שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שוחרר מהכלא מפיק הסרט על מוחמד
  איש העסקים מארק באסלי יוסף, שסרטון בהפקתו "Innocence Of Muslims" גרם לסערה גדולה בעולם הערבי, שוחרר ממעצר שנה לאחר מאסרו. האם הדבר יצית מחדש את מחאות המוסלמים? בינתיים, נודע על שתי יוזמות להבאת סיפור המתקפה על השגרירות האמריקנית בבנגזי למסך

  החודש לפני שנה סער העולם הערבי כולו בעקבות סרטון יוטיוב ערוך ברישול ומשוחק ומבויים בחובבנות, ובו נגלית בפני הצופים דמותו של הנביא מוחמד כשהוא שותה, הולל, בוזז, מתעמר בסובבים אותו, וגם בעל חיבה מגונה לקטינים. בדיעבד התגלה כי מפיק המיזם המפוקפק, שכונה "Innocence Of Muslims", הוא מארק באסלי יוסף, נוכל חלקלק שבעקבות יציאת הסרט הובא למעצר לפני שנה. ביום חמישי האחרון הוא יצא לחופשי - כך מסר עורך דינו בסוף השבוע.

   

  מארק באסלי יוסף בן ה-57 הוא אזרח אמריקני ממוצא קופטי, אשר ביקש לפעול נגד רדיפת בני עמו במצרים באמצעות מצלמת הקולנוע, הבמאי אלן רוברטס, והשחקנים שלוהקו לפרויקט במרמה. שידורו של הסרטון בטלוויזיה המצרית הצית אש במזרח התיכון וברחבי העולם. מפגינים מוסלמים זועמים יצאו לרחובות וב-11 בספטמבר 2012 אף הותקפה נציגות אמריקנית בעיר בנגזי שבלוב - התקפה שגבתה את חייהם של ארבעה אמריקנים, בהם השגריר ג'יי. כריסטופר סטיבנס.

   

  זכרונות מהמתקפה בבנגזי 

   

  חשיפת הסרטון והסערה שבאה בעקבותיו גררה ביקורת רבה של הממשל האמריקני נגד יוצריו. חקירה מהירה גילתה כי המפיק, שכינה עצמו כסם באסילה (ישראלי לשעבר, כך גרסה השמועה), הוא בעצם "איש העסקים הקופטי" נאקולה באסילה נאקולה, או בשמו הנוכחי מארק באסלי יוסף. אחרי חשיפתו הפומבית, ירד עם משפחתו למחתרת, אלא שזרועות החוק בארצות הברית איתרו אותו והוא הואשם בכך שהפר את תנאי השחרור שלו מפרשיית הונאה בה הואשם בעבר - תירוץ נוח לכליאתו בהוראת בית המשפט בקליפורניה, שפסק לו שנת מאסר וארבע שנים על תנאי.

   

   

  עתה, משריצה את שנת המאסר, ויצא לחופשי, הוא צריך להיות מודאג מגזר הדין שפסק נגדו בית המשפט במצרים על מעלליו: עונש מוות. בו בעת, הממשל האמריקני צריך להיות מודאג מהתגובות ששיחרורו עלול לעורר בעולם הערבי, דווקא בימים בהם אפשר לחוש בהתחממות ביחסי הבית הלבן ומדינות האיסלם - ובראשן איראן.

   

  עורך הדין סטיב סיידן בדרך למשפטו של מרשו באסלי יוסף לפני שנה (צילום: MCT)
  עורך הדין סטיב סיידן בדרך למשפטו של מרשו באסלי יוסף לפני שנה(צילום: MCT)

   

  עוד סוגייה שעלולה להטריד את מנוחתם של ברק אובמה ואנשי צוותו בבית הלבן היא זו הקשורה לאותה התקפת טרור בבנגאזי. סרט חדש בהפקת רשת הטלוויזיה HBO אותה יוביל ג'רי ויינטראוב, יביא למסך את סיפור המתקפה ההיא בהתבסס על תחקירם של פרד ברטון וסמואל כץ כשפי שהובא בספרם

  "Under Fire: The Untold Story of the Attack in Benghazi", שיצא למדפים מוקדם יותר החודש. בהתחשב בהסתבכות התדמיתית שנגרמה לממשל בעקבות שינויי הגרסאות של נציגיו בניסיון להסביר את המתקפה, הסרט המדובר עשוי להעלות מחדש את הנושא לדיון.

   

  ובעצם, נראה כי הנושא מעולם לא ירד מסדר היום - לפחות לא זה הקולנועי. ימים ספורים לפני ההודעה על הסרט של HBO, הכריזו בחברת ההפקה ת'אנדר רואד על יוזמה קולנועית משלהם שתספר את סיפור המתקפה בבנגאזי. הסרט יתבסס גם הוא על ספר "The Embassy House" מאת סמל מורגן ג'ונס ודמיאן לואיס. כך מציינים בהוליווד את יום השנה לחשיפת "Innocence Of Muslims", המצטרפים לשחרורו של השכן באסלי יוסף לביתו בלוס אנג'לס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שוחרר מהכלא מפיק הסרט על מוחמד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים