שתף קטע נבחר

שתלו מסר סמוי בתחזית: "שלמו לנו בבקשה"

בניגוד לרוב הסוכנויות הפדרליות, עובדי השירות המטאורולוגי הלאומי של ארה"ב אולצו להגיע לעבודה - בחינם. הם החליטו למחות בדרך מקורית ביותר

השבתת הממשל האמריקני נמשכת כבר שישה ימים, אבל יש עובדים פדרלים שנאלצים להגיע למקום עבודתם ולעבוד בחינם. מישהו בשירות המטאורולוגי הלאומי (NWS) של ארצות הברית החליט למחות על המצב ושתל הודעה נסתרת בתוך תחזית מזג האוויר לעיר אנקורג' שבאלסקה. בהודעה נכתב: "שלמו לנו בבקשה" (Please pay us).

 

"פשיטת רגל" אמריקנית: חשש עולמי ממשבר

 

עוד חדשות בעולם :

דיווח: מטוסי קרב סוריים חונים באיראן

אופס: סבא לקח את הילדה הלא נכונה מביה"ס

דימום מוחי: נשיאת ארגנטינה בחופשת מחלה

קשרים, או שתנקה שירותים. אבודים באירופה

 

רשת CNN דיווחה בסוף השבוע שתחזית מזג האוויר נכתבה על פי שיטת הכתיבה אקרוסטיכון שבה ליקוט האות הראשונה של כל שורה יוצר מילה או מספר מילים.

 

 

בעוד רוב השירותים הפדרליים בארה"ב מושבתים, רוב החזאים במדינה עובדים כרגיל משום שהם מספקים שירות חיוני. וליתר דיוק: 3,935 עובדים בשירות המטאורולוגי הלאומי קיבלו פטור מההשבתה, אבל לא מקבלים כסף על עבודתם משום שאין תקציב כדי לממן את העבודה.

 

נשיא אגוד העובדים ב-NWS, דן סוביין, אמר שיותר מ-80 אחוזים מהעובדים מוגדרים "חיוניים", אבל לא מקבלים תשלום. "אין כסף לשלם להם", הוא אמר. "איש לא יודע מתי מישהו יקבל משכורת".

 

מי שפקפק במידת חיוניותם של עובדי השירות המטאורולוגי אכל ודאי את הכובע שלו בסוף השבוע האחרון כשהסופה "קארן" איימה לפגוע בחופי מפרץ מכסיקו ואנשים רבים נעזרו בדיווחי החזאים כדי להיערך לסופה.

 

חולשתה של וושינגטון מעוררת חשש עולמי כבד, בעיקר באירופה, מסיבוב נוסף של קריסה כלכלית. מריו דראגהי, ראש הבנק המרכזי האירופי, הזהיר כי השביתה והאפשרות לחדלות פרעון עלולות לשגר גלים שליליים לכלכלה העולמית. "ההתאוששות חלשה, שבירה ולא מאוזנת", הזהיר במסיבת עיתונאים. העיתון הגרמני רב ההשפעה "Sueddeutsche Zeitung" הוסיף כי הכאוס ששורר בארצות הברית והמלחמה הפנימית על התקציב האמריקני מסמנים לא פחות מ"פשיטת רגל פוליטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים