שתף קטע נבחר

"ביביטורס": אודליה כרמון העידה במשטרה

הבדיקה בפרשת מימון הטיסות מתקרבת לסופה. ל-ynet נודע שכרמון, שהייתה יועצת התקשורת של נתניהו, נשאלה על מידת מעורבותו בנסיעה לארה"ב ב-2006. במשטרה ישקלו לבקש מרה"מ למסור עדות לפני שיחליטו אם לפתוח בחקירה פלילית

התקדמות בבדיקת פרשת "ביביטורס ": ל-ynet נודע כי אודליה כרמון, שהייתה יועצת התקשורת של בנימין נתניהו, מסרה בימים האחרונים עדות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) של המשטרה בעניין מימון טיסותיו.

 

עדותה של כרמון מצטרפת לממצאים אחרים שנאספו ביאח"ה. בקרוב יוגש החומר לשולחנו של ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, וזה יחליט אם יש די ראיות לפתוח בחקירה פלילית והוא אמור להעביר את החלטתו ליועץ המשפטי לממשלה.

 

פרשת ביביטורס נחשפה בערוץ 10, ובמסגרתה עלה בין היתר חשד למימון כפול שקיבל נתניהו בשנת 2006, משני גופים שונים, עבור נסיעה שלו לארצות הברית בהיותו יו"ר האופוזיציה.

אודליה כרמון. הייתה במעגל הקרוב (צילום: רמיר זרנגר, "ידיעות אחרונות") (צילום: רמיר זרנגר,
אודליה כרמון. הייתה במעגל הקרוב(צילום: רמיר זרנגר, "ידיעות אחרונות")

בדיקת המשטרה בנושא החלה לפני כמה שבועות והואצה באחרונה. חוקרי יאח"ה הגיעו למעגל הקרוב ביותר לנתניהו באותם ימים, עם עדותה של כרמון. במשך כמה שעות היא נשאלה בנוגע לאותם שני מקורות מימון. החוקרים התעניינו גם לגבי מידת מעורבותו של נתניהו באותה הנסיעה.

 

מבקר המדינה יוסף שפירא העביר במהלך 2012 את התייחסותו לפרשת "ביביטורס" ליועץ המשפטי לממשלה, וזה אף מינה פרקליט שיבדוק את הטענות במקביל לבדיקה שמנהלת המשטרה.

 אגב, אותו פרקליט, אורי קורב, ניהל את המשפט נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשה שקשורה אף היא למימון כפול של טיסות - "ראשונטורס". אולמרט זוכה מאותו אישום. 

 

הבדיקה בעניין נתניהו מתקרבת לסיומה, וכעת ינסו לראות ביחידה הארצית לחקירות הונאה אם יוכלו לקבל החלטה בנוגע לתוצאותיה עם הנתונים שיש בידיהם, או שאולי יצטרכו לשמוע את גרסתו של ראש הממשלה עצמו לפני שיחליטו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמיר זרנגר, "ידיעות אחרונות"
אודליה כרמון
צילום: רמיר זרנגר, "ידיעות אחרונות"
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
נתניהו ורעייתו ממריאים (ארכיון)
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים