שתף קטע נבחר

תיעוד: נענשה במלקות כי נסעה עם גבר זר

סרטון שהועלה ליוטיוב מראה שוטר סודני מצליף בשוט באישה, רק משום שנכנסה למכונית עם גבר שאינו בעלה או קרוב משפחתה. תיעוד מזעזע

עונש מזעזע, מתועד במצלמה: אישה מסודן נענשה על ידי שוטר במלקות מול קהל עוברי אורח, רק בגלל שנסעה ברכב עם אדם שאינו בעלה או קרוב משפחתה מדרגה ראשונה. לפי ה"ניו יורק דיילי ניוז", נסיעה ברכב עם גבר זר אסורה על פי חוקי המוסר במדינה האפריקנית.

 

עוד חדשות בעולם:

עימותים בקהיר: אש חיה על תומכי האחים

דיווח: חיזבאללה הסיג חלק מכוחותיו מסוריה

 

חלימה, האישה שבסרטון, נראית כורעת על האדמה עם גבה לשוטר, ומכסה את ראשה עם של ורוד בזמן שקצין משטרה מתהלך מאחוריה ומחזיק בשוט. ברשת החדשות הצרפתית France24 נכתב כי השוטר בסרטון מזהיר אותה לפני ביצוע העונש ואומר: "זה כדי שלא תיכנסי יותר למכוניות עם גברים זרים".

 

"זה כדי שלא תיכנסי למכוניות עם גברים זרים יותר", הזהיר אותה השוטר ()
"זה כדי שלא תיכנסי למכוניות עם גברים זרים יותר", הזהיר אותה השוטר

 

בזמן שאחרים צופים במתרחש מהצד, האישה מותקפת בשוט ומתפתלת מכאבים עם כל הצלפה על גבה. לפי העיתון, הסרטון נשלח לעיתונאי שהעלה אותו ליוטיוב ב-17 בספטמבר, אך לא ברור מתי התרחשה התקרית. בעיתון מעריכים כי הסרטון צולם בחרטום, בירת סודן.

 

חוק המוסר הסודני מתיר הלקאה כעונש, אולם פעילי זכויות אדם טוענים כי החוק מוגדר

 במעורפל ונאכף באופן שרירותי. לדבריהם, לרוב מיושם החוק באופן מוטעה לגבי אוכלוסייה שאינה מוסלמית בדרום המדינה, או אוכלוסייה נוצרית החיה בבירה. לדברי פעילים לזכויות נשים, החוק גם מאפשר לקציני משטרה לגזור עונשים על אזרחים לפי שיקול דעתם.

 

מוקדם יותר החודש דווח על תקרית שבה אמירה אוסמן חמד, פעילה סודנית, נעצרה לאחר שסירבה לחבוש צעיף לראשה. לפי הארגון הבינלאומי אמנסטי, חמד, מהנדסת בת 35, עלולה לקבל 40 מלקות אם תורשע בעבירה. בלחץ פעילים לזכויות אדם, נדחה משפטה ל-4 בנובמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסעה ברכב עם גבר זר ונענשה
מומלצים