שתף קטע נבחר

האשך נכרת - אבל השוטר הבועט לא ייאסר

דני חברי ממחוז דרום בעט במפשעתו של פלסטיני שנחשד בשהייה בלתי חוקית בישראל. אבל השופט אדם אור החליט ש"אין זה תיק רגיל", וגזר עליו 6 חודשי עבודות שירות בלבד. הסנגורים: "זאת הייתה רק בעיטה אחת"

שוטר ממחוז דרום תקף פלסטיני באלימות, בעט בו במפשעה והביא לכריתת האשך שלו, אבל לא יישב בכלא אפילו יום אחד. בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (א') שישה חודשי עבודות שירות על דני חברי, שוטר ביחידת הפרשים של המחוז, אשר תקף את פאדי דראביע, שבו חשד שהוא שוהה לא חוקי, וגרם לריסוק אחד מאשכיו. בנוסף נגזר על חברי לפצות את דראביע ב-24 אלף שקל. המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), שהגישה את כתב האישום, שוקלת לערער על גזר הדין.

 

אלימות משטרתית - כתבות נוספות ב-ynet:

 

בבית המשפט דרשה נציגת מח"ש שעל חברי יוטל עונש מאסר בפועל שנע בין 16 ל-36 חודשים: "מדובר בשוטר שהבאיש את ריחה של המשטרה כולה תוך שימוש באלימות ללא הצדקה. לא היה שום צורך בנקיטת אלימות נגד המתלונן. עיני הציבור נשואות אל בית המשפט שינקוט יד קשה כלפי שוטרים אלימים".

 

האירוע התרחש באפריל 2008. חברי ושוטר נוסף השתתפו במבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים בגן יבנה והגיעו למבנה שבו שהה דראביע. חברי לקח ממנו תעודה מזהה, ובמקביל קילל אותו ותיחקר אותו על אודות המעסיק שלו. בהמשך בעט חברי באשכיו של דראביע. לאחר מכן הוסע דראביע למחסום תרקומיה,

שם שוחרר ונלקח לבית חולים. במהלך הטיפול בו עבר ניתוח שבו נכרת אשך שמאל שלו.

 

בתחילה הגישה מח"ש כתב אישום גם נגד שוטר נוסף, אך הוא נמחק לאחר שהפך לעד תביעה. השופט אדם אור הרשיע את חברי בעבירה של גרימת חבלה חמורה, אבל טען ש"אין זה תיק רגיל". בהתייחסו לחומרת מעשיו של חברי הוא כתב: "על פניו נראה כי חומרה זו מחייבת מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח... יחד עם זאת נראה לי כי האינטרס הציבורי יוכל לספוג גם מאסר שירוצה בעבודות שירות".

 

חברי, שיוצג על ידי עורכי הדין ויקטור אוזן ואסתר בר ציון, הכחיש בתחילה את המיוחס לו ולאחר מכן טענו סנגוריו שמדובר במעידה חד פעמית: "אף שמדובר בנזק חמור, מדובר במכה אחת בלבד". עוד טענו הסנגורים כי לו נענה דראביע לפניות אליו ומקבל טיפול רפואי מוקדם יותר, ייתכן שמצבו היה טוב יותר.

 

עו"ד בר ציון: "הנאשם כופר בביצוע העבירה. עם זאת, איננו אדישים לתוצאה הקשה של האירוע שאליו נקלעו הנאשם והמתלונן. נלמד את גזר הדין, וככל שהינו מקל, עדיין מדובר בשישה חודשי מאסר בעבודות שירות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
אילוסטרציה
צילום: אבי רוקח
עורכי הדין ויקטור אוזן ואסתר בר ציון
מומלצים