שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף "במגמת התעוררות"

פרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב, סיפר שבמהלך השבת הגיב הרב להורדת מינון ההרדמה וגם הדלקת שממנה הוא סובל פחתה. " זהו שיפוע עדין של שיפור במסגרת מצב בסיסי של קשה עד קשה מאוד"

שיפור קל במצבו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שעדיין מאושפז במצב קשה עד קשה מאוד בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. פרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב, סיפר כי במהלך השבת הגיב הרב להורדת מינון ההרדמה שעליה הוחלט קודם וכי חלה ירידה בדלקת שממנה הוא סובל.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

השבוע לפני: "מעגל המלחמות נסגר" ב-3:30 לפנות בוקר

לבנון, איראן או סודן: לאן יפנה מנהיג חמאס?

 

הרב מקבל מינון מופחת של תרופות לתמיכה בלחץ הדם: "מדובר בשיפוע עדין של שיפור", אמר הרופא. ביום שישי נערכו לרב בן ה-93 בדיקות מקיפות, ובתום התייעצות בהשתתפות הצוות הרפואי ומומחים מתחומים שונים, הודיעו שהם מתכוונים להוריד בהדרגה את מינון חומרי ההרדמה.

 

"הרב עבר שבת שקטה, את מצבו בסך הכול אנחנו מגדירים עדיין כקשה עד קשה מאוד, אבל יש מספר מדדים שמעידים על מגמה ברורה של שיפור וזה מתבטא במספר פרמטרים", אמר גילון. "החשוב ביותר לדעתנו הוא מגמה של התעוררות לאחר הפסקת הטיפול ההרדמתי בתרופות. זו רק ההתחלה, אנחנו נצטרך לצפות בהמשך ולראות איך זה מתקדם".

 

לדבריו, השיפור שחל בדלקת שממנה סובל הרב והמינון המופחת של תרופות תומכות לחץ דם מעידים על "שיפוע עדין של שיפור. כל זה במסגרת מצב בסיסי של קשה עד קשה מאוד". פרופסור יוחנן שטסמן, רופאו האישי ומקורבו של הרב, הוסיף כי "למרות השיפור הקל, מצבו עדיין קשה מאוד. יש לו עוד דרך ארוכה לעשות וכולנו מתפללים".

 

הרב דוד יוסף, בנו של הרב, אמר כי "עצם השיפור - גם אם הוא מזערי - הוא דבר חיובי ומקור לאופטימיות, משום שהמצב הסטטי, שהיה עד עתה, אינו טוב". הוא הביע תקווה שהמגמה תימשך עד להטבה הדרגתית משמעותית במצבו הרפואי של אביו, וקרא לציבור להתפלל לכך. בסביבתו של הרב הוסיפו כי הוא פקח פעם אחת את עיניו והגיב בלחיצות יד לניסיונות לתקשר עמו. עם זאת, לא ברור עד כמה הוא מודע למצב סביבו.

 

ביום חמישי התקיים סמוך לחדרו של הרב מניין תפילה מאולתר בהשתתפות בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי ואחרים, כדי לא

לבטל לחלוטין את מצוות ואווירת החג. לפי המנהג הם רקדו עם ספרי תורה, אבל עשו זאת במתכונת צנועה ומצומצמת. במהלך החג סיירו הרבנים לבית משפחת יוסף בין מחלקות המרכז הרפואי כדי לשתף את החולים בשמחת התורה, לעודד אותם - וגם להתעודד בעצמם. "היה קשה, אבל ידענו שאם מרן היה יכול - הוא היה מצווה עלינו לשמוח", סיפר ח"כ דרעי.

 

מאז יום שני בשעות אחר הצהריים מאושפז המנהיג החרדי-ספרדי במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מחוסר הכרה. בתחילה נרשם שיפור קל במצבו, וההרדמה אכן השיגה את מטרתה - בלימת ההידרדרות וקריסת המערכות - אך בהמשך התהפכה המגמה והמצב החמיר שוב. הרב מטופל בדיאליזה ובתרופות בשל בעיות בתפקוד הכליות ובלחץ הדם, ללא הטבה משמעותית.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים