שתף קטע נבחר

הודו: כוננות באתרים יהודיים מחשש לחטיפה

כלי תקשורת בהודו מדווחים כי בכיר ארגון איסלאמי הודה בחקירתו שאנשיו מתכננים לתקוף מוקדי משיכה יהודיים ולחטוף "יהודים מחו"ל". בעקבות זאת הוגברה הכוננות באתרים בכל רחבי הודו ובפרט במומבאי

כוחות הביטחון של הודו הגבירו בימים האחרונים את האבטחה סביב אתרים יהודיים שאותם נוהגים לפקוד גם תיירים מישראל, מחשש למתקפת טרור הכוללת חטיפת יהודים. כך מדווח היום (ד') העיתון Hindustan Times.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי הדיווח, מנהיג בארגון מוג'הידין הודי בשם יאסין בטקל, שנעצר לאחרונה, אמר לחוקרים ההודים כי אנשיו תכננו בעת מעצרו פעולה שמטרתה חטיפת "יהודים מחו"ל". לפי הדיווח ההודי, מקורות הודים וישראלים אומרים שהדבר מצביע על כך שהארגון משנה את מדיניותו ואינו עוסק עוד רק בנקמה לכאורה על פגיעה במוסלמים בהודו, אלא מאמץ אג'נדה יותר בינלאומית ופאן-איסלאמית.

 

אחרי הפיגוע בבית חב"ד במומבאי ב-2008 (צילום: AP) (צילום: AP)
אחרי הפיגוע בבית חב"ד במומבאי ב-2008(צילום: AP)

 

לפי Hindustan Times, בעקבות המידע הזה פורסמה אזהרה לאתרים יהודיים בכל רחבי הודו. עוד מצוין בדיווח כי מומבאי וגואה נחשבות לרגישות במיוחדות והאבטחה בהם הוגברה סביב בתי חב"ד ואתרים יהודיים אחרים. האזהרה, כך מדווח, פורסמה סביב ראש השנה, ב-3-4 בספטמבר.

 

בכיר הקהילה היהודית עזרא מוזס פרסם הודעה שבה נכתב: "מועצת יהודי הודו העבירה המלצות באימיילים ובטלפון לשמונה בתי כנסת במומבאי ותיין וביקשה מחברי הקהילה היהודית לנקוט משנה זהירות ולדווח למשטרה על כל חפץ חשוד או אדם חשוד. היות שאנחנו חוגגים כעת את סוכות, רוב היהודים בעיר פוקדים את בתי הכנסת ולכן יש צורך באזהרה".

 

אש מיתמרת בנובמבר 2008 ממלון טאג' מאהל, בשיא מתקפת הטרור (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אש מיתמרת בנובמבר 2008 ממלון טאג' מאהל, בשיא מתקפת הטרור(צילום: רויטרס)

 

לפי ה-Hindustan Times, הקונסול הכללי של ישראל במומבאי, יונתן מילר, אמר: "אנחנו בודקים את האיום, אבל אנחנו מרוצים מאוד

מהאבטחה שמספקות הרשויות בהודו ובמומבאי. במהלך תקופת החגים אנחנו תמיד מבקשים אבטחה, וגם השנה היה לנו שיתוף פעולה טוב עם הרשויות.

 

אף שבקטל ובכיר נוסף בארגון נעצרו, כוחות הביטחון ההודיים מחפשים עדיין אחרי שני חשודים נוספים. אחת ההערכות היא שחטיפת יהודים על-ידי הארגון נועדה לצורכי מקח כדי להביא לשחרור אסירים פעילי ג'יהאד בהודו.

 

אין זו הפעם הראשונה שאתרים יהודיים נמצאים על הכוונת של ארגוני טרור בהודו. בנובמבר 2008 היה בית חב"ד במומבאי אחד משורה של אתרים שהותקפו במתקפת הטרור הגדולה של ארגון "לשקר א-טייבה" הפקיסטני, ושבה נרצחו 173 בני אדם ועוד מאות נפצעו. בבית חב"ד עצמו נרצחו חמישה ישראלים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע בבית חב"ד במומבאי ב-2008
מומלצים