שתף קטע נבחר

חשד: הורים "סגרו חשבון" עם גננת בהצתה

בעוד כבאים משתלטים על הלהבות ליד בית הגננת בקריית מלאכי, הוצת גם הגן במושב חלץ. החשד: הורים שעליהם דיווחה כי הם אלימים כלפי ילדיהם, עומדים מאחורי המעשים: "אתמול נקבעה איתם פגישה אך הם סירבו להגיע. אנחנו המומים"

חשד לאלימות קשה של הורים נגד גננת: במשטרה חושדים שהורים של ילדים בגן במושב חלץ שבדרום הציתו את הגן ואת מכוניתה של הגננת מקריית מלאכי בשל סכסוך. בני משפחתה דיווחו כי היא הגישה בעבר תלונה כיוון שנופצו שמשות מכוניתה, אך האיומים ששיגרו לעברה הורים שעליהם דיווחה כי הם אלימים כלפי ילדיהם, נמשכו. המשטרה מתכוונת לעצור את ההורים החשודים.   

 

עוד דיווחי חדשות ב-ynet:

"תג מחיר" בירושלים: מכוניות הושחתו

פרחחים, איומים והפרעות שינה. לילה בניידת

 

צוותי כיבוי מאזור אשקלון הוזעקו לכיבוי המכונית הבוערת, אך היא נשרפה כליל. מאוחר יותר הוזעקו צוותי כיבוי לגן והשתלטו על הלהבות. נזק כבד נגרם למבנה. רק כאשר איתרו את בעלת הגן כדי לדווח לה על המקרה, הבינו צוותי הכיבוי כי מדובר בגננת שמכוניתה הוצתה. 

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

הגן נחרב בהצתה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
הגן נחרב בהצתה(צילום: אבי רוקח)
 

בני משפחתה של הגננת סיפרו כי איומים שוגרו לעברה כיוון שהיא דיווחה למשרד החינוך על חשד לאלימות מצד הורים כלפי ילדיהם. קרוב משפחה אמר: "היא מאוד נסערת ומבולבלת. במשך כל חג סוכות ניסינו לשכנע אותה שתעזוב את העבודה, כי היא לא צריכה את זה. לא מגיע לה יחס כזה מהורים אלימים".

 

עוד סיפר כי הגננת "ספגה איומים מההורים האלה, גם מאחת הסבתות של ילדים בגן. אבל היא בסך הכול עשתה את העבודה שלה ודיווחה למשרד החינוך על חשד לאלימות מצד ההורים כלפי הילדים. זה כנראה מה שגרם להם לעשות את זה".

 

לדבריו, לאחר שנופצו שמשות מכוניתה בקיץ, היא הגישה תלונה בתחנת המשטרה בשדרות, אבל התיק נסגר מחוסר ראיות. "לכן אותם עבריינים יכלו להרשות לעצמם לעבור לשלב הבא ולשרוף לה את הרכב ואת הגן. אם היו עוצרים אותם לפני חודש, זה היה נמנע". מהמשטרה נמסר בתגובה כי אכן הוגשה תלונה בחודש אוגוסט והנושא נבדק ולא נמצאו ראיות, ולכן התיק נסגר.

 

מנהלת אגף החינוך של המועצה האזורית חוף אשקלון, רחל אוחנה, שתחת שיפוטה פועל הגן: "מדובר בגננת מוערכת מאוד ומקצועית שנמצאת בתפקיד כבר שמונה שנים. יש סכסוך עם שני הורים שדרכה החינוכית של הגננת לא מצאה חן בעיניהם. בערב הפתיחה של הגן הם ניפצו את שמשות המכונית שלה. מאז שהחלה השנה ילדיהם לא הגיעו לגן. היו ניסיונות למצאו פתרונות על מנת להתפייס. אתמול נקבעה איתם פגישה אך הם סירבו להגיע. אנחנו המומים מאירועי ההצתה. הגננת עוברת משבר קשה מאוד בגלל האירועים. היא זוכה לתמיכה של כל ההורים ואף ישנה עצומה שחתמו עליה ההורים לטובתה".

   

משטרת קריית מלאכי פתחה בחקירה, שבה התברר כי בינה לבין כמה מהורי הגן התגלע סכסוך ועל פי החשד זהו הרקע להצתה. בשלב זה אין עצורים. הגננת מסרה עדות במשטרה ואף סיפקה לחוקרים שמות של חשודים פוטנציאליים: "אני יודעת מי יכול היה לעשות לי דבר כזה", אמרה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
הגן שהוצת
צילום: אבי רוקח
צילום: אבי רוקח
הגן שהוצת
צילום: אבי רוקח
מומלצים