שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ביטורנט: עושים צ'אט בטוח

  החברה לשירותי חיבור ישיר בין משתמשים עושה ניסוי במערכת שיחות מיידיות שלא תאוחסן בשרת. האם היא תהיה בטוחה לחלוטין מהאזנות? לא, שום דבר בעולם לא בטוח לחלוטין

  על רקע פרשת סנאודן וה-NSA שמגלים שמידע שלנו ברשת עשוי להיות חשוף, עושים בביטורנט ניסוי במוצר שעשוי לעזור לאלו שמעוניינים לדבר ברשת במקסימום אבטחה. ביטורנט צ'אט קוראים לשירות, בהודעות בעצם בהודעות ללא שרת אלא עמית מול עמית - P2P. זאת בדומה לטכנולוגיה שאיתה מפיצים קבצים בצורה חוקית ופיראטית.

   

  "השנה בלבד, יותר משישה מיליון אנשים הושפעו מדליפת מידע". מספרים בבלוג ביטורנט, ומפנים לדו"ח של חברת האבטחה סימנטק. בהמשך הדברים, אומרים ש כי "הזכות לבעלות על השיחות המקוונות שלך לא נתונה והיא צריכה להיות". לאחר מכן מסבירים בביטורנט שהם ישתמשו בטכנולוגיה של הפצת הקבצים המבוזרת שלהם – כדי ליצור שיחה מיידית. "המטרה שלנו היא להבטיח שהשיחות שלך יישארו שלך: פרטיות, מאובטחות וחופשיות".

   

  השירות, שאליו אפשר לקבל הזמנה , מציע שלוש הבטחות מרכזיות:

   

  • הצ'אט מעולם לא מאחסן את ההודעות שלך על שרת, אז הן בטוחות מדליפת מידע ועיניים סקרניות. 
  • ההודעות שלך יגיעו רק לאלו שאתה בוטח בהם באמצעות שימוש ברשת p2p מוצפנת.
  • שלח כמה הודעות שאתה רוצה, למי שאתה רוצה. אין גבולות ואין חיובים.

   

   

  באתר Cnet שאלו לתגובתם של ביטורנט לגבי בקשות למידע מסוכנויות ממשלתיות כמו ה-NSA אם יהיו. "אנו לא מכירים תוכניות של ה-NSA", אמר מנהל

  התקשורת בחברה כריסטיאן אווריל. "אז זה לא משהו שאנחנו יכולים להגיב עליו". לאחר מכן הוסיף: "אנחנו מתמקדים ביצירת משהו עמיד שלא נסמך על מידע בענן, שמכבד את פרטיות המשתמש ושיש לו יתרונות עבור הצרכן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים