שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  זקן: יש לי סודות על אולמרט, אבל לא פליליים

  מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה העידה לראשונה בבית המשפט בפרשת הולילנד: "הייתה לי זכות גדולה לשרת אותו". בהתייחסה לעד המדינה המנוח שמואל דכנר: "לא ביקשתי ממנו דבר, אם הייתי מקבלת את על ההצעות שלו, כתב האישום היה ארוך הרבה יותר"

  פרשת הולילנד : היום (א') החלה בבית משפט המחוזי בתל אביב עדותה של שולה זקן, שהייתה ראש לשכתו של אהוד אולמרט גם בעת שכיהן כראש עיריית ירושלים. מי שציפה שזקן תפליל את אולמרט על דוכן העדים, התבדה. "אהוד אולמרט הוא מפעל חיי מה אתם רוצים שאתן לכם?", אמרה בעדותה שהסתיימה אחר הצהריים. "יש לי מלא סודות, שום דבר מהסודות שלי לא פלילי". בשלב זה התפרצה זקן ואמרה: "במה אתם רוצים שאני אשתף אתכם? במה? הייתה לי זכות גדולה לשרת, כי בראש ובראשונה הייתי משרתת, זכות גדולה לשרת אדם גדול כזה. אם על זה אני אקבל עונש אז באהבה גדולה. תפסיקו. די".

   

  פרשת הולילנד - כתבות אחרונות ב-ynet:

   

  כשנשאלה על יחסיה עם עד המדינה שמואל דכנר היא סיפרה שהיה אדם חייכן, לבבי וג'נטלמן: "מהר מאוד התחברנו. היה אכפת לו ממני והוא היה מתעניין בי. הוא היה מאוד נחמד אליי, מאוד טוב. הוא קרא לי מאמאל'ה, אני קראתי לו חמוד שלי". אבל לגבי החשדות היא הדגישה: "בחיים לא ביקשתי שום דבר, הוא כל הזמן הציע. אם הייתי מקבלת את כל ההצעות שלו, כתב האישום היה מגיע לאני לא יודעת כמה עמודים". 

  שולה זקן, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שולה זקן, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  בהמשך סיפרה על מערכת היחסים המיוחדת שנרקמה בינה לבין דכנר. כשהתבקשה להסביר את פגישותיהם המרובות ביומן: "מהתחלה לא הייתה בינינו מערכת יחסים של עבודה. מערכת היחסים שלנו התפתחה לאט לאט ובאיזהשהו שלב לא רציתי שידעו עליה. רוב הפגישות איתו היו כשאהוד לא היה בארץ. בשבילי לנסוע לתל אביב היה ממש יום כיף. כמו בשביל מישהו לנסוע לחוץ לארץ... היינו הולכים לטייל, למסעדה טובה. טיילנו הרבה בטיילת. שמעתי ששמוליק (דכנר, נכ"פ) אמר שהוא לא יכול ללכת לטיילת, אבל כשאני הכרתי אותו הוא הלך מאוד יפה".

   

  פרשת הולילנד עוסקת בשוחד ובשחיתות לכאורה שבהם היו מעורבים אנשי עסקים ואישי ציבור – בהם ראש הממשלה לשעבר - ושהובילו

  לקידום פרויקט המגורים בדרום מערב ירושלים. זקן מואשמת בלקיחת שוחד והלבנת הון. בין היתר היא נאשמת בשורה של מקרים שבהם לכאורה לקחה כסף מעד המדינה המנוח שמואל דכנר, שהיווה צינור לכספי שוחד שהעביר היזם הלל צ'רני. בכסף, נטען, היא השתמשה בין השאר לכיסוי גירעונות ממערכות בחירות של אולמרט וכן להפקדה בחשבונה הפרטי.

   

  במהלך עדותו של אולמרט בשבוע שעבר יצאה זקן מהאולם בסערה, פגועה מכך שלטענתה אולמרט לא גיבה אותה באופן חד משמעי. היום היא פתחה את עדותה כשאמרה: "יהיה לי קשה לדבר אחרי אומן דיבור כמו אולמרט". לבית המשפט היא הגיעה בליווי בני משפחה, כולל ילדיה ואחיה יורם קארשי. 

   

  בדבריה היא התייחסה לקושי שעברה מאז החלה החקירה ועל תנאי המעצר שבו שהתה: "נכנסתי לתא מטונף שהיה מרוח בקיא. אי אפשר אפילו היה לשכב על המזרון שהיה שם. אני מבינה שמי שחשוד במשהו צריך לקבל עונש, אבל בן אדם צריך לקבל מינימום על מנת לשמור על צלם אנוש".

   

  בתשובה לאחת השאלות סיפרה זקן כי בשנת 83', בעת שעבדה במשרד עורכי הדין של אולמרט ושותפו דאז אורי מסר, נתנו לה השניים יותר מ-300 אלף שקל לרכישת בית. השופט דוד רוזן הביע תמיהה לגבי העניין, וזקן השיבה: "נכון שזה לא טבעי, אבל הם ראו אותי כמשפחה".

   

  הפרשה נחשפה ב-2010 בעקבות פעילות היחידה הארצית לחקירות הונאה. החקירה - שבמסגרתה נעצרו אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים - עסקה בהתנהלות הגורמים שהביאו במהלך כעשור לפיתוח פרויקטים שונים לדיור שהעיקרי בהם הוא בניין הולילנד בדרום מערב ירושלים. על פי החשד הועברו לכאורה תשלומי שוחד בסכומים של מיליוני שקלים לבכירים ובעלי תפקידים,

  ובהם אולמרט, בתקופת כהונתו כראש העיר ירושלים. כמעט שנתיים לאחר מכן הוגש כתב אישום נגד אולמרט בגין לקיחת שוחד.

   

  עד כה העידו קרוב ל-100 עדי תביעה ושישה נאשמים. עד המדינה דכנר שהלך לעולמו באמצע עדותו, לא הספיק להיחקר נגדית על ידי כלל הסנגורים, בהם אלה של אולמרט וכן זקן, שנאשמת אף היא בפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים