שתף קטע נבחר

פרס: מסתכנים בשמירה על מקומות קדושים

בביקור בבית משפחת קובי, שבנה גל נהרג מירי צלף בחברון, הסביר הנשיא: "הצלחנו שכל המקומות הקדושים יישארו בידינו, ואם רוצים לשמור עליהם צריך להמשיך לקחת סיכון. לשם שולחים את הטובים ביותר"

"בנכם הוא גיבור שנפל על משמרתו בהתנדבות וברצון, אנחנו מאוד גאים בו, הוא היה ילד יוצא מן הכלל". כך ניחם הבוקר (יום ו') נשיא המדינה שמעון פרס את סמדר ועובד קובי, הוריו של סמל ראשון גל גבריאל קובי, שנהרג מירי צלף ביום ראשון השבוע בחברון.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

נתניהו הורה ליישב את בית המכפלה בחברון

סוכות בחברון: יותר חיילים ממטיילים בקסבה

 

הנשיא הגיע לבית ההורים בטירת כרמל, עת שהו במקום גם מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל אמיר ידעי, ומפקד חטיבת גבעתי שבה שירת קובי ז"ל, אלוף משנה עופר וינטר. הנשיא נפגש עם ההורים ועם אחיו של החייל, אוראל ועמית.

 

ההורים סיפרו על בנם שחגג יום הולדת 20 בחודש אוגוסט, שמע מהם על אהבתו לכדורגל והאם אף סיפרה על נסיעותיו לגרמניה במסגרת משלחת של נוער מטירת כרמל. "הוא אהב מאוד את החיים, אהב לחיות וליהנות", סיפר האב לנשיא.

 

גל קובי. נשאר בן 20 (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
גל קובי. נשאר בן 20(צילום: אבישג שאר-ישוב)

הלוויתו של קובי בחיפה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
הלוויתו של קובי בחיפה(צילום: אבישג שאר-ישוב)
 

הנשיא בבית המשפחה (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)
הנשיא בבית המשפחה(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

הנשיא השיב: "רק אחרי שהבן נופל מתחילים ללמוד על התכונות הנפלאות שלו, ככה למדתי במהלך השנים. הנופלים הם לא כאלה שמתפארים ומקשקשים, הם בדרך כלל ביישנים, רק אחר כך החברים באים ומספרים ומתגלה האישיות המדהימה".

 

הנשיא התייחס לפעילות של צה"ל בחברון והזכיר כי בהסכמים השונים במהלך השנים "הצלחנו שכל המקומות הקדושים יישארו בידינו, גם מערת המכפלה, היישוב היהודי והדרך המובילה אליה. זה לא משנה את העובדה שאנחנו מיעוט במקום. נגד זה אין מה לעשות והצלף ניצל את העובדה שהיה יכול להסתתר באוכלוסייה. אם אנחנו רוצים לשמור על המקומות הקדושים אנחנו צריכים להמשיך לקחת את הסיכון הזה. צריך לזכור שלשם שולחים את היחידות והאנשים הטובים ביותר".

 

בהמשך הוסיף הנשיא: "זה לא מקרה שהוא היה שם, זו אחת מנקודות הרתיחה ומהמקומות הקשים ביותר שיש. לא הכרתי את גל באופן אישי אבל מהעדויות של החברים וממה שאני שומע כאן אני מרגיש שאני מכיר אותו קצת יותר. הוא אדם יוצא מן הכלל בעיני המדינה הוא נחשב לגיבור שנפל על משמרתו, שלמרות שהיה כל כך צעיר גילה תכונות כל כך אציליות של אדם ושל מתנדב", אמר הנשיא.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גל קובי. נהרג בחברון
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
הנשיא בביקור אבלים
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
מומלצים