שתף קטע נבחר

שיפור במצב הרב עובדיה, נושם בכוחות עצמו

פרופ' דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף, עדכן שהרופאים הוציאו את צינור ההנשמה. הוא ציין שזה "ניסיון" ואמר שיש "סבירות לא נמוכה" שיזדקק שוב להנשמה מלאכותית

עוד שיפור משמעותי במצבו של הרב עובדיה יוסף: הקרדיולוג פרופ' דן גילון, המטפל ברב שמאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, עדכן אחר הצהריים (יום ה') כי מנהיגה הרוחני של ש"ס נושם בכוחות עצמו לעת עתה. הוא הגדיר את הוצאת צינור ההנשמה "ניסיון" ואמר שיש "סבירות לא נמוכה" שהרב יזדקק שוב להנשמה מלאכותית.  

הרופא עדכן ש"צינור ההנשמה הוצא בצהריים כדי לנסות שהרב יוכל לנשום באופן עצמאי. בינתיים זה נראה לא רע, הרב כבר בהכרה מלאה ומתקשר, עם קושי מסוים בדיבור שנובע מכך שהיה לו צינור הנשמה במיתרי הקול. הוא מגיב לסביבה ואפילו מצליח לבטא כל מני דברים שהוא רוצה לבטא".

  

רופאו של הרב עובדיה יוסף הדגיש כי אין שינוי במצב הכללי של הרב, "מדובר בניסיון ואנחנו נצטרך לראות בשעות הקרובות ועד יומיים שלושה נוספים לראות איך הוא מסתדר. האפשרות שהוא יצטרך מחדש להכניס צינור הנשמה לתמיכה נשימתית לא נמוכה. נעשה כל מאמץ שלא לעשות את זה. אם זה ייעשה - זה לא אסון, זה דבר שקורה והוא לא נדיר. עצם העובדה שאפשר להוציא את הצינור זה סימן שאנחנו רואים כטוב. הכיוון נראה טוב".

  

הרופא נשאל אם מבינים את דברי הרב, והשיב: "יש כאלה שמבינים יותר ויש כאלה שמבינים פחות, אבל זו התחלה, זו התחלת הדרך. גם הסברנו לו שהעובדה שכרגע קשה לו לדבר זה רגיל אחרי תהליך של הנשמה".

 

הדיווח שמסר הקרדיולוג מגיע יממה לאחר שדווח כי הרב שב להכרה מלאה. פרופ' גילון הדגיש אתמול כי עדיין נשקפת סכנה לחייו של הרב, אבל היא פחתה. אתמול אף דווח כי הרב שומע ומבין את המתרחש סביבו ואף מגיב לו.

 

העיתונאי החרדי אבי מימרן ("קול ברמה"), המקורב לבית הרב, תיאר אתמול את התחושות ברחוב הש"סניקי: "יש התרגשות ושמחה גדולה. אבל מצבו של מרן עדיין קשה, ואנחנו ממשיכים בתפילות ביתר שאת עד לחזרתו של הרב הביתה בקרוב. הוא זכה לחזור ולהניח תפילין אחרי ימים ארוכים שבהם המצווה החשובה הזו נמנעה ממנו כי היה מורדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים