שתף קטע נבחר

"מצב הרב קשה מאוד, הסיכוי להחלמתו קטן"

הרב עובדיה יוסף עדיין מורדם ומונשם בבית החולים הדסה. הרופא המטפל: "מצבו קשה עד קשה מאוד, אבל יציב. אי אפשר להבטיח שהמערכות יחזרו לתפקד". בנו, הרב דוד יוסף: "הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מזה, אבל זה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן"

לתפילות הקבועות בשמחת תורה ובהושענא רבה, הצטרפו גם התפילות לרפואתו של מרן, הרב עובדיה יוסף. מנהיגה הרוחני של ש"ס ממשיך להיות מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם, כשהוא מונשם ומורדם. פרופ' דן גילון, הרופא המטפל ברב, אמר הערב (ה'): "מצבו קשה עד קשה מאוד אבל בסך הכול יציב. הוא עבר את החג ללא שינוי משמעותי. אין החמרה וזה טוב". ynet העביר בשידור חי את העדכון הרפואי מבית החולים הדסה לגבי מצבו של הרב בן ה-93.

 

פרופ' גילון הוסיף: "המחלות שיש לרב בשילוב הגיל שלו - הסכנה תמיד נמצאת ברקע ולא מאוד רחוק. כרגע אין שום סיבה לשינוי מיידי. אנחנו אפילו לא נכנסים לשאלה אם להיות אופטימיים או לא. כל רווח קטן הוא טוב וכל שינוי קטן הוא לא לטובה".

 
בנו של הרב עובדיה, הרב דוד יוסף, מסר לפני העדכון הרשמי כי אין שינוי משמעותי במצבו של אביו: "היינו אצלו כל ארבעת בניו יחד עם הרב אריה דרעי. עבר עלינו חג שמחת תורה קשה מאוד ואנחנו מקווים לרחמי שמיים. כרגע המצב יציב ואנחנו מאוד מקווים שיהיה טוב. הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מהמצב הזה, זה לא בלתי הפיך. יש כמה בעיות שהוא צריך להתגבר עליהן".
 
הרב דוד יוסף הוסיף כי "ברור שזה לא עניין של יום-יומיים, זה ייקח זמן. דיברתי איתו ביום ראשון כמה שעות לפני שהוא הורדם. כל המשפחה שסביבו מרגישה כאב נורא לראות אותו סובל כאבים קשים ונוראיים. אני רק רוצה לבקש מכל עם ישראל להתפלל, להמשיך להתפלל".
 
ח"כ אלי ישי אמר: "ממשיכים להתפלל. כתוב חרב מונחת על צווארו של אדם - אל תתייאש מן הרחמים".
 

אתמול בבוקר עבר הרב עובדיה פרוצדורה רפואית מסובכת. המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' יעקב נפרסטק, מסר אז כי הוחלט לא להחליף את קוצב הלב הזמני שלו בקוצב לב קבוע, אלא להחליף אלקטרודה בלבד. "קיימת סכנה לחייו, אך לא בטווח המיידי", אמר אז פרופ' נפרסטק, ומסר כי מצבו קשה אך יציב.

 

מאז יום שני בשעות אחר הצהריים מאושפז המנהיג החרדי-ספרדי במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מחוסר הכרה. בתחילה נרשם שיפור קל במצבו, וההרדמה אכן השיגה את מטרתה - בלימת ההידרדרות וקריסת המערכות, אך בהמשך התהפכה המגמה והמצב החמיר שוב. הרב מטופל בדיאליזה ובתרופות בשל בעיות בתפקוד הכליות ובלחץ הדם, אך ללא הטבה של ממש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים