשרות בני משפחה, מקורבים, חסידים ותלמידים של מנהיגה הרוחני של ש"ס הגיעו אמש לבית החולים בעקבות ההחמרה במצבו, ולצדם התפללו לשלומו גם עוברי אורח ששמעו על מצבו הקשה. "חכם עובדיה יוסף הוא הנשמה שלי, לא יקום לו יורש", אמר אחד מהם. 

 

המתפללים התגודדו מחוץ לחדרו במחלקה לטיפול נמרץ פנימי וקראו תפילות לרפואתו ופרקי תהילים. בין הבאים היו גם בניו ובנותיו, בהם הרב הראשי יצחק יוסף, וכן הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר. בהמשך חלקם עזבו, לאחר שהרופאים הרגיעו אותם כי מצבו של הרב עובדיה יציב ושההרדמה וההנשמה הם טיפול מונע שאינו מעיד בהכרח על החמרה.

 

"קרע לי את הלב"

אבל לרב הראשי יצחק יוסף ברור עד כמה המצב קשה. בנו של מרן יצא מחדרו בבית החולים בפנים נפולות ואמר ל-ynet: "כולנו מתפללים לקב"ה שיעשה לאבא נסים ונפלאות". הוא אמר שהתחושות האישיות שלו "קשות מאוד" ושאביו אכן צריך נס כדי לצאת ממצבו.

 

בכירי ש"ס גם הגיעו לבית החולים, ואמש הגיע להדסה גם השר לשעבר שלמה בניזרי. "אני רגיל לראות אותו במלכותו בפארו והדרו, ופתאום ראיתי אותו שוכב, מורדם ומונשם, וזה קרע לי את הלב. לפי מה ששמעתי מבני הבית המצב קשה - יכול להיות שיש שיפור מסוים ביחס לשעות הצהריים, אבל עדיין הוא זקוק להרבה תפילות ורחמי שמיים".

 

בניזרי הוסיף: "הרב עובדיה בשבילי הוא הרבה יותר מאבא, הוא ליווה אותי יד ביד באופן אישי גם ברגעים הכי קשים ואין אדם שעשה למעני כל כך הרבה כמותו. הוא היה בא אליי באופן אישי למעשיהו ואפילו קנה לי בעצמו אתרוג כשהייתי במאסר וטיפל בבני משפחתי".

 

לא היה גדול כמותו כבר 600 שנה

גם בכירי הבית היהודי הניחו בצד את המחלוקות הפוליטיות הקשות עם ש"ס ורבניה מהתקופה האחרונה, וסגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, ערך תפילה מיוחדת לרפואתו בבית המכפלה בחברון.

 

אחד המבקרים בהדסה, הרב מרדכי חסידים, הסביר מדוע הגיע לבית החולים: "חכם עובדיה יוסף הוא הנשמה שלי. לא היה אדם גדול כזה כבר 600 שנה, וגם לא יקום לו יורש. כולנו מתפללים לרפואתו. הוא חשוב לעם ישראל. הוא אחד ויחיד במינו ואי אפשר בלעדיו", הרב חסידים סיפר כי הוא מכיר את הרב עובדיה כבר 25 שנה ואוהב אותו אהבת נפש. "היחסים שלנו הם לא כמו רב ותלמיד, אלא אני העבד והוא המלך. הוא קודש קודשים, אין כמו חכם עובדיה בעולם". 

השר לשעבר שלמה בניזרי ליד בית החולים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השר לשעבר שלמה בניזרי ליד בית החולים(צילום: גיל יוחנן)

הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר(צילום: גיל יוחנן)

ח"כ אלי ישי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ אלי ישי(צילום: גיל יוחנן)

דרעי בכניסה לבית החולים (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
דרעי בכניסה לבית החולים(צילום: אוהד צויגנברג )

אדם נוסף שהמתין מחוץ לחדרו של הרב יוסף ואינו חובש כיפה סיפר כי הגיע לבית החולים בנסיבות מצערות אחרות שקשורות למשפחתו, אך לא יכול היה להישאר אדיש כששמע על מצבו של הרב עובדיה. "באתי גם לאחל רפואה שלמה וגם להתברך בעצמי על ידי הרבנים החשובים שמגיעים למקום". גם כמה נשים חרדיות שהו כמה שעות בחדר ההמתנה במחלקה לטיפול נמרץ ולא הפסיקו להתפלל.

 

מוקדם יותר אתמול התקיימה תפילה המונית לרפואת הרב יוסף ברחבת הכותל המערבי, בהשתתפות בניו, בהם הרב הראשי יצחק יוסף. יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, קרא לציבור להתפלל עבור הרב. "בעקבות ההחמרה בשעה האחרונה במצבו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף, אני פונה לכל אחד ואחת, דתיים וחילונים, להתאחד בשעה זו ולהתפלל לרפואתו", מסר דרעי.

   

פרופ' גילון אמר כי הוחלט לחברו למכונת הנשמה ולהרדימו בשל "קושי נשימתי שהתקדם", כהגדרתו. גילון, מנהל יחידה במערך הלב בהדסה, מסר כי מדובר בטיפול מונע, שנועד למנוע הידרדרות נוספת במצבו. "בסך הכול המצב לא טוב, הוא טופל בדיאליזה והושתל לו קוצב לב", סיכם פרופ' גילון, אך הדגיש כי "הרב נראה נינוח, מבחינת כל המדדים מצבו יציב".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר אתמול לרב הראשי יצחק יוסף, ואיחל רפואה שלמה לאביו. "אני מתפלל לשלומו של אביך", אמר נתניהו לרב, וזה הודה לו ואמר כי הספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ"ך שהתקיים בבית ראש הממשלה.

 

את המשדר החי צילמו אבי פרץ, ניצן דרור ואסי כהן

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 23/09/2013 23:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
הרב עובדיה יוסף
צילום: אורות
צילום: גיל יוחנן
בניזרי. "הוא זקוק לרחמי שמיים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים