שתף קטע נבחר

שוטר צולם מכה, אברך תובע 200 אלף ש'

בהפגנה שתועדה בחודש אוגוסט נראה שוטר מג"ב מכה את האברך, אחרי שהפגין עם חבריו בבית שמש נגד בנייה בעיר. "אי אפשר לתקוף באכזריות אזרח שכל חטאו היה שמחה על הריסת קברים", טוען עורך דינו. צפו בתקרית

תביעה על סך 200 אלף שקל הוגשה אתמול (יום ג') נגד שוטר מג"ב ונגד המדינה, על ידי אברך מבית שמש הטוען כי הותקף על ידי השוטר במהלך הפגנה בעיר.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

סטודנט, שפר הופעתך: בלי טייץ וכפכפים

אורחים בסלון: צפו בפורצים לבתים בירושלים

 

האברך, גדי רז, בן 24, הפגין בחודש אוגוסט יחד עם חבריו נגד בניית שכונה חדשה בבית שמש, מאחר שלטענת הזרם החרדי שאליו הוא משתייך, במקום ישנם קברים יהודיים עתיקים ולכן אסור על פי ההלכה לבנות שם.

רז הגיש לבית משפט השלום בירושלים תביעה אזרחית נגד השוטר, המשטרה ושב"ס בטענה כי השוטר תקף אותו "ללא רחמים תוך שהוא חסר אונים", וכי בכך התרשלו השוטר והמשטרה במילוי תפקידם. לטענתו, נגרם לו עוול והתקיפה עלולה הייתה להסתיים בנזק בלתי הפיך. לדבריו נגרמו לו נזק רב ועוגמת נפש, כמו גם השפלה וביזוי.

 

אירוע התקיפה תועד בסרטון, שבו נראה השוטר המכה רודף אחרי רז לאחר שזה פתח את דלת הניידת שבה ישב. השוטר תקף אותו באגרופים אף שהוא שכב על הקרקע, עד שאחד מחבריו השוטרים עצר אותו. בהמשך תועד השוטר מכה את רז שוב באגרופים בפניו בשעה שהשוטרים אוחזים בו ומנסים לעלות אותו לניידת. בהמשך נראה רז יושב בניידת שותת דם.  

 

בכתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, טוען רז כי פתח את דלת הניידת רק כי ביקש להשיב כובע שנפל לאחד האברכים שנעצרו. אך לגרסת המשטרה רז ביקש למלט את אחד מחבריו ולכן פתח את הדלת.  

 

רז טוען עוד כי לאחר שהובהל לבית החולים לקבלת טיפול, הוחלט לכלוא אותו למרות מצבו ואף שלא הייתה כל עילה לכך, וכי בכניסתו לבית המאסר הוא נדרש להתפשט באיומים, ואוים גם נוכח סרובו לקבל טיפול בבית החולים. לבסוף קיבל רז טיפול בבית החולים, ואובחן סובל מכמה חבלות בפניו.

 

עו"ד בן גביר אמר עם הגשת התביעה: "אין לי ספק שאם המגב"ניק היה תוקף תושב תל אביב, הייתה כל המערכת נעמדת על הרגליים האחוריות עד שישעו אותו, ובצדק. התחושה היא שבגלל שמדובר בחרדים, הכול מותר, אין דין ואין דיין. אפשר לא להסכים עם המפגינים אך אי אפשר לתקוף באכזריות אזרח שכל חטאו היה שמחה על הריסת קברים".  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם 'דבול' דביר
הפגנת חרדים בבית שמש (ארכיון)
צילום: נועם 'דבול' דביר
צילום: באדיבות החדשות המקומיות HOT3
האלימות תועדה
צילום: באדיבות החדשות המקומיות HOT3
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד איתמר בן גביר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים