שתף קטע נבחר

חסן חזר לנמל: "לחסנובסקי זה לא היה קורה"

יו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד, אלון חסן, שב לעבודתו לאחר שלושה חודשי היעדרות והתקבל בחיבוקים ונשיקות. מזכיר הוועד: "מדובר במאבק עדתי. אם היו קוראים לו אלון חסנובסקי זה לא היה קורה"

יו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד , אלון חסן , שב הבוקר (ג') לנמל לראשונה מזה שלושה חודשים של היעדרות והתקבל על ידי עובדי הנמל בחיבוקים, נשיקות וברכות. 

 

 

אנשי הוועד הכינו לכבודו של חסן שולחן ערוך עם בורקסים, גבינות, קרקרים, ירקות חתוכים ושתייה קרה. חסן התייחס לחזרתו על רקע הטענות לכאורה לפיהן הוא מפעיל עסקים פרטיים עם נמל אשדוד. "אני מופתע מכמות התקשורת שמתעניינת בי", אמר.

 

 

"אני שמח לחזור, מתרגש ומרגיש כאילו אני עולה לכיתה א'", הוסיף. "מהרגע שעזבתי זמנית את הנמל, לא היה לי ספק שאחזור. יש לנו המון עבודה, יש הרבה בעיות, ובעזרת עבודה קשה נתגבר על הכל. אני שמח להיות חלק ממשפחת הנמל".

 

"לאלון חסנובסקי זה לא היה קורה"

חסן השעה את עצמו לפני כשלושה חודשים בעצה אחת עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לזמן בלתי מוגבל, לאחר שעלו טענות לכאורה על עסקים נוספים שהוא מנהל עם הנמל. בתקופה שנעדר, הוא התפטר מכל עסקיו הפרטיים שעמדו לכאורה בניגוד עניינים, ולאחר בדיקה של ההסתדרות הוחלט לאפשר לו לשוב לתפקיד. "אני מודה להסתדרות שלא נגררה אחרי ההכפשות", אמר, הצדק היה איתי לאורך כל הדרך".

 

חסן מתקבל בנשיקות (רועי עידן) (רועי עידן)
חסן מתקבל בנשיקות(רועי עידן)

 

על רקע חזרתו לעבודה, אמרה אמש יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', כי חסן הוא "תפוח רקוב". חסן סירב להתייחס לביטוי זה, אולם מי שעמד לצידו היה מזכיר הוועד, אבינועם שושן, שאמר: "מי שטוען שאלון חסן הוא תפוח רקוב הוא בעצמו פוליטיקאי רקוב".

 

גם שר האוצר, יאיר לפיד, מתח הבוקר ביקורת על חזרתו של חסן לנמל ואמר כי מדובר ב"פגיעה של ממש בעבודה המאורגנת בישראל". לפיד הוסיף: "עבודה מאורגנת ושמירה על זכויותיו של ציבור העובדים בישראל ראוי שיהיו מיוצגות על-ידי מי ששמים לנגד עיניהם את טובת העובדים ולא את טובתם האישית"

 

שושן התייחס גם לביקורת של שר האוצר ואמר: "שיאיר לפיד לא יטיף מוסר כי הוא ונתניהו רימו את כל המדינה. ל-90% מהשרים יש עסקים מהצד, אז מי הם בכלל שיטיפו מוסר לאלון חסן? מדובר במאבק עדתי. אם לאלון חסן היו קוראים אלון חסנובסקי זה לא היה קורה. כשעופר עיני שאל את חסן האם הוא מוכן לוותר על עסקיו למען עבודה בנמל, אז אלון אמר שכמובן, הוא מעדיף את העבודה בנמל. לצערי עשו מאיתנו מפלצות".

 

ההסתדרות אישרה לחסן לשוב

חסן השעה את עצמו בעקבות בדיקה של דירקטוריון הנמל שמצאה כי הוא היה בעלים או היה קשור עסקית לשלוש חברות שונות שפעלו בנמל. מדובר בחברת בן עידן הובלות שהפעילה צי משאיות תובלה בשטחי הנמל, חברת "הופס" למתן שירותי ומוצרי ניקיון וחברת הלוגיסטיקה "דנה". עבודת שתי החברות הראשונות הופסקה באמצע יוני האחרון.

 

לטענת ההסתדרות, הוועדה המשפטית שעסקה בעניינו ביקשה ממנו להציג "אישורים ומסמכים הקשורים לעסקיו. לאחר שבחנה את הנושא מצאה כי חסן אינו מקיים נכון להיום, במישירין או בעקיפין, יחסים עסקיים עם חברת נמל אשדוד".

  

עוד טוענים בהסתדרות, כי חסן חתם על תצהיר "שבו התחייב שלא לקיים עסקים כאמור בעתיד וכי אם יימצא שהוא מקיים עסקים עם חברת נמל אשדוד הוא יודח מתפקידו". לפיכך, כך טוענת ההסתדרות, "סבורים חברי הוועדה כי אין מקום למנוע את שובו של אלון חסן לוועד העובדים".

 

יצוין שחסן טען כל העת שפעילות החברות שהיה קשור אליהן, הייתה ידועה להנהלת הנמל ולבכירי ההסתדרות. בצד זאת, בשבועות האחרונים בוחן דירקטוריון החברה חשדות נוספים לפיהם חסן היה מעורב בפעילות של חברות נוספות לרבות חברות שילוח ואחסנת מטענים. הבדיקה צפויה להסתיים עד סוף אוקטובר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רועי עידן
חסן מתקבל בחיבוקים בנמל
רועי עידן
רועי עידן
חסן. "שמח לחזור"
רועי עידן
מומלצים