שתף קטע נבחר

אינטל מחדשת את פעילות מיקרון ישראל

כל עובדי מפעל מיקרון בקריית גת יזכו להצעות עבודה מענקית השבבים במהלך החודשיים הקרובים - רובן בתחום מערכי הייצור. המפעל צפוי להמשיך לעבוד עם כל ספקיו הנוכחיים

לאחר דיונים רבים, הודיעה אינטל ישראל על חידוש הפעילות של מיקרון ישראל. במסגרת ההסכם שנחתם בין החברות, תגיש אינטל לעובדי מיקרון 800 הצעות עבודה במשרה מלאה, 130 הצעות עבודה זמנית ו-60 משרות סטודנט. על פי ההודעה של אינטל, כל ספקי מיקרון ימשיכו לעבוד איתה.

 

מאז תחילת השנה ריחף צל כבר על מפעל מיקרון ישראל, אותו החליטה לסגור החברה העולמית. המפעל שנמצא בשטחה של מפעל אינטל בקרית גת היה תחת מגבלות קשות ולא יכול היה לעבור לחברה אחרת ללא אישורה של ענקית השבבים.

 

מאינטל נמסר שבשבוע הקרוב תפעל החברה להכנת הצעות עבודה לעובדי מיקרון. במהלך השנה הקרובה ימשיך מפעל מיקרון לייצר זיכרונות פלאש עבור החברה, כדי שתוכל לעמוד בהתחייבויותיה ללקוחות. עובדי מיקרון יצטרפו לאינטל בחודשיים הבאים ויועסקו במגוון תפקידים, מרביתם בתחום הייצור. אינטל מעסיקה כיום 3,000 עובדים במפעל בקריית גת ובסה"כ 8,500 בישראל.

 

אינטל אמורה להפסיק לייצר את הזיכרונות עבור מיקרון באוגוסט 2014. לפי הערכות, אינטל שוקלת להשתמש במפעל מיקרון כבסיס למפעל חדש שהיא מתכננת להקים ומיקומו הסופי טרם פורסם. לאחר שבהחלטתה הקודמת בחרה החברה להקים את המפעל באירלנד וארצות הברית, צפויה ישראל כיום להיות מועמדת בכירה למפעל החדש, בכפוף להסכמים שתצליח החברה להשיג עם הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים