שתף קטע נבחר

יורד מינון חומרי ההרדמה לרב עובדיה יוסף

לאחר שהבוקר נערכו לרב בן ה-93 בדיקות מקיפות הוחלט להוריד את המינון. מצבו עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד

הרופאים בבית החולים הדסה עין כרם מתכוונים להוריד בהדרגה את מינון חומרי ההרדמה שמקבל הרב עובדיה יוסף בארבעת הימים האחרונים. כך עדכן לפני הצהריים (יום ו') הקרדיולוג פרופ' דן גילון.

 

לאחר שהבוקר נערכו לרב בן ה-93 בדיקות מקיפות, התקיימה התייעצות בהשתתפות הצוות הרפואי ומומחים מתחומים שונים, שבחנו את מצבו. הם הודיעו כי מצבו של הרב נותר ללא שינוי משמעותי והוא עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד.

 

אך בעקבות תוצאות בדיקות מקיפות שנערכו לו והצביעו על שיפור קל בחלק מהמדדים, הוחלט להחליש את מינון חומרי ההרדמה. פרופ' גילון הדגיש כי הצוות לא מצפה לתגובה מיידית לשינוי בטיפול והדברים ייבחנו בטווח של כמה ימים.

 

סמוך לחדרו התקיים אתמול מניין תפילה מאולתר בהשתתפות בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי ואחרים, כדי לא לבטל לחלוטין את מצוות ואווירת החג. לפי המנהג הם רקדו עם ספרי תורה, אבל עשו זאת במתכונת צנועה ומצומצמת.

 

במהלך החג סיירו הרבנים לבית משפחת יוסף בין מחלקות המרכז הרפואי כדי

 לשתף את החולים בשמחת התורה, לעודד אותם - וגם להתעודד בעצמם. "היה קשה, אבל ידענו שאם מרן היה יכול - הוא היה מצווה עלינו לשמוח", סיפר ח"כ דרעי.

 

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה, אמר אמש: "היינו אצלו כל ארבעת בניו. עבר עלינו חג שמחת תורה קשה מאוד ואנחנו מקווים לרחמי שמיים. כרגע המצב יציב ואנחנו מאוד מקווים שיהיה טוב. הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מהמצב הזה, זה לא בלתי הפיך. יש כמה בעיות שהוא צריך להתגבר עליהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים